Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/162 anonim ***** válasza:
85%

ma 22:53

ne arra apelláljál már légyszives hogy három gyereknek 0ft a tankönyv mert az nem annyi maximum neked annyi de az adózok kifizetik és ez nagyon nem fair!!!

"nem baj ha többen vannak egy szobába" hát persze hogy nem baj egy ideig...de aztán a gyereknek gyorsan ki fog alakulni az az igénye hogy neki igenis kell egy saját szoba ahol ő élhet, ami csak az övé, ahova később fel tudja nyugodtan vinni a barátját, barátnőjét ha idősebb lesz, ahol nyugodtan egyedül tanulhat.

amig ezt egy szülő nem tudja biztositani addig ne vállaljon be annyi gyereket.

mi egy kétszobás lakásba élünk egyedüli gyerek vagyok, az egyik szoba az enyém a másik szüleimé, barátnőm itt tud aludni, szexuális életet is gond nélkül tudunk élni mert nincs a nyakamon senki, tanulni is tudok nyugodtan magamba anélkül hogy zavarnának. Nálunk már 2 gyereknek nem lenne helye ( pl. ide még egy ágy be se férne )


én aztmondom hogy akinek van egy 5 szobás háza az vállaljon be 3 vagy 4 gyereket ha anyagilag is ugy áll hozzá de akinek eleve helye sincs az előbb azt teremtse meg.

gyerekeket felnőtté kell nevelni nem idegroncsá.

2010. szept. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/162 anonim ***** válasza:
100%
19/F voltam ez lemaradt
2010. szept. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/162 anonim ***** válasza:
70%

Igen, szerintem is elég gusztustalan volt a megjegyzés, hogy nyugodtan vállaljunk 3 gyereket, hisz akkor egy csomó kedvezményt kapsz...

Csakhogy az a pénz nem a semmiből lesz.

2010. szept. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/162 anonim ***** válasza:
25%

Nem azt mondtam, hogy azért kell több gyerek, hogy kedvezményeket kapjunk. Azt mondtam, hogy nem annyival nehezebb három gyereket nevelni, mint kettőt, ezek miatt a kedvezmények miatt.

A mai magasabb keresetekről: régen (nem 10 éve, hanem tényleg régen) igenis relatíve kevesebbet, sokkal kevesebbet kerestek az emberek. De mindegy.

Tény, hogy nem tudom, milyen lehet tiniként a tesóimmal egy szobában élni, mivel mindannyian kollégiumban laktunk gimi alatt, mivel ahol a szüleim élnek, nincs jó gimnázium. Emiatt tizenévesen öt másik lánnyal laktam együtt, semmi bajom sem lett, a szexet is meg tudtam oldani, ha kellett mindig. Bár egy tizenévesnek ezt amúgy sem kellene túlzásba vinni szerintem, ráér később. Lehet lepontozni.

2010. szept. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/162 anonim ***** válasza:
75%

00:13 - Áruld már el nekem, hogy te hány gyereket nevelsz, mennyi fizetést kapsz és milyen munkáért?


Apám 2 gombóc fagyit vett gyerekkorában 1 Ft-ért, ma mennyi is? 58 éves...

2010. szept. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/162 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fair, hogy a saját igényeidet tartod mérvadónak. Ha te kibírtad öt másik lánnyal egy szobában, akkor másoknak sincs igényük a magánszférára?
2010. szept. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/162 anonim ***** válasza:
100%
az egyébként tény, hogy ma a legrosszabb családmodell az 1 és 2 gyerekes családmodell, mert azoknak nem jár semmyilyen kedvezmény. sokan azért vállaják be a harmadikat, mert akkor már ingyen van a tankönyv és a kaja meg sok minden, amiért én pl. 8500 és 13400 ft-ot fizettem a 9 évesemnek és 5500 ft-ot a bölcsödés gyerekemnek. ha lenne egy 3., akkor ez ugye ingyen lenne havonta. de!! nem tudunk vállalni még egyet, mert így is sokszor úgy érzem, nem jut kellő időm a gyerekekre. ne mellettem nőjjenek fel, hanem szeretnék részt venni a fejlődésükben. munka mellett, háztartás mellett, amikor az egész életünk szinte csak szervezésből,A és B tervekből áll, nem tudnék még egy gyerekkel tartalmasan foglalkozni. és ez csak az érzelmi része a dolognak. attól még,hogy ingyen a tankönyv még nincs ingyen a gyerek. mindenki annyit vállaljon,amennyit normális körülmények között fel tud nevelni. mi egy szobában voltunk tesómmal, felnőttünk,de nekem minden vágyam egy saját kis kuckó volt, ami végül sosem adatott meg. régen elmentél a boltba, 600 forintból 3 szatyorral mentél haza. ma mennyiből nagybevásárolsz? fizetésed felét otthagyod. ma a dolgozó átlagember éppenhogy nem hal éhen. A DOLGOZÓ EMBER.hát ez milyen már 2010-ben? amit itt ma fizetnek munkáért a létfenntartáshoz nem elég, hogy tudna ebből bárki is 8-10 gyereket nevelni az állam segítsége nélkül.......
2010. szept. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/162 A kérdező kommentje:
Amúgy brutális ami itt megy. Anyu 2000-be vett falun egy házat, 3 millió volt, azt zsebből fizette,mert a válásuk után a ház fele az övé lett, ebből lett a 3 millió. Vett fel 2 millió kölcsön 20 évre (!), havi 15 ezerrel kezdtük,most már 30. az 55 éves rokkant anyámnak kell járnia dolgozni, hogy ne csak 90.000 forintból éljünk, hanem 130.000ból, ami még mindig nem elég! Mi is hónapról hónapra élünk, de amikor anyu vállalt 5 gyereket még nem éltünk rosszul, sőt... Sőt, még 2-3 éve se éltünk rosszul,mert akkor tellett annyira, hogy ha elmentem valahova, kaptam 5ezer forintot,mert anyu is 200.000 forint fölött kapott pénzt! Szánalmas ez az ország, már belátom énis: ide nem érdemes szülni. Ráadásul az is milyen már, hogy egy panellakás errefele 10-20 millió, mert falura senki nem akar jönni, ahol még mindig 2-3 millióért lehetne egy elég szép házat venni, ami kertes, nagy udvaros, csak hát ugye falu.(város a mi falunktól kb. 3 km)
2010. szept. 5. 08:58
 89/162 anonim ***** válasza:
75%
Én nagyon szívesen kiköltöznék Pestről (zajos, koszos, büdös), itt születtem, szeretnék udvart, kertet, mégse tehetem meg akkor se, ha 2-3 millióért már kapnék lakást, mert ott meg nem kapok munkát, autóm meg nincs, amivel bejárjak.
2010. szept. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/162 anonim ***** válasza:
52%
autót már kapsz fél millióért elfogadhatót használtat ami bejárásra megfelel. ahoz képest hogy egy lakás városba 10 millió, nem sok az a fél millió autóra...
2010. szept. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!