Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák/Apukák! Hogyan fogadná...

Anyukák/Apukák! Hogyan fogadnátok ezt a hírt?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves. (májusban töltötte be) 13 éves kora óta van együtt a barátjával aki 18 éves lesz áprilisban. Szombaton lejött érte a barátja, lementek a Tisza partra utána meg a barátjához. Este 9 re haza hozta ahogy mondtam neki. Ma reggel bejelentette a lányom,hogy oda adta magát a barátjának. Én nagyon meglepődtem, és mérges is vagyok rá. Mondtam neki,hogy jó lenne ha 16 éves koráig szűz maradna, de nem így lett. Most látja rajtam,hogy nem vagyok olyan vele mint eddig? Ti mit csinálnátok? Hogyan reagálnátok erre? Azt mondta,hogy védekeztek is és minden rendben volt. A barátjával több mint 1 éve vannak együtt. De akkor is még csak 14 éves...

Szerintetek?

Köszönöm aki válaszol!

34/N


2010. aug. 2. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
45%
11.17-es. 24 évesen szűznek lenni már beteges a mai világban. Még a régiben is. Neked komoly pszichológiai problémáid lehetnek, és ezt nem bántásból mondom, de tudósok által bizonyított tény, hogy a szüzesség elvesztésének kihúzódása szoros kapcsolatban áll bizonyos mentális betegségekkel és önértékelési problémákkal. Tehát szerintem te inkánn ne adj tanácsot senkinek!
2010. aug. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát biztos ki lennék akadva egy kicsit, de sztem az nagyon jó pont h elmondta egyátalán neked! Védekeztek, ami a legtöbb fiatalnak ilyenkor eszébe sem jut, szóval felelősségteljesek.

Sztem ülj le mindkettőjükkel és kérdezd meg őket egymás előtt h mik a további terveik. Főleg a fiút h biztos legyél benne h nem csak arra kellett neki a lányod h befűzze, hanem tényleg szereti és ameddig tud vele marad. A lányoddal pedig beszéld meg h oké, csinálják, de csak akkor ha irat magának gyógyszert. Mégiscsak nyugodtabb lehetsz akkor h nem jön össze egy unoka... Mivel már megtörtént sztem a következő lépés a "tuti" biztonság. Én személy szerint gumipárti vagyok, de ki tudja h a lányodéknak eszükbe jutna-e h mindig legyen nálunk egy gumi...

Legalábbis én ebben a helyzetben ezt tenném!


Amúgy én 18 évesen veszítettem el, 2 év együtt járás után és még most is együtt vagyunk a párommal. A mai fiatalok már bőven túlvannak az elsőn 16 éves korukra. Tisztelet a kivételnek!

2010. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Lefogok ülni sé megebszélem vele a dolgokat!

Nem fogok tőle elfordulni!

És én akkor vesztettem el a szüzességem amikor férjhez mentem 19 évesen!

2010. aug. 2. 11:24
 24/72 anonim ***** válasza:
Felesleges ezen kiakadnod, mert már megtörtént. Szerintem gondolhattad volna hogy ez lesz előbb utóbb. Amit tehetsz, hogy felvilágosítod, beszélgetsz vele, elkíséred nődokihoz és iratsz gyógyszert. Már eddig ezt kellett volna.Örülj hogy elmondta. Ja és legközelebb engedd meg hogy otthon csinálják és ne a Tisza parton ahol bármi más is lehet( valaki észre veszi,és beakar szállni-annyi rosszat lehet hallani) stb..És ezt nem azért írom, mert én 18 voltam. De anyukám már 12 évesen felvilágosított, hogyha így érzem hogy leakarok valakivel feküdni akkor szóljak és nődoki.Gondolj a te múltadra,és érts meg a lányod. Ha haragszol, veszekszel, akkor is megcsinálja,megtalálja majd a módját neki, így csak eltávolodsz tőle, és rákényszeríted hogy becsapjon. De ha megérted, mellette vagy akkor megbízik benned.Jobb lenne úgy nem?
2010. aug. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
28%

11:21! Bármilyen hihetetlen, én azért vagyok szűz, mert a házasságra tartogatom, és még nem találtam meg az igazit. Képzeld, rengeteg alkalmam lett volna elveszteni, és nagy önuralmat is igényelt részemről, hogy ne tegyem meg. Úgyhogy simán adok tanácsot, ha kérik, szíves engedelmeddel.


