Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák! Ti ezt hogy fogadnátok?

Anyukák! Ti ezt hogy fogadnátok?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel,hogy van egy 15 éves lányotok.Aki nem drogozik,nem cigizik,nem piál és nem jár el hétvégente diszkókba.Nem teljesen szent persze,mert elmegy a szomszéd városba mekizni,meg a Duna partjára nézelődni kéthetente körülbelül.Nem akárkivel megy természetesen,hanem a legjobb barátnőjével.A legjobb barátnője messze lakik tőle,tehát 1,5 órára.A lányotok természetesen másokkal is barátkozik,tanul rendesen és otthon is besegít a házimunkába,ha kéred,de ha nem kéred,akkor is.

Ti ezt a barátságot elleneznétek,ha nem ismernétek a lány szüleit,de tudnátok,hogy az a lány mindössze 17 éves,nem drogozik,nem piál,nem cigizik és nem jár ő sem diszkókba?


2011. ápr. 16. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te vagy a lány.

Én soha nem elleneztem egy barátját sem a gyerekeimnek, azt se akitől égnek állt a hajam.

2011. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi itt a kérdés? Vedd fel a szülőkkel a kapcsolatot, és kérdezd meg tőlük, hogy ők nem ellenzik e ezeket a kiruccanásokat, és mit szólnak a két lány barátságához. Te ismered a barátnőt? Az ő szülei ismerik a lányodat?
2011. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért ellenezném?
2011. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én vagyok a lányuk,anyum ellenzi a kapcsolatot,el is mondta,hogy neki a távolság a baja,meg az,hogy kicsit "lassú"(??) a lány..szóval nem megy fejjel a falnak.Én az a pörgősebb típusú vagyok.De a barátnőmnek miért kellene "tetszeni" anyámnak?Nem találom már a szavakat,hogy mit mondjak anyámnak.Azt hozza fel mindig,hogy keressek másik barátot..mikor mondom,hogy nekem van másik is,sok..akkor azt mondja,hogy akkor vele ne legyek..de nem tudom miért,nem értem én ezt nagyon nem.
2011. ápr. 16. 20:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg anyukádnak, hogy tiszteletben tartod, amit mondd, de a barátaidat te szeretnéd megválasztani, és kérd meg, hogy tartsa tiszteletben a te döntésedet.

Mondd meg neki, hogy te kedveled ezt a lányt, és úgy gondolod az igazi barátság az, amikor senki nem állhat kettőtök közé mindenféle indokkal, mert ha engednél az anyukádnak, és dobnád a lányt, csak mert neki nem tetszik, akkor nem lennél igazi barát. Mondd meg, hogy nem tudod, hogy alakul a barátságotok a jövőben, de a jelenben szeretnéd megtartani a barátságot.

2011. ápr. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezt már mondtam,hogy a barátaimat megszeretném választani én,és hogy nem fogom eldobni őt magamtól,ha neki nem tetszik.Azt is,hogy meghallgattam a véleményét,ő is az enyémet..de nem nagyon használ,vagy én nem is tudom,mi ez a felfogás.Az egész faluban ez van.Én meg lázadok ez ellen a buta felfogás ellen.Őszintén szólva keresztanyám meg anyám munkahelyén lévők is mondanak anyámnak dolgokat..amikkel befolyásolják anyámat,mert befolyásolható.
2011. ápr. 16. 21:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Én ha anyuka lennék örülnék h a lányomnak normáűlis barátnője van :D

Mondd meg neki, hogy nekem az egyik legjobb barátnőm speciel az ország másik végében lakik... Akkor örülni fog h neked csak 1,5 óra :D

2011. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Komolyan az a másfél óra a baja??? Nekem csak az iskola van annyi időre. És akkor még haza se jöttem. Szerintem itt más ok lesz, csak ezt a legegyszerűbb mondani. Próbáld meg bemutatni a barátnődet otthon. Lehet, hogy az a baja anyukádnak, hogy nem ismeri a lányt, és ezért aggódik. Ha megismeri, és látja, hogy normális, akkor nem lehet gond. Ha ez sem működik, próbáljátok meg összehozni a szülőket. Ha anyukád látja, hogy normálisak a szülei, biztos engedékenyebb lesz. Ha ez sem működik, akkor marad annyi, hogy titokban találkoztok és kész. Nem kell mindent a szülők orrára kötni. :)
2011. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot,a szülők "összeterelése" a nyár folyamán megtörténik.Ha ez nem valósul meg,akkor természetesen titokban találkozok vele.Nem tudok mást tenni.Látták már egymást.. anyámnak nemtudom miért nem szimpatikus,azt mondta,amit fentebb is írtam,hogy szerinte lassú,hozzám képest.Dehát könyörgöm!Senki sem tökéletes!
2011. ápr. 17. 15:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Hú, szegény te. Az én tesóm egy rockerrel randizgat, noha a tesóm személy szerint utál mindenfajta zenei stílust, és a barátja sokkal gyengébb tanuló nála. Én pedig egy 24 éves fiúval szoktam elmenni sétálni, aki amúgy tök normális, és eredetileg csak korrepetált matekból. Ja és mi 2 óra távolságra lakunk egymástól. (De mind a ketten Pesten)

18/L

2011. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!