Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
 131/162 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg nem fogy a magyar, legfeljebb határokon belül, de Trianon után sokan önhibájukon kívül kint rekedtek, háborúk során vagy megélhetési gondok miatt kivándoroltak. Arról orvos nagynéném se tehet, hogy itthon a kisfiával csak nyomorgott, de Svédország megbecsüli a tudását, ő is meg akart élni és nem éhkoppon maradni a kisfiával, akinek az apja elhagyta őket.

Mondjak magyar gyökerű hírességeket, akiket nem magyarként tartunk számon, de első vagy maximum másod-harmadgenerációsak...? Nagyon sokan vannak.

Nem fogyunk, csak politikusaink nem a magyarokat támogatják, hanem a kisebbséget, akik meg szülik agyba-főbe a gyerekeket, akik majd ugyanúgy nem dolgoznak, mint a szüleik, tisztelet a nagyon kevés kivételnek.

2010. szept. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/162 anonim ***** válasza:
19%
Jah, ne írj! Én beírtam, hogy 5-en vagyunk, iskolázottak, becsületesek, és én is ennyit szeretnék, és sutty! lepontoztak... Érvelni azt nem tudnak...
2010. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/162 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsön a rokonoktól? Inkább a halál.

4 millióért ház? Városban tuti nem. Falun lehet.Onnan be kell járni. Biciglivel télen? 200 ezres kocsi sem megy vizzel,abba is benzin kell.Ha a gyerekeket be kell vinni suliba a legközelebbi városba,a szülőknek dolgozni menni,aztán délután vinni a gyerekeket száz felé különórára,állandóan haza autózni,majd vissza a gyerekekért,de akkor a nagyobbak ne akarjanak gimi buliba maradni 10-ig,mert értük megint csak vissza kell menni,mivel addgira már nincs busz stb. Ki kell számolni,hogy ez hol éri meg.

2010. szept. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/162 anonim ***** válasza:
76%

Nem érdekel, hányan vagytok, azt fogjátok fel, hogy nem mindenhol ugyanaz van. Errefelé bocs, nem lehet 4 milkáért lakható állapotú lakást kapni. Még a város közelében lévő falvakban se. Ahol mégis, ott nem nagyon jár tömegközlekedés.

Tudjátok én járok egy OKJ tanfolyamra éppen, és van olyan a csoportban, akinek olyan evidens, hogy ő Disneyland-ben nyaralt, meg évente jár külföldre kicsi korától, mint ha ezt mindenki megtehetné, 22 éves koromban jutottam el először külföldre, akkor is egyedül 1 napra, én kerestem meg rá a pénzt, és menni akartam, mert nem érdekelt a március 15-i balhé. Kb. ti is ilyenek vagytok, azt hiszitek, mindenkinek ugyanúgy megy, mint nektek, elárulom, NEM.

2010. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/162 anonim ***** válasza:
100%
21:13 - Na igen, nekem sincsenek olyan rokonaim, akiktől kölcsön lehetne kérni, mert vagy nekik sincs és éppen megélnek, vagy önzésből nem adnak. Nagy család, de széthúzó...
2010. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/162 anonim ***** válasza:
12%
5 tesós. Mindenki a maga szerencséjének kovácsa.
2010. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/162 anonim ***** válasza:
92%

"egy autót kapsz annyiért elfogadhatót"


"itt a baj. Akinek egymilliónál kezdődik az elfogadható, az elégedjen meg egy gyerekkel!"


ne aggódj én meg is elégedek egy gyerekkel, sőt... egyébként meg mennyivel vagy előrébb ha veszel egy autót 200ér de két év mulva többet költesz rá mint én az 1 milliósra, mert öreg jönnek elő a bajai, nem birja már annyira, eszi az olajat, esetleg arra nem gondolsz miért adják annyiért amennyiért?

2010. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/162 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak 500.000Ft-nál kezdődik az autó, ezek használt autók, használjuk 8-10 évig, ez alatt az ár alatta még nem nagyon volt olyan, amit hosszú távon használni lehetett. Az első autó olcsó volt, de a roncstelepre is került hamar...
2010. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/162 anonim ***** válasza:
100%

hát én nemtudom de amit olcsón vettünk anyámnak autót azzal csak szoptunk :S

injektor szelepe sose volt jó neki mindig otthagyta..nő létére kitanulta hogy kell olyankor elinditani aztán néha könyékig olajosan mászott haza a munkahelyéről, akkor kapott vmi jó drága tisztito adalékot amit az autószerelő javasolt akkor 2 hónapig jó volt tőle.amikor kicserélték az egészet(nem éppen olcsón) akkor jöttek elő a többi bajok, a sebválto hidegen nem vette be az egyest kettőből kellett inditani ami jól megdolgozta a betétet benne fölöslegesen, volt hogy éjszaka vezetett és elment benne egy gödörnél az elektronika és volt lámpa nincs lámpa, ez életveszély különben ha olyan helyen következik be.

