Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/162 anonim ***** válasza:
19%
Régen hittek, ezért bíztak. Ma nem hisznek az emberek, ezért félnek.
2010. szept. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/162 anonim ***** válasza:
77%
A kínlódás lenne a cél? Hogy legyen 10-15 gyerek,de se szülőnek,se gyereknek ne jusson semmi jó?Csak élnek,túlélnek? Én nem ezt a felfogást követem. Emberséges életet szeretnék adni a gyerekemnek,ha ehhez az kell,hogy egy gyereket szüljek csak,akkor egy lesz,ha megtehetem,hogy legyen több,akkor több lesz.De csak egy eszme miatt,hogy nekem nagy családom lesz és a tagjai tanuljanak meg nem rinyálni,hanem éljenek,ahogy tudnak,ez nekem nem hiányzik.
2010. szept. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/162 anonim ***** válasza:
70%
Az biztos, 13.43, hogy neked nincs testvéred, és a szüleid a fenekedet is kinyalták gyerekkorodban. Csak az ilyen emberek beszélhetnek ilyen hülyeségeket...
2010. szept. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/162 anonim ***** válasza:
36%
A mai gyerekek sokkal jobb körülmények között élnek, mint régen. Mégis boldogtalanok, elégedetlenek folyton. Mert nem tudnak örülni semminek. Nem tanulnak meg örülni a kicsinek. Soha nem is lesznek boldogok, mert nem tudják értékelni azt, amijük van. Mindig arra vágynak, amijük nincs, vagy éppen arra ami a másiknak van. Mindenből a legújabb kell. Mindent készen kapnak, nem kell gondolkodniuk. Nem kell botból kardot készíteni, mert van műanyag. Nem kell bunkert építeni mert van sátor. Nem kell felhőket nézve marhulni, mert van tv. Nem kell megbecsülni semmit és senkit, mert minden és mindenki pótolható tucatcikk.
2010. szept. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/162 anonim ***** válasza:
29%

"ugy fox kinézni mint egy bányarém,mert nincs időd magadra"


Én vagyok az 5 tesós. Anyukám 41 éves, csinos, ápolt, gyönyörű!


"Nem lesz életed." Nekünk van, de akkor mi vagyunk a kivételek. Én -amint írtam is- végzős vagyok TTIK-n. Két öcsém szakmát tanult, dolgoznak, a kislányok még suliba járnak. Mindőnkből lesz/lett valami.

2010. szept. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/162 anonim ***** válasza:
27%
5 tesós ismét: elmondom mi a különbség, na: a húgoknak csak egy-egy kínai barbibabájuk volt, az óvodás lányoknak, meg három db. Bratz (márkás!?) pónilóval. Ez nem "túlélés".
2010. szept. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/162 anonim ***** válasza:
72%

5 tesós: "túlélés", jah. A faluban az emberek meg minden este nézik a naplementét, miközben törik a kukoricát a tábortűznél, ott szaladgálnak körölöttük a beszélő állatok... :)


Téveszmék, téveszmék.

2010. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/162 anonim ***** válasza:
93%
De anyudnak 5 gyereke van,nem 15!!!
2010. szept. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/162 anonim ***** válasza:
89%
A mi fizetésünk mellett a hitellel és a rezsivel együtt nem telne márkás pónilóra az 5.mellett.Sőt kajára sem.Ez a túl élés és ezért nem lesz soha 5 gyerekem,pedig ha tehetném szülnék,de szenvedésre nem szülök.
2010. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/162 Suhanc72 ***** válasza:
24%

11.49-nek

A probléma gyökerét nem abban látom, hogy egy-két kimagasló teljesítményű nő így gondolja, hanem abban, hogy ez egyfajta presztízs lett az összes nő körében. Nem azt akartam ezzel mondani, hogy a nő jöjjön mögöttem és hozza tonnás a bevásárló szatyrokat, mert ÉN VAGYOK A FÉRFI, meg azt se mondtam, hogy tegyétek a fejetekre a vizeskorsót. Én csak a kérdésre válaszoltam, mégpedig nem az egyén-, hanem a társadalom szempontjai szerint. (legalábbis megpróbáltam). A nő biológiája nem 1, hanem sok gyerekre van "tervezve, márpedig a biológia nem tűri az önérzetet-> emlőrák, méhnyakrák, petefészekciszta-hegyek. Amire te válaszoltál, az itt nem volt kérdés...

2010. szept. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!