Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
 141/162 anonim ***** válasza:
86%

14:13 - ez neked is szól: "Hajlandó lennél olyan embernek gyereket szülni, akit nem szeretsz? Úgy szülni valakinek gyereket, hogy közben mást szeretsz, de nem lehetsz azzal, akibe igazán szerelmes vagy? Erre te képes lennél? Mert én nem!"


Nem a pénz, kell a társ, akit szeretek, hogy boldog anyja lehessek a gyerekeimnek, mert nem azért születtek, hogy legyen utánpótlás, hanem szerelem gyümölcseiként. Nekem gyerekként ez nem adatott meg, nekem a szüleim nem boldogok, apám egy jégcsap, anyu szenved, ezt nem akarom a gyerekeimnek. Ha lesz társ, ha szerelem gyümölcse lehet a gyerekem, akkor szülök, de ha nem, akkor nem, mert a gyerek egy kicsi ember, aki ugyanúgy érez, mint te vagy én, és neki szerető közösség kell, és nem csakúgy belepottyantani a világba, mert kell az utánpótlás. Örülök, hogy neked megadatott, mert úgy látom, megadatott, de nekem sajnos nem, és ezért nem érzem magam hibásnak. Boldog gyerekkort akarok az utánpótlásnak, mosolygós anyukát lásson és ne olyant, aki folyton ideges.

2010. szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/162 anonim ***** válasza:
87%
tegnap 16:07! Egy pillanatig sem gondoltam, de nem is írtam sehol, hogy mindenkinek nagycsalád kell. Csupán az egy amit gondolok, hogy nem az anyagiak a mindenkor döntők. Nem csak három gyerekhez, hanem egyhez is stabil,kapcsolat kell. Mert a gyerek vállalása sem összetartja, hanem próbára teszi a házasságot. Ez meg még az ami ma más, mint régen. Régen a válás szégyen volt. Ma már a kapcsolatok vagy bejön vagy nem alapon működnek, bármikor ki lehet lépni belőle. Egy, két, sok gyerekkel ott lehet hagyni az asszonyt, vagy éppen a férjet, ha úgy hozza a szerelem. Már nem küzdünk a kapcsolatainkért, hanem ha éppen nem működik jól, tovább állunk. Mert egyszerűbb. A gyerekek pedig szenvednek. Persze egy rossz kapcsolatban is szenvednek. S éppen ezért bizonytalan kapcsolatba, nem szabadna nemhogy három, de egy gyermeket sem bevállalni.
2010. szept. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/162 anonim ***** válasza:
86%
09:53 - Régen, amikor "nem volt divat a válás", akkor is voltak szenvedő családok, de nem volt esély kilépni. 2 unokatestvérem is idegi roncs ezért a részeges (már halott) apjuk miatt.
2010. szept. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/162 anonim ***** válasza:
79%
az utolsó ok lenne a gyermekhalálozás miatt sokat szülni. akkor inkább nem szültem volna 1-et se hogy megkiméljem magam a katasztrófától.
2010. szept. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/162 anonim ***** válasza:
74%
ma 11:32! Nem az a baj, hogy egy agresszív férjtől apától válnak, hanem az, hogy akkor is válnak, ha a kapcsolat még megmenthető lenne. Csak ma mindenki az élvezeteket hajszolja. A házasságok csak jóban tartanak ki. Ha a férj munkanélküli lesz, az már válóok. Sőt az is, ha a nő öt kilóval többet nyom. Én ezt látom magam körül. A magunk hűséges jóban rosszban házasságunkkal a csodabogarak közé tartozunk.
2010. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/162 anonim ***** válasza:
100%

.....egyébként meg a régi idők látszólag "stabil", sokgyerekes házasságainak végterméke az az alkoholista gyermekeit bántó korosztály, akinek az ivadékai maguk is ilyenekké válnak/váltak, vagy abszolút tanulva szüleik hibájából elzárkóznak a gyermekvállalás elől.

nem is annyira régen, még a 80-as, 90-es években sem volt divat válni, mert mit szólnak mások? épp ezért sok kivülről szépnek látszó házasság gyerekeket tett tönkre, akik ma fiatal felnőttek és nem tudnak mit kezdeni magukkal egy párkapcsolatban, nem tudják milyen egy normális családmodell. ismerek is ilyet, nem is egyet....

2010. szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/162 anonim ***** válasza:
100%
12:15 - Nem biztos, hogy te kívülről meg tudod ítélni, hogy az a házasság menthető-e vagy csak annak tüntetik fel a külvilág számára...
2010. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/162 anonim ***** válasza:
68%
ma 12:53 Mint ahogyan más sem tudja megítélni. Azok közül a válások közül jó néhány elkerülhető lett volna. Viszont olyan is van, hogy én már rég váltam volna és mégis együtt van az illetővel. Ez nekem ugyanolyan érthetetlen, mint a mondvacsinált válóok. Arról sem feledkezhetünk el, hogy a válások egy része, nem valódi, csupán papírforma szerinti. Bizony vannak akik a magasabb támogatások miatt válnak. Régen ez sem volt. S ezt nem azért írom, mert hű de jó volt minden, de az emberek értékrendje nem biztos, hogy a jó irányba változott. A kifelé mutogatás, képmutatás erősebb mint valaha.
2010. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/162 anonim ***** válasza:
68%
Kimaradt belőle : Azok közül a válások közül amikbe volt szerencsém bele látni, jó néhány elkerülhető lett volna.
2010. szept. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/162 anonim ***** válasza:
81%
13:13 - Nézd, a mondvacsinált válóokban már benne van, hogy nem szeretik egymást, menni akarnak, kész, ha ők is húznák az időt, lehet, hogy náluk is komoly problémák lépnének fel. Oké, minek házasodtak akkor, de egy házasság se úgy indul, hogy majd elválunk. Ők legalább időben lépnek, mielőtt nagyobb baj lenne. Bár az én szüleim is időben léptek volna, tudod. Mondvacsinált oknak tűnt volna itt is, csak így 25-27 év távlatából már egyáltalán nem kicsi probléma.
2010. szept. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!