Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák/Apukák! Hogyan fogadná...

Anyukák/Apukák! Hogyan fogadnátok ezt a hírt?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves. (májusban töltötte be) 13 éves kora óta van együtt a barátjával aki 18 éves lesz áprilisban. Szombaton lejött érte a barátja, lementek a Tisza partra utána meg a barátjához. Este 9 re haza hozta ahogy mondtam neki. Ma reggel bejelentette a lányom,hogy oda adta magát a barátjának. Én nagyon meglepődtem, és mérges is vagyok rá. Mondtam neki,hogy jó lenne ha 16 éves koráig szűz maradna, de nem így lett. Most látja rajtam,hogy nem vagyok olyan vele mint eddig? Ti mit csinálnátok? Hogyan reagálnátok erre? Azt mondta,hogy védekeztek is és minden rendben volt. A barátjával több mint 1 éve vannak együtt. De akkor is még csak 14 éves...

Szerintetek?

Köszönöm aki válaszol!

34/N


2010. aug. 2. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
53%

Én nem ítélkezem,nem fogom rád,hogy ez a te nevelésed,mert tényleg nem lehet mindent a szülőre fogni.De hogy engedhetted,hogy az akkor 13éves lányod összejöjjön egy 17éves fiúval?Te is gondolhattad,hogy egy ennyi idős srácnak már "komolyabb" dolgok megfordulnak a fejében,mint az,hogy sétálgassanak kézen fogva,stb-mint ahogy tette volna a lányod egy vele egykorúval.Én tényleg azt tartom rossz döntésnek,hogy megengedted neki ezt-azért egy 13éves lánynak még lehet parancsolni ilyen téren.Ami meg megtörtént az ellen nincs mit tenni.Az meg,hogy mi lesz a jövőben,majd elválik.

21/L

2010. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
82%
Inkább örülj neki hogy így történt. A legtöbb 14 éves biztos nem így veszíti el... Védekeztek is, szóval nincs semmi baj. Sokan még arra se gondolnak. És nem csak a 14 évesek.
2010. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
95%

hát nagyon nehéz, anno az anyukám a fogamzásgátlót szorgalmazta, mert ugye könnyen lehet baleset, de én akkor már 17 voltam és egy 14 éves lánynál még szerintem nem jó a gyógyszer.....van egy ilyen elméleti része is

a lelki dologról meg annyit, h engem is teljesen ledöbbentene és biztos nem reagálnám le jól, azért jó h a lányod ennyire bízik benned, h elmondta, ezt értékelném

2010. aug. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
100%
én is 14 voltam amikor megtörtént. még most is vele vagyok, már majdnem 6 éve. :) örülök, hogy neki adtam, mert ő érdemelte meg. most leszek 20 éves, és még mindig nem vagyok terhes, nem is tervezem egy darabig, amíg nem lesznek meg a megfelelő körülmények. szerintem nem azon múlik, hogy valaki mikor vállal gyereket, hogy mi a szakmája, és hogy mikor veszítette el a szüzességét ! az pedig nagyon jó, hogy megbízik benned, és elmondta neked. én az anyukámnak akkor sem mondtam el ilyen dolgokat, és még most sem. sajnos nem olyan a kapcsolatunk. nálunk ez olyan tabutéma szerű amúgy is. én nagyon örülnék, ha a lányom el merne nekem mondani ilyeneket. beszélgess el vele a védekezésről azért, és mondd el neki, hogy mikor lenne célszerű majd gyereket vállalni. bár szerintem okos lány, tudja ő azt, de jól fog neki esni, hogy törődsz vele ! :)
2010. aug. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
95%
Megmondta, tehat tisztel teged es nem akar titkolozni. Inkabb helyes uton iranyitsd es tanacsokat adjal neki. Nem lesz semmi baja, hogy 1-2 evvel elobb kezdte az atlagnal. Ha az esze a helyen van, semmi baj, hiszen abban a korban is szerethetik egymast az emberek.
2010. aug. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 A kérdező kommentje:

A lányom mindent elmond nekem! És meg is bíztam benne mindig. Miért negedtem meg,hogy egy 17 éves sráccal járjon?

Mikor a lányom és a barátja megismerkedtek a srác depressziós volt. Először egy szoros barátság alakult ki kettőjük között. Ha hiszitek ha nem a lányom hozta ki a depresszióból a fiút. Ezért döntöttünk úgy,hogy akkor engedéjünket adjuk arra,hogy együtt legyenek. Már ezen nem tudunk változtatni így alakult. 14 éves létére nagyon érett, és nem is 14 évesnek néz ki. Mindneki aki meglátja 18 ra tippel.

2010. aug. 2. 12:33
 57/72 anonim ***** válasza:
98%
Én a helyedben örülnék nagyon is, hogy elmondta a lányod ezt neked. Bízz benne, nem hülye ha a védekezésre is gondoltak. 1 éves kapcsolat már elég komoly, más lányok simán 1 hónap után teszik ezt meg. A barátja is szerintem megbízható (a leírtakból ítélve) hiszen hazaviszi a lányodat a megbeszélt időpontra, ügyel a védekezésre és biztosan szereti is a lányodat, különben nem várt volna eddig rá. Tartsd fent ezt a jó kapcsolatot kettőtök közt a lányoddal, ha mindent elmond neked a továbbiakban is, nagy baj nem lehet.
2010. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
29%

Akkor meg miért akadtál ki, ha annyira érettnek tartod?

Véleményem szerinttökmind1 milyen érettnek néz ki, egy 14 éves gyerek ne szexeljen és kész. És ahhoz meg, hogy engedted egy idősebb fiúval járni, gratulálok! Nyilvánvaló volt, hogy majd le akarja fektetni. Ezt tudod kellett volna!

2010. aug. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:

14 éves létére nagyon érett, és nem is 14 évesnek néz ki. Mindneki aki meglátja 18 ra tippel.

A külső nem jelent semmit, egy "gyerekes" kinézetű lány is lehet érett.


Egy szerelmes párt nem érdekel, ki mit engedéLYez nekik, ha szeretik egymást, akkor is együtt lennének, ha tiltanátok őket egymástól, megtalálnák a módját, hogy találkozzanak. Teljesen fölösleges tiltani, nem is értem, miért tanácsolták neked páran ezt. Csak rosszabbá tetted volna a helyzetet, és szenvedett volna a lányod. Jól tetted, hogy nem tiltottad meg nekik, hogy találkozzanak.

2010. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:

"A mai 14 évesek már nagyrésze át esett ezen csak legfeljebb az anyja nem tud róla,te még mindig jobb helyzetben vagy"


ez hülyeség, a gyerekek nagyrésze nem esik át ilyen fiatalon, max a neten keresztül ez jön le, de semmi köze a valósághoz

2010. aug. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!