Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/197 anonim ***** válasza:
89%
Ha meg AKARJA tenni. De a legnagyobb jóindulattal is elfogy a türelem, ha a libuska a gyerekre hivatkozva élősködik. NEM kötelessége senkinek élősködőket eltartani, akkor se ha az élősdi szaporodott jó eséllyel azért hogy dolgozni ne kelljen.
2022. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/197 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos ez már az a nívó, ahol én ezt a “vitat” nem kívánom folytatni. Természetesen lehet ellenvéleményen lenni, normális stílusban.



Csak azért nem ikszelem ki a kérdést, mert várom a kérdező beszámolóját a beszélgetés után.

2022. febr. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/197 anonim ***** válasza:
83%

Én nem anyáztam, te kezdet úgy a kommentedet még pár oldallal ezelőtt, hogy mennyi hülye van itt, mert pusztán más volt a véleményed.


Látod? Azért sötét valaki szerinted, mert nem értesz egyet a példával és egyből ilyen jelzőket használsz. Ezzel tényleg nem lehet mit kezdeni.

2022. febr. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/197 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező én mindenképp leülnék vele és közölném, hogy nem ebben állapodtatok meg. Bőven eleget segítettél már neki azzal, hogy 3 hónapig ingyen lakhattak nálad, de az nonszensz, hogy még a hajlandósága sincs meg arra, hogy valamit kezdjen az életével.. Álljon neki munkát és albérletet keresni vagy amit akar, de azt nem várhatja el, hogy a saját lakásodban te ne érezd jól magad plusz te pénzeld őt is meg a gyereket is. Ha ennyire nem tudja a minimumot sem biztosítani a gyereknek, akkor adja oda szépen apukának. Ezért nem kellett volna a kb semmire szülni, mert aki hónapokkal a szakítás/válás után is ugyanott tart, hogy se munka, se egy albérletet/szobát nem tud kifizetni, az nem is értem mire fel vállal gyereket, de ez már legyen az ő baja. Csak azért, mert neked jobban megy a sorod, több a pénzed még véletlenül sem jelenti, hogy kötelességed és/vagy illendő lenne tőled, hogy eltartod őket vagy épp elesel havi 200-250 ezertől azzal, hogy beköltözteted az egyik lakásodba ingyen. Nem, akkor sem, ha testvérről van szó. Persze az ember segítsen, ha tud a családján, de mindennek van egy határa!
2022. febr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/197 anonim ***** válasza:
84%
Jó, akkor viszontlátás neked ha megnyugodtál.
2022. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/197 anonim ***** válasza:
95%

Huuu olvasva ezt a sok választ!


Rengeteg az irigy ember. Aki azt szeretné, hogy csak úgy költöztesd be a tesód az egyik lakásodba, annak üzenném: más fas---al könnyű verni a csalanat!


Tegyük fel, hogy mégis rászánja magát. 30 ezer Ft nemhogy a számlákra, de még ételre sem elég!

El kell menni dolgozni, ehhez pedig egyértelmű, hogy nincs kedve.

Az Apja pedig (feltételezem az Apjuk nem egy) nyilván azt szeretné, ha a here lánya becuccolta csak úgy, mert ő is tudja, hogy kisgyerekkel szinte az övé lesz a lakás, mert a büdös életbe nem teszi ki.

Aki itt osztja az észt, hogy így egy úgy, az biztos, hogy csak itt a GYIK-en ilyen "gavallér", a valóságban pedig még egy Tesco-s zsemlét is kinéz a másik szájából!


Kedves Kérdező!


Beszélj vele, hogy ez így nem pálya. Nem akarsz vele kicseszni és meg volt/van benne a segítő szándék, de nem ebben állapodtatok meg. Az elmúlt pár hónapban pedig azt tapasztalod, hogy az ég adta világon semmit nem tett azért, hogy változtasson a jelenlegi helyzeten. Munkát legalább nézhetett volna, de semmi. Az, hogy te jól élsz, az egy dolog, de nem azért élsz jól, mert semmit sem kellett tenned az életben- ellenkezőleg. Kezdjen el valamit. Kezdetnek nézzen egy munkát, aztán pedig lakást.

Szabj egy határidőt és közöld vele, hogy addig legyen szíves kiköltözni.

A család szemében te leszel a rossz, de nyugodtan fogadják be ők- mondjuk az Apja.

Megértem én, hogy menő a fővárosban élni, sok minden van ott és tényleg rengeteg a lehetőség, de ő még a rengeteg lehetőség között sem találja fel magát. Akkor meg? Jó, hogy már nem a Rózsa-dombra akar költözni!

Itt egy jó és gyors megoldás van: vissza a szülőkhöz!


Ha zaklatnak, hogy milyen vagy- NE ENGEDJ az érzelmi zsarolásnak. Már így is a kelletnél többet segítettél!

2022. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/197 anonim ***** válasza:
81%
A docens professzor megunta… nahát 😂
2022. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/197 anonim ***** válasza:
85%
134, leírtad a Tesco szót, emberünk most megint ezen fog rugózni oldalakon át! 😀
2022. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/197 anonim ***** válasza:
79%
Bocsi :D :D :D
2022. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/197 Savlekotő ***** válasza:
92%
Most szólók te előbb repülsz onnan,ez a parazita beette magát a fattyával,ismerem a fajtát közelről ha nem rúgod ki ők tesznek ki végül v menekülsz el mert nem bírod majd tovább.. Ha kivágod lesz motivációja igy nulla ott a balek te aki eltartod őket még 20 évig
2022. febr. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!