Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
 151/162 anonim ***** válasza:
37%

egy gyereknek szüksége van anyára és apára is mert az úgy teljes és kész. ha elválnak ez már nem lesz meg soha többé a számára. az hogy meglátogatja néha a másik szülőt az közel se olyan.

ha valaki nem biztos a párjában 100%-ig akkor nem kell hozzámenni és kész ezzel elkerülhető a probléma. ha később elhidegülnek akkor meg nem kéne egyből arra gondolni, hogy na majd mással biztos jobb lenne és akkor jön a kavarás meg a család szétbarmolása meg egy idegbeteg gyerek. kiba..ott jó megoldás...

2010. szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/162 anonim ***** válasza:
100%
13:25 - Az én szüleimnél megromlott a házasság az első néhány év után, mégis együtt maradtak, de nagyon sok a balhé, ez az idegeimre és a szívemre ment olyannyira, hogy tegnap annyira rosszul lettem, hogy majdnem elájultam, fájdalmaim voltak, nagyon megijedtem. Ez kell? Anya és apa külön is tud békét és boldog gyerekkort biztosítani, ha együtt amúgy csak marnák egymást...
2010. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/162 anonim ***** válasza:
36%

nálunk anya rég elvállt volna és rengeteget veszekedtek ők is, másik nő miatt is akit apám mellé "képzelt" mostanába is veszekednek de már kevesebbet. az ő házasságuk is odavan egyértelműen de mégis végigcsinálják mert anyámnak nemigen lenne hova költözni, de nem is ez a fő ok. anyám azt mondta hogy ha egyszer belevágott és gyereket vállalt akkor nem fogja félbehagyni semmilyen ok miatt és tisztelem és szeretem ezért és hálát adok az égnek, hogy végül mégsem váltak el.

nem tudom mit csinálnék ha elválnának.

2010. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/162 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon sok házasságban az a baj, hogy élnek egymás mellett. Mindenki végzi a dolgát, de valójában nem figyelnek a másikra. Vagy csak a másik hibáit látják. Egy kis odafigyeléssel a malomkerék miatt szétcsúszó házasságok nagy százalékban megmenthetőek lennének. Mert hiába lépnek át egy másik, jobbnak tűnő kapcsolatba, a mézeshetek után ott is hétköznapok következnek.
2010. szept. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/162 anonim ***** válasza:
24%

millióért néztünk Győr Sashegyen egy téliesített nyaralót, sokan laknak ott, elég nagy.Kert termő fák. Az utolsó győri ház 300m, buszmegálló(helyi) 1000m. Nme cska biciklivel, akár egy buli után gyalog is haza lehet sétálni a belvárosból.Lehet a kertben játszani, krumplit és cseresznét termelni. nincs felette légvezeték.

Szerintem egy fiatal pár boldog, ha így el tudja kezdeni az életét.A legnagyobb fiúnak Békéscsaba utolsó utcájában vettek egy régi parasztházat - az csak 3 volt. Kipofozták, és most kisbabájuk van benne.


Az ötgyerekes húga



Hja, hogy valakinek nem tetszik? Kérem. Akkor gyűjtöget a milliójához, vagy befekteti..de nem mondhatjuk, hogy üres kézzel indították volna el, csak mert többen vannak testvérek.

2010. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/162 anonim ***** válasza:
37%

"Kölcsön a rokonoktól? "Inkább a halál."

- na ez a rossz szemlélet. Mert a rokoni 2 millióból nme lesz jövőre kilakoltatás, de a bankiból lehet, és 5 év múlva csak a kamatot fizetted vissza!


"4 millióért ház? Városban tuti nem." -de. fentebb írtam.Győr, Békéscsaba. Nem luxuslakás, de megfelelő. Fiatal pár boldog lehet benne.És nem albérletre szórja apénzt.


"Falun lehet.Onnan be kell járni." - nem feltétlenül.

"Biciglivel télen? " -én is biciklivel járok, télen, megyei jogú városban, 35 perc,nagyon egészséges. Falura meg kijár a busz.