A 24 éves szűz lány

2010. aug. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
100%

Ne fordulj el tőle, örülj hogy bízott benned. Én nagyon-nagyon megbántam, hogy elmondtam az anyámnak, pedig én 16,5 voltam... onnantól kezdve jöttek a gyerekes piszkálódásai, stb...

szóval ne akard, hogy a lányod is így érezzen, én azóta mindenben az amit anyám nem tud nem fáj neki filozófiát követem.

2010. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg ,hogy elmondta és bizik benned!!Én is pont igy votam a lányommal,2 napig tiszta ideg voltam de aztán beletörődtem.Az a lényeg védekezzenek és azzal volt akit szeret.A mai 14 évesek már nagyrésze át esett ezen csak legfeljebb az anyja nem tud róla,te még mindig jobb helyzetben vagy!Örülj a bizamának,esemény utánit irass fel ,egy benem váltott recept legyen a tárcádban!Ez jó tanács!
2010. aug. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
100%

Mérlegelj..

Melyik lett volna jobb?

Szerelemből teszi v nem?

Idegennel vagy azzal, akivel már 1 éve van együtt?

1 év azért nem kis idő és nem az őskorban élünk...örülj neki h elmondta, védekeztek és h felelősségtudó lányod van! Szerintem hülyeség, aki azt mondja h úristen, mekkora bűn..a mai 14 éves lányok már nem olyanok, mint régen, itt nem arra célzok h mkivel ágyba bújnak, de eléggé korán érő típusok.El kell fogadnod h megtörtént, ő akarta így és készen állt rá nyilvánvalóan. Én sem bántam meg anno 14-15 évesen, mert szerettem és most is szeretem.

Mellesleg az ember a hibáiból tanul, ami ebben esetben lehet h nem is volt hiba:)

2010. aug. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
100%

Korai volt, de most már mindegy. (És még mindig jobb egy egyéves kapcsolatban, ez ebben a korban komolynak és hosszúnak számít, mint részegen az árokparton.) Örülj, hogy őszinte volt, ne viselkedj vele másképp, mert többet nem lesz az. Pedig ha tudod, mi történik, ha baj van, tudsz segíteni. Ha nem őszinte, akkor meg lehet, hogy késő lesz, mire kiderül a baj.

A helyedben elbeszélgetnék vele arról, hogy milyen fontos a szexben a KÖLCSÖNÖS örömszerzés, és hogy mitől lesz jó a szex. (Nehogy csak egy tárgy legyen e pasijának.) Valamint elvinném nőgyógyászhoz, és megbeszélném vele a fogamzásgátlást. Tudom, fiatal, de az orvos el tudja dönteni, szedhet-e biztonsággal tablettát. Sokan ellenzik fiatalon, de véleményem szerint a kisebbik rosszat kell választani (és az abortusz a nagyobb rossz). Amiatt is elvinném, ha tiltakozik is, ha kell, erőszakkal, hogy lássa, hogy a szexuális élethez a nőgyógyászati vizsgálat is hozzátartozik, ha akarja az egyik részét, viselje a kellemetlenebb dolgokat is.

Ha már 1 éve tart, úgysem tudtad volna megakadályozni.

2010. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
13%
Jé, 0%osra pontozott a sok barom. Előzőnek üzenném, hogy a 14 évesek nagy része rohadtul nem esett át a dolgon, mert aki jó nevelésben részesül, annak nem ezen jár az esze ennyi idősen. Max a putri körökben menő ez vagy a kisebbségnél. Mélységesen lenézem azt, aki ennyi idősen kefél, de a végén úgysem lesz belőle senki, csak valami elfuserált, dagadt családanya 20 éves korára bolti eladó képesítéssel.
2010. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!