Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/162 Suhanc72 ***** válasza:
43%

Tök jól megközelíti mindenki saját szempontjából a kérdést, de ez a kérdés nem egyéni, hanem társadalmi probléma. Rengeteg választ elolvastam, (volt aki a gondolkodási képességemet is kétségbe vonta, pedig én nem sopánkodtam, hanem leírtam egy lehetséges alternatívát), van, aki az adóját sajnálja tankönyvtámogatásra a nagycsaládosoktól, pedig (elvileg a rendszer erre épül) azok a gyerekek fogják megtermelni a gazdaságnak azt a tőkét amiből ő fog nyugdíjat kapni... De tényleg be kellene látni, hogy az emancipációs-korszak előtt, normális családi viszonyok között valóban meg lehetett oldani több gyermek vállalását. És hölgyeim, nyugodtan le lehet szavazni, de a biológia és a társadalomtudomány soha nem fog megférni egymással, akármekkora hisztit is csapnak az önérzetes aktivisták... (mellrák, méhnyakrák, petefészekciszta, korai klimax, stb, stb...ugyanis általában a gyermeket nem, vagy későn szülők betegségei)És ez nem az én véleményem vagy hibás látás(gondolkodásmódom) eredményei, hanem statisztikák.

Ja és a férjet nem csak az otthon, hanem a munkahelyen unatkozó nő is meg tudja csalni.

2010. szept. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/162 anonim ***** válasza:
92%
09:57 - És a jogosítványom megszerzését ki fizeti?
2010. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/162 anonim ***** válasza:
100%
10:12 - Akárkinek nem szülök, nem vagyok tenyészkanca, nekem szükségem van a szerelemre, a társra, ez nagy igény?
2010. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/162 anonim ***** válasza:
13%
ha még az sincs akkor plusz 150.000, akkor is jobban jössz ki mintha városba veszel magadnak lakást 6-7 millióval drágábban...
2010. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/162 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:19

ez nem nagy igény hanem a minimális igény.

2010. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/162 anonim ***** válasza:
100%
10:24 - A szüleim 2 millióval tudnak támogatni, nekem nincs annyi tartalékom, hogy ebből még autót, jogsit fizessek. Budapesten születtem, ebből segíts ki. Ja igen, nemrég lettem munkanélküli, mert 1 hétre el mertem menni betegen táppénzre, és pályakezdő vagyok, nem vagyok lusta dolgozni, és mégis nehéz, és nincs párom.
2010. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/162 anonim ***** válasza:
15%

és ha 2millióval tudnak támogatni és jelenleg munkanélküli vagy akkor mire van nagyobb esélyed?

-veszel egy lakást a városba 10 millióér

-veszel egy nagyobb házat falun 3-4 millióér plusz autó jogsival össz-vissz 5 millióból megvagy


utóbbihoz kéne 3 millió hitel másikhoz 8 kéne.


albérletből meg soha nem kerülsz ki. legszemetebb dolog a világon.

2010. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/162 anonim ***** válasza:
100%
10:35 - A szüleimmel élek, nem albérletben. Hitelhez 6-12 hónap folyamatos munkaviszony szükséges. Áruld már el, hol kapok én hitelt munkanélküliként?
2010. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/162 anonim ***** válasza:
41%
ha találsz munkát és van türelmed összespórolni a pénzt a szüleidnél akkor nem is kell felvenned hitelt. csak kicsit több idő.
2010. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/162 anonim ***** válasza:
100%
10:46 - Igen, ez elméletben nagyon szépen hangzik, a gond az, hogy 4 év alatt 5 munkahelyem volt, 2-szer voltam 3-3 hónapig munkanélküli, és most ismét, a fizetések a bruttó 30.000Ft-tól bruttó 125.000Ft-ig terjedtek, és a szakmámban nem adtak esélyt gyakorlatot szerezni, pedig abban akarnék dolgozni, de eddig nem ragaszkodtam hozzá, elvállaltam, ami volt, mert kellett a pénz, de ezekből a megélhetés nehéz, mert a nettóm 80.000 alatt jön ki. Egyszer próbáltam váltani szakmába, ott, ahol táppénz után küldtek el, biztos ez is közrejátszott, hogy át akartam menni cégen belül más részlegre. A rezsi ugyanannyi, mint azoknak, akik többen élnek együtt... stb. Az a gond, nem elég megvenni a lakást, tudod, és nem tudom, én hogy keveredek ki ebből a mókuskerékből, mert már azért is ferde szemmel néznek rám, hogy miért volt ennyi munkahelyem (suli mellett részben).
2010. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!