meg voltak még dolgai pl 90nél gyorsabban már érezhetően szét akart szakadni a középdob hála a tervezői munkának de az nem lett kicserélve benne végülis.


most nemrég vettünk egy 2005ös seat ibizát 1.3millio volt de a mai napig azt mondom hogy megérte mert nagyon jó megbizható alacsony fogyasztású autó és alig kell rá valamit költeni. nagyon jó nyomatékos és környezetbarát is, másik autónk kicsit drágább volt, igaz már nem ér annyit de még mindig nagyon szeretjük énis főleg azt használom egy fiat brava 1.4 12v . 230ekm van benne de azon kivül hogy néha az auto.szivato télen dusabb keveréket csinál mint kéne semmi baja nincsen. a váltója is elég preciz(bár már betétcsere kell lassan) az olajat se eszi, a fogyasztása sajnos kicsit több már mint régen.


most ez érhet talán fél milliót mivel magyar papiros friss műszakis és garantáltan mi vagyunk az első tulaj ami szervizkönyvvel igazolva is van.

jövőre tervezik szüleim a cseréjét egy alacsonyabb fogyasztású de hasonlo kategóriás ujabb autóra.



bocs szépen elkanyarodtam a témától de ha már szó esett az autókról gondoltam kifejtem a véleményemet és a tapasztalatomat.

2010. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/162 anonim ***** válasza:
0%
Három gyerekkel, tömegközlekedést használunk. Sok gyerek, nagy szervező készséget igényel. A férjem beosztása szerint szervezzük a programokat. Ha mégsem sikerül valahol ott, lenni egyszer-kétszer az sem gáz. Van aki egy-két gyerek mellett sem jut el szülőire sohasem. Hozzáteszem, semmiféle nagyszülői segítségünk sincs, szinte mindent magunk oldunk meg. Ámbár nálunk működik, hogy ismerősökkel összefogva, ha valaki nem ér rá éppen, elmegyünk a másik gyerekéért. Ám eddig erre kb. egyszer volt szükség. Attól meg nem hiszem, hogy a gyerek visszamarad a fejlődésben, mert busszal járunk és nem autóval. Tény, hogy izgalmas életünk van, mindig új és új kihívásoknak kell megfelelni. Soha nem unatkozunk. S még egy kutya is belefér az életünkbe. Az viszont tény, hogy a nagy család, nem való mindenkinek. Aki szeret otthon csöndben szötymögni és nem szereti, hogy mindig vannak körülötte és mindig van mit csinálnia és nem tudja, mit hoz a holnap, az ne vállaljon hármat, ötöt, tízet. Na meg az se aki nem tudja elviselni a társadalom egy részének megvetését. Hiába tiszták és kitűnő tanulók a gyerekek, hiába kap jutalmat az év végi ünnepen a gyerkőc amiért kitűnő tanuló. Hiába nyernek szavaló versenyeket, ha nincs autónk, nagy lakásunk akkor a társadalom eltartottjai vagyunk. Hiába dolgozik a férjem rengeteget, mert mi akkor is a segélyekért vállaltunk sok gyereket. Mert ma ciki ha sok gyereked van. Ciki, mert három gyerekkel otthon maradtam és ez sokaknál azt jelenti naplopó vagyok. Ciki, mert a gyerekeim osztoznak a cukorkán és ma nem buli osztozkodni. Ciki, mert nem panaszkodunk (ez kivételes alkalom) és mi gondtalanok vagyok. Meg úgy egyébként is, akinek három gyereke van, csak hülye lehet, ja és felelőtlen. Itt valahol olvastam azt is, hogy azok a nők akiknek nagy családjuk van, úgy néznek ki mint a banyák, meg ápolatlanok stb. Ez döbbenet. A három gyerek, engem fitten tart. Egy deka fölösleg sincs rajtam. Megkaptam már, hogy ilyen fiatalon három gyerek?! S mikor megsúgtam hány éves vagyok, kerekedtek a szemek. Mert a gyerekek engem fiatalon is tartanak. Én nem tudok úgy élni, hogy arra gondoljak, mi lesz, ha a férjem meghal. Akkor főbe is lőhetném magam azonnal, mert holnap elüthet az autó, vagy rám eshet egy műhold is. Ezen majd akkor gondolkodom, ha szükséges lesz és akkor majd megoldom. Az élet nem könnyű. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mennyit bír, mennyit akar vállalni. Mert a nagy család hatalmas feladat és kihívás és ennek csak egy szeletkéje az anyagi oldal.
2010. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!