Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/162 anonim ***** válasza:
71%
Manapság az 5 sztem sok, legalább is mindenki elámul, ha hallja. Lett volna neki több is, de sajnos már nem lehet. :( Ismerősöknél 9 saját van. Becsületresek, szépek, okosak.
2010. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/162 anonim ***** válasza:
78%

Suhanc, arra nem gondolsz, hogy nem mindenkinek való a gyerek? Hívd be a családi kapcsolatok oldalt, olvasd el, egyes "anyák" miket mondanak a gyerekeiknek. "Álmodban megöllek", meg egyéb finomságok. Ha a nők otthon maradnának gyereket nevelni, az nem jelenti azt, hogy mindegyikük jó anya lenne. De téged ez nem érdekel.


És mivel nem vagyunk állatok, tehát tudunk gondolkozni (talán még te is), ezért eldönthetjük, hogy dolgozunk, gyereket vállalunk, vagy mindkettő. Csak azért, mert méhem van, nem kell szülnöm. Lábam is van, mégse vagyok táncos.

2010. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/162 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jó ötleteid, de nem számolsz az anyai szeretettel és a körülményekkel.

Régen azért szültek és neveltek fel 10-15 gyereket, mert nem volt védekezés, mi mást tehettek volna? Viszont a szülők és gyermekek között sem volt olyan szoros a viszony, mint manapság: mert kettőre időt és figyelmet fordítani mégis könnyebb, mint 10-re. Nem azt mondom, hogy régen nem szerették a gyermekeiket a szülők, de máshogy álltak hozzájuk.


Ma nem csak azért használnak eldobható pelenkát, mert az kényelmesebb, hanem mert kevesebb időt igényel, mintha folyton mosni kéne - és a gyereknek is jobb egészségügyi szempontból, márpedig mindenki igyekszik a legjobbat megadni nekik.

Sok mindenről lemondhatnánk, akkor valóban több pénzünk lenne, de talán kevesebb időnk...

A légzésfigyelős példádra: régen nem volt, de ma van. És én is vennék, ha lenne pénzem, mert jó érzés, hogy bármikor megáll a gyerekem légzése, azonnal észre veszem és tudok tenni valamit, nem egy órával a halála után bukkanok rá a kis holttestére.


Tehát úgy van, ahogy sokan mondják: ma már mindenki arra hajt, hogy ha kevesebb gyermeke is van, de azoknak mindent megadjon. Hogy boldog gyermeket neveljen.