"200 ezres kocsi sem megy vizzel,abba is benzin kell.Ha a gyerekeket be kell vinni suliba a legközelebbi városba,a szülőknek dolgozni menni,aztán délután vinni a gyerekeket száz felé különórára,állandóan haza autózni,majd vissza a gyerekekért,de akkor a nagyobbak ne akarjanak gimi buliba maradni 10-ig,mert értük megint csak vissza kell menni,mivel addgira már nincs busz stb. " - hát így nem is lehet. Szépen felül a gyerek a buszra.Meg az anyja is, ha kell. Különóra van a lakóhelyen is, és iskola is.


"Ki kell számolni,hogy ez hol éri meg."Számolni lehet: ha van mire. Az unokaöcséim, mire felnőnek, megtanulják, hogy arra költünk, amire jut. És együtt vagyunk, tudunk egymásnak segíteni. Nem pénzzel.


Ki lehet számolni, hogy az Isten pénze sem elég, ebben a drágaságban. Igazad van. Az az egy -egy millió fika. Inkább ne szült volna a sógornő, akkor nem kéne szegény gyerekeknek busszal meg biciklivel járnia, meg roggyant parasztházakat vennie!


Én is minek szültem, én meg csak 800 e-t adok a kettőnek.

Írok is nekik mailt, menjenek a Dunának még ma.

2010. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/162 anonim ***** válasza:
24%

"Ha a gyerekeket be kell vinni suliba a legközelebbi városba,a szülőknek dolgozni menni,aztán délután vinni a gyerekeket száz felé különórára,állandóan haza autózni,majd vissza a gyerekekért,de akkor a nagyobbak ne akarjanak gimi buliba maradni 10-ig,mert értük megint csak vissza kell menni,mivel addgira már nincs busz stb."


ezt mégegyszer megcáfolom, ne haragudj! Mert ez csak azt mutatja, hoyg egyféleképpen képzeled az életet, és ez megakadályoz. Természetesen senki sincs, aki le -fel futkos a város és az alvófal közt. Még egy milliomos sem engedheti ezt mag magának. Mégis, hány millió ember él vidéken, kis faluban, vagy tanyán?! Ők is élnek valahogy, nem gondolod? Ott is van iskola, óvoda, bébiszitter.

Középiskolásoknak van kollégium. Bejárósoknak van éjjeli busz, vonat buli esetére, vagy alhat a barátnőnél. A városi gyerekem se tud hazajönni a buliból, csak a hajnali első helyijárattal, mert nem szeretem, hogy éjjel gyalog mászkáljon egyedül a városban.


2. nem kell egész lakással indítani a gyerekedet, hiszen ő is fog dolgozni.És örököl is.


3. ha testvére van, tudnak segíteni egymásnak.

2010. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/162 anonim ***** válasza:
100%

"Hja, hogy valakinek nem tetszik? Kérem. Akkor gyűjtöget a milliójához, vagy befekteti..de nem mondhatjuk, hogy üres kézzel indították volna el, csak mert többen vannak testvérek."


áruld már el nekem légyszives hova fektessem be az egymilliómat ahoz hogy összeszedjek belőle annyit hogy az életemet el tudjam kezdeni 60 éves korom előtt. ha el mondod nekem öcsém kitüntetlek! én mondom neked.

gondolkozz már mielőtt ideirsz valamit

2010. szept. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/162 anonim ***** válasza:
100%

"2. nem kell egész lakással indítani a gyerekedet, hiszen ő is fog dolgozni.És örököl is."

örököl de mit ha még odatojnak mellé 5 gyereket? örököl 200.000ft-t?

2010. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/162 anonim ***** válasza:
39%
Igen. Ha valaki nagyvárosi szép lakást akar, különórákat, a szülők önmegvalósítós munkahelyet, szép autót, akkor lehet, hogy egy gyerek is elég, vagy nem is kel gyerek. De aki több gyereket akar, meglehet találni annak is a módját. Valamit valamiért. Ez a sokminden, meg még a sok gyerek is, csak nagyon keveseknek lehet egyszerre. De ha valahol engedünk, akkor a többi megvan. Az a szomoró, hogy olyan nagyon sokszor billen aszép lakás, kocsi javára amérleg.
2010. szept. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!