Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy régen az...

Miért van az, hogy régen az emberek felneveltek 5-15 gyereket is, most meg sokaknak 1-et is nehéz?

Figyelt kérdés
Pedig akkor jóformán dolgoztak a gyerek mellett, nem volt annyi pénzük se, mégis felneveltek, iskoláztattak sok gyereket. Apámék is 11-en voltak, még is birta a mama a tempót. Most meg sokan 1 gyerek után sírnak, hogy nem bírják idegileg/testileg/lelkileg/anyagilag. Szerintetek mi ennek az oka?
2010. szept. 4. 10:51
 121/162 anonim ***** válasza:
100%

20:22

És a te sztorid garancia arra, hogy nekem is lesz 1 millám? Meg a gyerekeimnek is? Nekem is jó lesz, mert neked is? Hogy lehetsz ilyen ostoba?

2010. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/162 anonim ***** válasza:
100%

20:22 - Az én szüleimnek nem volt lehetősége ennyit félretenni. Tudod, a pedagógusok a béka feneke alatti keresettel baromira nincsenek megbecsülve, és még őket nézik le sokan, hiába dolgoznak lelkiismeretesen (ja, nyári szünet, anyu nem is tudott pihenni, mert azon dolgozott, hogy felkészülten tudja elkezdeni a tanévet, mert ő fejleszt, és persze a saját pénzén kell felszerelnie a saját oktatási részlegét...), még jó, hogy apám mást dolgozik...


A szüleimnek egyébként nem jó a házassága, apám egy nagyon kiismerhetetlen ember, oké, hogy anyagilag valamennyire biztosította, hogy felnőjünk és tanulhassunk, meg ne járjunk rongyokban, de valami mégis hiányzott és hiányzik mai napig, és már nem tudnám tőle őszintének venni, mert egy hideg ember, hideg embernek ismertem meg, el se tudom képzelni, anyunak mi tetszett meg benne (a pénze biztos nem, mert apám munkásszállón élt, és csak házasságuk második évében lett lakás, az is egy vizes, dohos, penészes, egészségre káros vállalati lyuk, aztán meg 22 évig fizették a törlesztést, de akkor már 4 éves voltam, mikor átköltöztünk).

2010. szept. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/162 anonim ***** válasza:
100%
és az az 1 millió forint egyébként mire elég a mai világba? egy autót kapsz annyiért elfogadhatót de lakást vagy házat már nem. vagy dolgoznak továbbra is éveken keresztül gürcölnek vagy hitel ha élni akarnak...ez megoldás? szerintem nem
2010. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/162 anonim ***** válasza:
30%

nem vagyok ostoba. épp azért írom. nekik sem volt garancia. csak dolgoznak. de ha nem lenne ennyi , akkor is élnének.

kisvárosban élnek, nincs márkás ruhájuk, nem esznek naponta (hetente sem)rántott húst, de boldogok és jólneveltek.

Volt amikor én is egyedül voltam a két gyerekkel, és nemhogy megszűnt a munkahelyem, de még a fizetést sem kaptam meg három hónapig,, lakást is kellett fenntartanom, mégis felnőttek, boldogok voltak, mégis járnak egyetemre. Volt hogy nem volt szappanra sem, akkor is mosakodtunk. Volt hogy nem jutott tescopárizsira, de megelégedtek akkor pirítóssal. Egyszer fenn, másszor lenn. De akkor is élünk. Együtt.Azóta van Levi's cipő is, meg sevillai út is, Roger Waters jegy is, pedig az apjuk volt hogy ez elmeosztályon feküdt lekötözve begyógyszerezve, mégis élünk. Sohasem mondtam, hogy "minek szültem" és minél több baj volt, annál talpraesettebbek lettek. senkinek sincs garancia semmire, és nincs olyan élet, amiben nem lenne nehézség, de pont ezért kell szülni, és ha lehet többet. Én most készülök a harmadikra az egyetemisták mellé.Vegyetek példát a régiekről: lehet hogy nehézségek között nevelték fel a gyerekeket,de jó embereket neveltek.

Az anyagi gond nagy gond, de mindig meg fog oldódni. Viszont csak holnapig szabad nézni. A tervezésnek 100 évre, de az aggodalomnak elég holnapig. Ha gond jön, megoldjuk. Ha a gyerek gondokat él át, látja, hoyg mindig úrrá tudunk lenni rajtuk, és így erősödik meg.

2010. szept. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/162 anonim ***** válasza:
76%
20:56 - Hajlandó lennél olyan embernek gyereket szülni, akit nem szeretsz? Úgy szülni valakinek gyereket, hogy közben mást szeretsz, de nem lehetsz azzal, akibe igazán szerelmes vagy? Erre te képes lennél? Mert én nem!
2010. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/162 anonim ***** válasza:
0%

20:41

a tesóm is tanított (a félretevős)meg én is.Aztán elmentem grafikusnak, de nem kaptam meg a fizetésemet.Most 78 e. nettóm van.

Neki mellette volt két másodállása, végül feladta, most szánt, vet, sárban is, éjjel is sokszor szánt vagy arat, (Lyme kórral is éjjel aratott, mert nappal fényérzékeny lett volna a gyógyszertől) dec. 24-én is volt hogy a földön érte az örömhír, de élnek, és megvan, ami kell.

2010. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/162 anonim ***** válasza:
89%
Amibe nem halsz bele az megerősít.Való igaz,de nem kívánok ilyen életet a gyerekemnek.Inkább maradok egynél,akit el is tudok látni,nem csak holnapig gondolkodom,hanem jóval elörébb,hogy akkor se kerüljünk totál a padlóra,ha valamelyikünk elveszti a munkáját.Szép dolog a nagy család,de felelösséggel jár.A gyerek pedig nem tehet arról,hogy én nem gondoltam át alaposan,hogy mennyi gyerekre telik az erőmből.Angelina Jolie megteheti,hogy annyi gyereke legyen,amennyit csak akar.Én nem.
2010. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/162 anonim ***** válasza:
19%

Aki akar, fel tud nevelni több gyereket is.

1 millió arra elég, a párjának is ha lesz egy, az kettő, arra vesznek még két millka kölcsönt(ha lehet 100 ezrével a rokonoktól), és négyért egy kis házat, s élhetnek boldogan.S majd gyarapodnak.

2010. szept. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/162 anonim ***** válasza:
19%
És nem kell mindjárt autó, bicikli van ötezerért, de autót is vesznek 200-ért, majd, ha jut rá.Addig jár a vonat.
2010. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/162 anonim ***** válasza:
25%

"egy autót kapsz annyiért elfogadhatót"

itt a baj. Akinek egymilliónál kezdődik az elfogadható, az elégedjen meg egy gyerekkel! Különben három gyerek abszolút értékben olcsóbb, mint kettő. nem gyerekre, hanem végösszegben, számold ki!

2010. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!