Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/162 anonim válasza:
95%
Változott a világ. Akkoriban elég egy ruhája volt egy gyereknek. Ma már ez nagyon ciki lenne. Meg ugye inkább megadnak mindent egy gyereknek, minthogy 2nek fele annyit.
2010. szept. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/162 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megváltoztak a dolgok. Apámék pl. 7-en voltak testvérek, szegénységben, de volt, amit meg tudtak termelni maguknak, tartottak baromfit és pl. a kenyeret is házilag sütötték. Ma a legtöbb ember nem tud hol termelni, mert még kis kert sincs, mert nem futja olyan lakásra, aminek legyen akár egy udvara. A lakásfenntartási költségek magasak, mindkét nagyszülőmnél kályha-kemence melegítette a lakást.

Régen pl. az orvosnak, pedagógusnak volt becsülete, ma nincs.

stb...

2010. szept. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/162 anonim ***** válasza:
92%

Többnyire nagy családok voltak, többgenerációsak. (ma inkább csak a szülők játszanak)

A gyerekek érkeztek a közösségbe, ők alkalmazkodtak, ma mindenki haptákban áll a gyerek előtt.

A kisebb gyerekekre pedig a nagyobbak vigyáztak.

Mindenkinek megvolt a feladata, amibe a gyerekek belecsöppentek, már kicsi korban is részt vettek benne.

2010. szept. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/162 anonim ***** válasza:
88%
régen nem volt nyugdíj :P
2010. szept. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/162 anonim ***** válasza:
100%
Úgy se hinnéd el ezért nem írom le.
2010. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/162 anonim ***** válasza:
81%

A háborúk és járványok miatt szültek annyit, a nagypolgári családokban is általában 5 gyerek volt, azokat taníttatták, de az egész társadalom másképp nézett ki.A házi tanítónak, meg a cselédnek elég volt az étel és a szállás és a ruhapénz, ma már ilyen nincs. Volt olyan házvezetőnő, akinek még gyereke sem lett.

Vidéken is a korai halál miatt szültek 10-15 gyereket, és egyiket sem nevelték túl magas életszínvonalon. Ma Afrikában még ez a tendencia, de mi értelme van? A politikusok és a statisztikai hivatal kedvéért ki fog szülni 15 gyereket?

Most mire én kijártam az egyetemet 29 éves lettem, és még nem szakvizsgáztam le. Egyelőre csak egy lányom van, mert munka, tanulás mellett ki sem tudnék hordani egy másodikat. Örülök, ha este lefekhetek aludni.

2010. szept. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/162 A kérdező kommentje:

Írd le nyugodtan, érdekelnek a vélemények, ki hogy gondolja. Nekem is van véleményem, ahogy mindenkinek.:)

Szerintem most is fellehetne nevelni 3 gyereket is, ha nem a legdrágább játékok, ruhák, ilyen olyan cuccok kellenének minden anyukának. Pl. régen se volt légzésfigyelő, meg ilyen olyan dolgok, még is megérték a felnőtt kort. PL. mamám most lesz 90 éves, pedig az ő korába meg főleg nem volt ilyen!

2010. szept. 4. 11:06
 8/162 anonim ***** válasza:
85%

nézd meg az árakat...egy gyerek havi fenntartása belekerül mindennel együtt min.50-60ezer ft-ba ha normálisan akarod felnevelni és vállalod mint szülő azt, hogy megadod neki amit kér. Különben nem kell bevállalni a gyereket mert az ő élete egy ideig a te teljes felelősséged. akkor lehet számolni, hogy 15 gyerek fenntartásához mennyi pénzre lenne szükséged ha meg akarod neki azt adni amit szeretne.

Továbbá egy gyereknek nem árt biztositani az anyagi hátteret mivel a mai világba önerőből nem fog tudni magával mit kezdeni maximum ha hitelt vesz fel ami tönkre vágja az élete további részét hála a drágalátos bankoknak.

Továbbá meg lehet nézni hogy a drágalátos állam mennyivel támogatja a családokat a gyerekhez...családi pótlék 12200FT 1 gyerekre egy hónapba.


na még mindig nem érted miért nem...?

2010. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/162 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha téged ez annyira zavar,akkor te szülj 10 gyereket aztán egészségedre:)

Én inkább úgy vagyok vele,hogy majd ha sokára is,de szülök akkor maximum 1-2 gyereket szeretnék,de azoknak mindenük meglegyen. Régen szerintem az ekkora családokban mindegyik gyereknek volt egy ruhája,vagy még annyi sem,mert felváltva hordták a ruhákat. Bár kitudja.

19/L

2010. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/162 anonim ***** válasza:
74%
hát három gyereket ha úgy állsz anyagilag talán :)
2010. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!