Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák/Apukák! Hogyan fogadná...

Anyukák/Apukák! Hogyan fogadnátok ezt a hírt?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves. (májusban töltötte be) 13 éves kora óta van együtt a barátjával aki 18 éves lesz áprilisban. Szombaton lejött érte a barátja, lementek a Tisza partra utána meg a barátjához. Este 9 re haza hozta ahogy mondtam neki. Ma reggel bejelentette a lányom,hogy oda adta magát a barátjának. Én nagyon meglepődtem, és mérges is vagyok rá. Mondtam neki,hogy jó lenne ha 16 éves koráig szűz maradna, de nem így lett. Most látja rajtam,hogy nem vagyok olyan vele mint eddig? Ti mit csinálnátok? Hogyan reagálnátok erre? Azt mondta,hogy védekeztek is és minden rendben volt. A barátjával több mint 1 éve vannak együtt. De akkor is még csak 14 éves...

Szerintetek?

Köszönöm aki válaszol!

34/N


2010. aug. 2. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
94%

Most leszek baromira lepontozva, de elmondom a véleményem...

Igen, a lányod fiatal. Várhatott volna még, de hát ilyen fiatalon ismerte meg azt a srácot akit szeret, és aki - szerinte- megér annyit hogy odaadja neki a szüzességét.

Mindig mindenki azt hajtogatja hogy annak add akit igazán szeretsz... Nála korábban jött a nagy szerelem. Persze más volna ha még alig lennének együtt, arra én is azt mondom hogyhelytelen. De egy évig együtt ovltak, a fiú megvárta mig alányod késznek érezte magát. Egy év pedig már (a mai fiatalok körében) maratoni táv. Szerintem ne legyél rá mérges... Egész fiatalon ugyan, de egy év után feküdt le a párjával akit szeret. Persze lehet csak azért gondolom így mert én is 14 voltam, én is egy éve jártam a párommal mikor megtörtént. Azóta is együtt vagyunk - de persze szerencsém volt, hogy ilyen hosszúra sikeredett. Viszont ismerek olyat is aki nem amradt vele, és 13 évesen vesztette el, és nem bánta meg. Persze én értem hogy még gyerek... de a legnagyobb meglepetés számomra nagymamám (nagyon konzervatív nő) reakciója volt... először nagyon kiakadt, aztán végülis azt mondta, legalább van időm a fiatalságomra, és nem majd a férjem és két gyerek mellett akarok kipróbálni mást.


Ha felelősségteljesen csinálják, és védekeznek, rádásul a lányod bízik benned és elmondta neked, szerintem ne haragudj rá, úgy is felesleges. sokkal többet segítessz neki azzal, ha tanácsokkal látod el, és mint nő a nővel tud beszélni veled erről. Hidd el, a fiatalkori szexből akkor származhat több gond, ha az anyuka nem áll a lány mellett, hanem dühösen rácsapja az ajtót.

2010. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó:akinek esze van az nem pontozz le, hisz amit leírtál tök jó!
2010. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
93%

Előző!Nem tudom h rám érted-e ezt vagy sem, de nem kellene általánosítanod!Tudod, nem bántam meg h 14-15 évesen megtörtént, mivel nem 1-2 hónap után, és még mindig együtt vagyunk 19 éves létemre! Plusz nem bolti eladó vagyok/leszek lol.

A korán érő típust én úgy értem, hogy ez tény a mai világban, és nem arra célzok h mkivel össze kell feküdni, bár van sajnos ilyen is.

2010. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
19%

De embertelen kifejezés erre, hogy odaadta magát. Fura lehetsz.

Te nevelted.

2010. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
38%

Ahogy látom, mindent megengedtél neki, és semmit sem tiltottál különösebben. Most már hiába bánod, már megtette. Szerintem az ilyen esetek 90% a szülők rossz nevelése miatt történik meg. Én mondjuk mindig arra voltam nevelve, hogy nem összevissza pasizni, és főleg nem szexelni. Nem is tudom, mi lenne otthon ha elveszíteném, bár ez a veszély nem igazán fenyeget egyhamar.

A lényeg annyi, hogy először is magadban keresd a hibát.

