Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/162 anonim ***** válasza:
0%

Hát az elég baj hogy ezért néznek rád más szemmel.

de úgy érzem eléggé elkanyarodtunk a témától:


"Ráadásul az is milyen már, hogy egy panellakás errefele 10-20 millió, mert falura senki nem akar jönni, ahol még mindig 2-3 millióért lehetne egy elég szép házat venni, ami kertes, nagy udvaros, csak hát ugye falu.(város a mi falunktól kb. 3 km)"


én erre mondtam azt hogy olcsóbban jön ki mindenképp a falura költözés és akár plusz egy autó jogsival és a számadatok igazolják is ezt.


pusztán csak az egyetértésemet szeretném kifejezni és autó jogsi ide-oda mindenhogyan olcsóbb.

2010. szept. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/162 A kérdező kommentje:
Hát igen, itt is a szomszéd ház eladó, 4 millió forintért és van benn konyha, fürdő, wc, 3 szoba és egy nappali féle, ráadás egy nagy udvar, külön faház. Ha emellé leteszed a jogsit, meg egy kocsit veszel az is max. 5 millió. :S Csak valahonnan kell 5 millió forint, amit tényleg nem adnak a munkanélküli segélyre. De addig is ottlenne a busz, míg nincs kocsi, mert ezt si meglehet oldani...
2010. szept. 5. 13:27
 103/162 anonim ***** válasza:
67%

Suhanc, te tényleg ennyire hülye vagy?

Nem mindenki termett anyaságra. Van olyan, akiből borzasztó anya lenne. Én inkább élnék olyan világban, ahol kevesebb az ember, de kiegyensúlyozottabb és elégedettebb, mint ahol sok és idegbeteg.

Az meg annyira megható, hogy téged ennyire mélyen megérint számodra idegen nők méhnyakrákja, de szerintem csak egy inkompetens faszi vagy, akire nincs kereslet.

2010. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/162 anonim ***** válasza:
96%
Hát nem tudom, ti merre fele laktok, deén komárom-esztergom megyei vagyok, és itt a falusi házak 10 milliótól kezdődnek,a városi panelt meg már 7-8-ért lehet kapni. inkább az ország keleti felére jellemző, hogy egy-két millióért házhoz jutsz.a bejárásról annyit, hogy mi is falun laktunk tavaly és onnan jártunk be a megyeszékhelyre, ami 12-14 km-re van nap, mint nap. 30-40 ezer elment benzinre. és miután a férjem 6-ra jár, én meg 8-ra, nem tudtunk együtt menni, így én tömegközlekedtem havi 30-ért. tehát egyikünk fizetése el is ment utazásra, magyarul nulla forintért dolgoztam.
2010. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/162 Suhanc72 ***** válasza:
19%
Kösz a bókot. Tudod nem mondtam egy árva szóval sem, hogy mindenkinek szülnie kell. Én csak válaszoltam a kérdésre és nem is várom el, hogy mindenki egyetértsen. De az általam leírtakon kívül, tisztelet azoknak, akik tényleg a kérdésre válaszoltak, csak (mellé)beszélgetést, önsajnálatot és társadalomellenes gondolkodásmódot árasztó válaszokat láttam. Ha valaki nem találja a társát, az egyáltalán nem biztos, hogy ide, erre a fórumra tartozik; de biztos ez az ok-> ÉN NEM TALÁLOM A PÁROM, EZÉRT VÁLLALNAK KEVESEBB GYEREKET MÁSOK. Na akkor most meg is beszéltük>megint én vagyok a hüje. 2j-vel.
2010. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/162 anonim ***** válasza:
100%

mamám szomszédja a hatszobás házát brutál udvarral nem tudta/tudja eladni 4 millióért. mi panelba lakunk 52 négyzetméteres 4 emeletes de a felettünk lakó a harmadik emeleten 11 millió körül adta el a lakását. Ja és nincs lift ami azt jelenti hogy eleve kevesebbet ér mint az alacsonyabbakan lévők.


az hogy egy nő biológialilag több gyerekre van tervezve hát istenem szar neki...attól még ne

2010. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/162 anonim ***** válasza:
74%
szoval attol még nem a biológia dönti el hogy hány gyereket szül hanem saját maga...
2010. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/162 Suhanc72 ***** válasza:
19%

"Az meg annyira megható, hogy téged ennyire mélyen megérint számodra idegen nők méhnyakrákja, de szerintem csak egy inkompetens faszi vagy, akire nincs kereslet."

Ja és bocs, hogy egy kicsit szétoffolom, de erre muszáj válaszolnom: Boncmesterként dolgoztam, tehát egy ideig pénzt kerestem az idegen nők méhnyakrákjából; másodszor pedig egy 5- és egy hét éves gyermeket nevelek a feleségemmel és tudom, hogy tényleg jobb nekik, hogy anya otthon van és türelmes velük, nem mint te, aki az eszedet arroganciával pótolod. Sajnálom, hogy ennyire személyesre vettem a figurát, de nem szeretem, ha inkonpetensnek neveznek a téma bölcs professzorai. :-))

2010. szept. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/162 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy azon túl, hogy nem tudom, honnan fogok összeszedni elég pénzt egy saját (akár olcsó, DE LAKHATÓ ÁLLAPOTÚ) lakásra (mert amit fel kell újítani, akkor már megint nagyon sok plusz pénz), anyukám tanítónő, több, mint 25 éve, lelkiismeretes, hivatásos. Egy dolog, hogy a nők több gyerekre vannak biológiailag tervezve elvileg, DE nagyon sok az olyan gyerek (akár testvérekkel is), aki problémás, mert anyukának nincs hozzá türelme, mert szórakozik inkább, és a sulira hárítja a gyereknevelést, ami az ő dolga lenne (ismétlem, nem a munka veszi el az időt, egyszerűen tojnak a gyerekre és kész). Egy barátnőm, aki óvónő, mesélte, hogy volt egy kis ovisa, akit mindig utoljára vittek el az oviból, de nem azért, mert dolgoztak, apuka nyugodtan haza tudta volna vinni időben, de ahelyett, hogy a gyerekkel foglalkozzon, otthon vakarta a farkát... (elnézést a kifejezésért)
2010. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/162 anonim ***** válasza:
82%

Suhanc, de te konkrétan általánosítva kijelentetted, hogy sokkal jobb lenne, ha a nők otthon maradnának. Szerintem cseppet sem ettől függ a társadalom helyzete. Az én anyukám is dolgozott, nem voltunk gazdagok, de jól éltünk, mégis volt ideje ránk, és boldog gyerekkorom volt.

És pont ez az, hogy csak azért, mert a feleséged jó anya, az nem jelenti azt, hogy például én is az lennék.

Azért akadtam ki, mert ha nem is úgy szántad, én úgy vettem, hogy te azt akarod, hogy minden nő maradjon otthon, és neveljen gyereket, még ha arra semmilyen késztetést vagy vágyat sem érez.

Az meg hogy szülök, nem garancia arra, hogy egészséges leszek, mint a makk.

2010. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!