Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kéne hagynom, hogy a...

Meddig kéne hagynom, hogy a testvérem nálam lakjon a gyerekével? Úgy érzem, nem nagyon akaródzik nekik költözni?

Figyelt kérdés

Ősszel kiderült, hogy a párja csalja, nem 1, nem 2 nővel. Válaszút elé állította, hogy vagy megváltozik, vagy pakol a gyerekkel (akkor volt fél éves a baba). Az volt a válasz, hogy akkor lehet menni...


Nem tudott volna magának fizetni albérletet, ezért sos alapon beköltöztek hozzám október végén. Azzal, hogy legkésőbb januárig maradnak, addigra összeszed egy kis pénzt, segítenék otthonról is, és próbál legalább egy egyszobás lakást bérelni valamelyik külső kerületben. Én anyagilag jól állok, nem kértem semmilyen beleszállást a rezsibe, bevásárlásokba, rendelésekbe, úgy voltam vele, hogy legalább azzal a pénzzel is előrébb vannak.

Viszont úgy látom, hogy nem is akar elköltözni... Ha kérdezem, talált-e lakást, az a válasz, hogy nincsen sehol semmi (Budapesten???). Munkahely felől is érdeklődtem, mert arról is volt szó, hogy tavasztól bölcsibe adja a picit, és legalább 6 órában elmegy valahová, de azt sem nagyon keres. Otthon vannak egész nap, és kezd számomra ez kényelmetlen lenni. Megsajnáltam akkor, úgy voltam vele, hogy pár hetet kibírok, pedig szeretek egyedül élni, imádom a csendet magam körül egy fárasztó nap után.

Az apja meg olyanokat mond otthonról, hogy nekem úgyis több lakásom van, miért nem adok egyet oda nekik átmenetileg, nekem az semmibe sem kerülne. Mondjuk mert azok befektetési célból lettek vásárolva, és mind ki van adva?


A volt párja nem hajlandó segíteni havi 30.000 forintnál többel. Mondtam, hogy menjen ügyvédhez, intézzék el szabályosan a gyerektartást, de azt mondja, hogy akkor csak jobban berágna rá, és még ennyit sem fizetne neki.


2022. febr. 1. 10:32
 171/197 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, azért vastag bőr van a képén a tesódnak.


Nem adja fel, ontja a manipulációit. Édesanya, akkor eladó leszel, a munka nem szégyen! Apuka meg így is úgyis szarik a kölyökre, nem lesz gond a látogatással.

2022. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 172/197 A kérdező kommentje:
Persze, a gyerekkártya is ki van játszva folyamatosan.
2022. febr. 2. 13:40
 173/197 anonim ***** válasza:
89%
Besírok a féltestvéreden. :D :D Bármi nélkül mégis mit gondolt majd valahol vezérigazgató lesz milliókért? Akkor menjen csak el boltba dolgozni, addig is van bevétele és majd közben keres mást... De megint csak az óvodás agonizálás, hogy mi lesz majd vele.... Mindenki a saját élete kovácsa, ne más hátán akarjon már éldegélni mint egy parazita.
2022. febr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 174/197 anonim ***** válasza:
89%

Nem kívánságműsor. Nekem se volt kedvem anno gyakornokként minden szir-szar melót megcsinalni, amit a többiek rám sóztak, mert nekik nem volt kedvük hozzá. De tudtam hogy megéri, mert majd átvesznek főállásba.


Egy percig se érezd rosszul magad!

2022. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 175/197 anonim ***** válasza:
87%

Írtuk is neked, hogy pajzsként tartja maga elé a kölyköt, és tessék :)))


175-ös, simán! Az ilyenek szokták azt képzelni, hogy xy év munka nélkül, használhatatlan diplomával majd beültetik minimum egy cég/vállalat vezérigazgatói székébe. Ha nem történik meg, mindenki szar csak ő nem. Meg egyébként is a gyerek. Hányni tudnék.

2022. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 176/197 anonim ***** válasza:
94%

Elég genyó dolog a gyerekkel takarózni.


A szülei felelőssége, a kérdezőnek nem dolga elrendezni a gyerek sorsát.


Apuka meg gondolom ezerrel látogatta eddig is a gyereket…

2022. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 177/197 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet megkérdezném, hogy akkor mégis mi lett volna a terve a továbbiakra? Nálad lébecolni beláthatatlan ideig, amíg esetleg nem talál egy faszit, akihez hozzá cuccolhat gyerekestül?
2022. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 178/197 anonim ***** válasza:
95%

A tesód hazamehet a szüleihez, nem az az opció állt elő neki, hogy akkor mehet a híd alá vagy amerre lát, innentől kezdve nem is értem a problémáját. Örüljön, hogy hazavárják, mert nem mindnekinek van ilyen lehetősége.


A négy fal között ülni meg sétálni menni a gyerekkel nem kell Budapesten élni, ezt vígan lehet csinálni bárhol. Ne csináljon úgy, mintha kihasználta volna a főváros adta lehetőségeket.


Remelem azért megköszöni majd hogy eltartottad hónapokig.

2022. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 179/197 anonim ***** válasza:
95%
Megköszönni? A kérdező lesz most a legganéjabb ember a szemében, mert kidobja az utcára a kölykével. Az véletlenül sem lenne belátva hogy miért. Még a két kezét össze is teheti, ha engem próbált volna zsarolni a kölyök kártyával, előttem kellett volna összepakolnia és elhúznia örökre a portámról.
2022. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 180/197 Savlekotő ***** válasza:
96%
Kíváncsi leszek,majd jön kifogás,gyerek,meg ő hirtelen beteg lesz stb te leszel a szemét ez a típus bármit megtesz hogy a gazdatesten maradhasson,vagy drasztikusan rakod ki vagy sosem tudod. Sose engedünk be az ajtón rokont,maximum kávéra.. Rosszabb a magyar rokon családtagok mint az OTP
2022. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!