16/L

2010. aug. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
96%

(nem olvastam az előttem lévő h.sz-oka) Szerintem nem kellene bántanod érte, örülj neki, hogy elmondta, és nem titkolja. Én szerintem nem merném elmondani anyámnak, ha lefeküdtem volna a barátommal.

16L

2010. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
85%

Nem olvastam el az eddigieket, úgyhogy ha valamit megismétlek, akkor elnézést.

Sajnos manapság hiába nevelik a szülők normálisan a gyereküket, a média beléjük ülteti, hogy amíg szűzek, addig nem is számítanak embernek, szűznek lenni ciki, minél hamarabb el kell veszíteni. A lányod is ennek esett áldozatul, gyanítom, hogy csak azért vártak a 14. születésnapig, mert aki 14 év alatti személlyel szexel, az büntethető.

Viszont az mindenképp becsülendő, hogy a lányod bízott benned annyira, hogy elmondta ezt neked. Sok gyerek titkolja a szülei elől, csak akkor vallja be nagy nehezen, amikor kiderül, hogy baba lesz. Az pedig részedről becsülendő, hogy felvilágosítottad időben, így normálisan védekeztek és nem lett belőle gond.

Azt meg, hogy 16 éves koráig maradjon szűz, szerintem eleve hülyeség volt kikötni. Lehet neki tanácsokat adni, de ezt így kikötni nem érdemes, az ő élete, majd ő tanul belőle, ha esetleg megbánja, hogy ilyen fiatalon elvesztette. Örüljetek, hogy a lányotok egy a nagyon-nagyon kevés olyan tinilány közül, akik tudnak felelősségteljesen, éretten szexelni.

2010. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
95%

Jó persze fiatal ez tény de ha azt nézed több dolognak is örülhetsz.

1,Elmondta neked(én pl nem mertem elmondani anyámnak aki végül megtudta és jól el is vert annak idején miatta és minden féle qrvának lehordott)

2,Védekeztek

3,Hogy már "komoly" kapcsolatban történt és nem 1 átmulatott éjszaka során 1 vadidegennel.

Az hogy elmondta neked azt jelenti h nagyon jó kapcsolatban vagytok.Beszélgess vele ne szúrd le.Mond el neki h jobban örültél volna ha később csinálta volna de nagyon örülsz neki h elmondta és annak is h védekeztek.Ha most elkezded bántani később nem fog elmondani semmit.Én emiatt h anyám így reagált nem mertem elmondani h terhes vagyok csak már később pedig rég felnőtt voltam és így is pokollá tette az életemet...Szóval örülj annak h felelősség teljes lányod van és örülj h megbízik benned.

2010. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
100%

11:41 Én felpontoztalak.

20 évesen vesztettem el a szűzességemet, 14 évesen kb. az volt a legnagyobb parti a mi baráti körünkben, hogy túrázni mentünk, ésatöbbi. Persze szűzességem miatt gimnáziumban végig gúnytáblája voltam pár "érett", nagy "nőnek", de én nem bántam meg, legtöbbjük leharcolt anyuka lett 20-21 évesen, játékgépező férjjel.


De legalább vártak vele, és védekeztek is, és az is jó, hogy elmondta, biztosan jó a viszonyotok, tehát meg tudjátok majd beszélni szépen:)

2010. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

A lányod ezek szerint megbízik benned,mert elmondta mi történt. Ennek örülj!

Írták,hogy ez a te hibád (nem olvastam végig a válaszokat,de egy-kettőt kiszúrtam), de igazából nem tehettél volna semmit. Lehet neki megtiltani,nem elengedni,de máskor,másutt helyet találnak a dolognak ha nagyon akarják.

Nem helyeslem én sem,hogy valaki 14 évesen létesít szexuális kapcsolatot,de sajnos ez a divat. Túl korán akarnak felnőni a gyerekek,pedig nem biztos hogy olyan jó az. A felnőtté válással együtt jár sok negatív dolog is.(mondom én ezt úgy,hogy 16 évesen költöztem össze párommal,és ismerem a pozitív és negatív oldalát is a dolognak).


Most egy dolgot tehetsz: biztosítod neki a lehetőséget védekezésre és támogatod lelkileg. Tudom,hogy csalódtál,de visszacsinálni már nem lehet.

2010. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!