2010. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/162 anonim ***** válasza:
81%
Lassan 26 éves nő leszek, de nem érzem magam tenyészkancának, akárkinek nem szülök, kell egy társ, akivel most nem tudok sajnos büszkélkedni, mert sajnos nincs. Megadatott, hogy van eszem azokhoz a dolgokhoz, amiket tanulok és amiben szeretnék dolgozni, úgyhogy még most, 26 évesen is tanulok. Ezek ellenére is nagyon nehéz munkát találni fiatal nőként, mert én még "elmehetek szülni", és ezt a munkahelyek nem szeretik, gyesből viszont nem lehet megélni. Nekem nincs saját lakásom, mert a szüleim nem engedhették meg, hogy hozzásegíthessek huszonéves koromra egy akár csak szoba-konyhás garzonhoz. Ők 2 gyereket vállaltak, öcsémet és engem, mert ennyinek tudták biztosítani az anyagiakat. Sose volt luxusjátékunk (a netbook-omat, amin most gépelek, már a saját munkámból keresett saját fizetésemből vettem), és sokszor használt ruhát hordtunk, mivel mi fiú-lány tesó vagyunk, azért minden ruhám nem maradhatott öcsémre, de amit lehetett, azt ő még utánam elhordta. Több gyerek nem fért bele sehogy, mert a szüleim mindketten nagyon nehéz családból származnak, és ennek a lakásnak a törlesztését is csak tavaly, 22 év után tudták befejezni + rezsi + amit megeszünk (úgy, hogy nem főzünk minden nap). 2 gyerekre volt kapacitásuk, de minket kettőnket felneveltek úgy, hogy szakma lesz a kezünkben, és tudás, amivel tudunk dolgozni és idős korunkra talán nem járunk úgy, mint 72 éves nagyanyám, aki 14 éves korától dolgozik (kénytelen volt), de nincs nyugdíja, mert nem tanulhatott, nem tájékozódhatott, mert a háztartást kellett ellátni, a kertet kellett ellátni, 3 gyereket felnevelt, és emellé amit el tudott vállalni munkát, ott meg a munkáltató verte át. És mire ez kiderült, bottal üthették a nyomát.
2010. szept. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/162 anonim ***** válasza:
100%
A légzésfigyelőhöz sajnos van személyes ismeretség is. Ismerősöméknek született 1 vagy 2 éve egy kisfiuk ősszel, és gond volt a légzésével, a normálisnál hosszabb időkre állt le. Orvosnál is sokat voltak miatta, nem tudom, mára megszűnt-e a probléma, de azt tudom, hogy akkor, amikor megszületett, nagyon sokat idegeskedtek miatta, figyelni kellett, igen, nekik nagyon fontos volt a légzésfigyelő, mert annál a kisfiúnál az átlagnál nagyobb volt a kockázat, hogy meghal csecsemőként. Szoktam látni őket, a kisfiú látszólag remekül van, de nem tudom, rendbejött-e a légzése, vagy még mindig járnak. Az viszont biztos, hogy ha elveszítették volna, mert pl. nincs légzésfigyelő, nagyon nagy törés lett volna, hiszen egy kis élet, még ha kicsi is, de ember, és a gyerekük. Próbáld magad a helyükbe képzelni, te nem aggódnál, ha ilyen problémával születne gyereked? Vagy legyintenél, hogy a gyenge úgyse életképes, mint ahogy a spártaiak tették?
2010. szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/162 A kérdező kommentje:
Én se szeretnék szülni 10-15 gyereket, elég lesz 3 vagy 4, legalábbis a terveimbe ennyi van. Nem azt mondom, hogy felesleges a légzésfigyelő, de sokszor tényleg olyan dolgokra költenek az emberek, aminek semmi értelme, se haszna. És ezt én tudom, mert anno kiskoromba kaptam karácsonyra egy babát, ami 20.000 forint volt, és akkor ez nagy pénz volt, de nem vagyok öreg se (20 alatt), de akkor még 20.000 forint ért valamit. Utána évre is kaptam egy ugyanilyen babát 20.000 forintért, és nem én könyörögtem ki, csak anyu úgy gondolta, hogy a legjobb kell nekem, holott szerintem a 2000 forintos baba is ugyanolyan jó lett volna, csak az maximum nem olyan fogásra mint egy igazi, nem alszik el ha ringatod és nem sir, ha felkelted és nem cucog a cumijával, de én kibirtam volna ezt is. Ráadásul ott a tesóm példája: van 3 gyere, 2 iker, fiu lány és egy kisfiu, aki 3,5 éves. A lányt imádja(a másik kettőt is), minden nap új ruhát kap, sokszor fel se veszi őket, mert mikor hazaérnek a butikból rájön, hogy még se tetszik neki, és a tesóm nem szól érte. Ez nem felesleg? Meg a 3,5 éves is kapja tonnaszámra a játékokat, aztán 1 hét után elromlik, megy a szemétbe, nesze neked pénz. Erre írtam, hogy felesleges költés... Jó, ők megtehetik, annyi pénzük van,mint a kiskirályoknak, de tettek is érte. Na szóval ebből csak annyit akarok kihozni, hogy ha egy anyuka nem mindenből a drágábbat meg a felesleget venné meg a gyerekének, abból jutna a másik gyerekre is (teszem azt, ha akarna még gyereket, akik 1-et akartak, azoknak ugyis mind1). Aki meg írta, hogy régen a gyerkeek örültek 1 almának is, milyen igaza van! Most, ha lehozod valakinek a csillagokat se jó neki, itt a tesómék példája!
2010. szept. 4. 16:41
 67/162 anonim ***** válasza:
79%

Azért sem vállalnak mostanában még 3 gyermeket sem, mert ki tudja, hogy annak a 3-nak is lesz-e munkája, ha felnő?

És igen mindenkinek igaza van aki azt írta, hogy a gyerekek kis felnőtek voltak néha még 6-7 vagy 4 évesen is dolgozniuk kellet valami a ház körül. (Pl tehenet fejni, kitakarítani, etetni, kivinni a kaját a földre a fiúknak, ilyesmik). Nem volt semmi gyerekkoruk.

Párom Nagymamája egyedül volt mégsem volt gyerekkora, mert főznie kellet már 12 évesen. Onanntól Ő csinálta az ebédet!

Annakidején a férfiak nem hagyták el az asszonyokat. Eltartani azért tudták, mert farmer életet éltek, MINDENt megtermeltek. Lovak húzták az ekét, hogy legyen mit enni az állatoknak, voltak tyúkok, libák stb. Megtermelték minden élőlény élelmét amit tartottak.

Kaja így nem kerül semmibe.(szinte semmibe) Csak szappanra meg ruhára költöttek, de a mai világba ez már nem megoldható. Illetve megoldható csak szerencsétlen család közröhej tárgya lenne...

2010. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/162 anonim ***** válasza:
85%
16:47 - Illetve hol oldanád meg? A legtöbb ember munkából él, ahol lenne föld, pont arrafelé van leginkább hiány munkahelyekből, ahol van munkahely, ott meg nincs lehetőség ekkora földeket még birtokolni se. + iskoláztatás, mert ma már megbüntetik a szülőt, ha nem jár a gyerek iskolába nem tudom, most éppen hány éves korig.
2010. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/162 anonim ***** válasza:
78%
így is túl van szaporodva az emberiség.....
2010. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/162 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként lehet, hogy pont azért van ilyen nagy mértékű munkanélküliség, mert régen ilyen sok gyereket bevállaltak (apámék mind a 7-en megmaradtak, az ő apjáék mind a 11-en felnőttek, igaz, 2 apáca lett, de még akkor is 9), és nem tud az ország ekkora munkahely-igényt előteremteni olyan fizetésekért, amiből meg lehetne élni. Régen elég volt az apa fizetése (a nő sokáig nem is dolgozhatott), ma már a 2 szülőé se mindig elég.
2010. szept. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!