Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/162 anonim ***** válasza:
100%
Régen nem voltak olyan igények, mint ma, nem számított, hogy gyerek mibe öltözik, mit eszik, mit csinál, mivel játszik. Sokszor sokat nélkülöztek ezek a gyerekek. Szerintem jó, hogy ez megváltozott, mert igaz, hogy felnőttek azok a gyerekek is, de közel sem volt ilyen a gyerekkoruk. Mi viszonylag jól keresünk, de kettőnél több gyereket nem vállalnánk. Mert akkor már korlátozni kellene azokat a dolgokat, amit nem akarunk. És igen, régen is dolgoztak, de régen a gyerekekkel nem is nagyon foglalkoztak, sőt dolgoztatták őket egész kicsi koruktól, és inkább kis felnőttek voltak, mint gyerekek.
2010. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/162 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag minden 3. szülés császármetszés ma az országban, ami azt jelenti, hogy eleve 2 gyereknél nem is ajánlott többet szülni, vannak persze kivételek.

Arra is gondoljál, hogy az anya szervezete 10 gyerek után erősen tönkremegy. Nekem a fogaim kezdtek el romlani.

3 gyereket nem tudnék kiiskoláztatni, és akkor a szemem előtt sínylődjenek hitellel a nyakukon? Milyen anya lennék akkor mégis, ha csak a darab számít?

2010. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/162 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az előttem írókkal!!

nekem van egy kislányom és sokáig szeretem volna másodikat.de már meggondoltam magam.

előbb legyen saját házunk ,meg minden ami kell és aztán pár év (5-6 de lehet akár 10 is) múlva ha látom hogy alakul az életünk,fel tudnánk e nevelni még egy gyereket akkor bevállalnám.

imádom a gyerekeket szeretnék 3-4-et is akár de ez a mai világban lehetetlen vállalkozás!!!!

ennek az egynek mindent meg tudok adni és lehet idővel majd egy másodiknak is,de kettőnél több sose lesz!



24/N

2010. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/162 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagéletkor is alacsonyabb volt,a a csecsemőhalandóság meg sokkal nagyobb.Illetve nem csak a csecsemőhalandóság,hanem a kisgyermek,fiatal korban való halandóság is,eleve azért is nemzettek több utódot,mert egyáltalán nem volt biztos hogy a fele megéri a felnőttkort.Akkor ez az élet természetes velejárója volt,most tragédiának számit.Miért ne előzzünk meg dolgokat a meglehet?Az én egyik rokonom aki most kb 80 éves,ölni tudott volna azért ha van 50 évvel ezelőtt egy légzésfigyelője...de nem volt.

Az sem mindegy milyen körülmények között nőlnek fel azok a gyerekek,ma már nem elfogadott hogy pl.egy tiz tagú családban legyen 2 cipő,és az megy télen iskolába aki épp soron van...meg az sem hogy egy ruhád legyen,meg az sem hogy ne tanulj nyelveket,ne érts a számitógéphez,ne járj főiskolára,meg még azon kivül 100 más dolgra,hogy fejleszd magad.Ha a maqi világba becsöpenne egy pár 20év körüli a régebbi időkből,semmire nem mennének,mert a mai világhoz buták lennének,mert már mások az igények,minden téren.Az aztán marha nagy gyerek neveléstanitás volt régen hogy kizavarták őket reggel a szántóföldre.Ugy könnyű gyereket nevelni,akár 10et is.Azért most egy nőnek nem csak a áztartással kell törődni,meg a gyerekekkel,meg nem él együtt 3-4 generáció hogy az öregekkel otton lehessen hagyni a gyerekeket,amég az asszony kapál...most az anyának is dolgoznia kell,meg a nagymamának is,és amellett elvárás hogy minőségi életet,oktatást biztositsunk a a gyereknek,amit 3nál többnek igen nehéz hacsak nemvagy Bill Gates,nemhogy 10nek.Megnézném én azt a nagymamát aki egyetemre küldött volna 10-15 gyereket.

2010. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/162 A kérdező kommentje:

19/L: Nem azért tettem fel a kérdést, mert ez engem zavar, csak eszembe jutott és gondolkoztam rajt.

Én szeretnék szülni 3 gyereket, pedig most nem állunk jól anyagilag (anyuval lakom még nem a párommal), és nekem se tett félre anyu, hogy elinduljak az életbe. És mi is 5-en vagyunk testvérek, igaz 2 tesóm már férjnél van, gyerekekkel együtt.



Amúgy ezt most csak mellékesen: nem kerülne a pelenka annyiba, ha az anya nem a kényelemhez lenne szokva, hanem textilpelust adna a gyerekre, amit mosna.. /ezt senki ne vegye sértésnek, csak megjegyeztem/

2010. szept. 4. 11:25
 16/162 anonim ***** válasza:
100%
mamámat felvették volna felsőoktatásba de otthon kellett maradni neki dolgozni...én ölni tudtam volna a helyébe
2010. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/162 anonim ***** válasza:
87%

Én a 70 -es években születtem, és 7 évvel vagyok idősebb, mint a testvérem.

Anyu textilpelust használt, hát elég undorító volt kimosni megjegyzem. Kifolyt belőle a pisi, és a szar is, az egész ruhát cserélni kellett, naponta többször is. A testvérem fenekét meg kezelgetni mindenfélével, de nem Sudocremmel, amivel most én kezelgetem a lányomét.

Akkoriban a nők visszamentek dolgozni, így anyu helyett a nagymama vigyázott ránk. Ő meg kibírta még a világháborút is.

Szerencsére ma egy mozdulat a peluscsere, pont a gyerek komfortérzete miatt ilyen profi a legtöbb pelenka. Nem tudom mire lenne jó, ha az anyák érdekében semmit nem fejlesztenének a tudósok. Így is a nőgyógyászat, hát szerintem elég ókori, középkori eszközöket használ még mindig.

2010. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/162 A kérdező kommentje:
Anyukám középiskolába se járt, mert a papa akkor halt meg és a mama fizetése 3000 forintról lecsökkent 1500 forintra (igen, jól irtam, nem hagytam le egy nullát se), amiből nehezen éltek volna meg, ezért anyunak is dolgoznia kellett menni 14 évesen.Pedig anyu is ment volna továbbtanulni. Anyunak tesója se volt, a mama meddő lett anyu után.
2010. szept. 4. 11:36
 19/162 anonim ***** válasza:
89%

Először a legutolsó válaszodra válaszolva nem biztos, hogy jobban kijön az, aki mossa a pelenkát. Számold ki, hogy egy gyereknek minimum kell 4 db anyagpelenka, mert napi 3 kell plussz egy olyan, amiben orvoshoz, látogatóba, utcára viszed. Egy közepes minőséggű anyagpelus 2 darabja 700 Ft. tehát az már magában 1400. Ha mindennap ki kell mosni, akkor az egy hónap alatt elhasználódik, ehhez jön még a hypo és a fertőtlenítő, mert a nélkül manapság nem tudod tisztán tartani. Mosópor, öblítő és a víz. Ha mindennap kézzel mosod az egy ember napi beleülős fürdése. Tehát ez majdnem több mint 5000 Ft-ra jön ki én a fiammal 2 éve havi szinten 7000 Ft-ot költöttem pelusra, és azt az időt, amit a kád felett görnyedve töltöttem volna a mosással, azt vele töltöttem, vagy hasznosabb dologra fordítottam, például tanítottam. Emellett az eldobható közepes minőségű pelus környezetbarát, míg a textil pelus nem könnyen lebomló anyag.

Eredeti kérdésre, pedig a válasz, ha ma sok gyereket vállalsz, azt el kell tartani, ami nem 5 Ft. Régen pedig minden egyszerűbb volt és nem volt túllihegve semmi mint manapság.

2010. szept. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/162 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért szültek nagyanyáink 8-12 gyereket,mert fel tudták nevelni őket...hanem mert nem tudtak védekezni a terhesség ellen.....

Amikor meg megvoltak..hát már muszáj volt kezdeni velük valamit.Mehettek 7-8 évesen napszámba,meg libát legeltetni a határba.

2010. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!