Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák/Apukák! Hogyan fogadná...

Anyukák/Apukák! Hogyan fogadnátok ezt a hírt?

Figyelt kérdés

A lányom 14 éves. (májusban töltötte be) 13 éves kora óta van együtt a barátjával aki 18 éves lesz áprilisban. Szombaton lejött érte a barátja, lementek a Tisza partra utána meg a barátjához. Este 9 re haza hozta ahogy mondtam neki. Ma reggel bejelentette a lányom,hogy oda adta magát a barátjának. Én nagyon meglepődtem, és mérges is vagyok rá. Mondtam neki,hogy jó lenne ha 16 éves koráig szűz maradna, de nem így lett. Most látja rajtam,hogy nem vagyok olyan vele mint eddig? Ti mit csinálnátok? Hogyan reagálnátok erre? Azt mondta,hogy védekeztek is és minden rendben volt. A barátjával több mint 1 éve vannak együtt. De akkor is még csak 14 éves...

Szerintetek?

Köszönöm aki válaszol!

34/N


2010. aug. 2. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
87%
szerintem jó, hogy elmondta ezt azt mutatja, hogy jó a kapcsolat köztetek, jó hogy védekeztek, ez azt mutatja, hogy beszélgettél vele erről és jó hogy nem egy mámoros éjszaka után a Balaton parton történt meg egy idegennel. Én örültem volna neki, ha az anyám ilyen, mint te vagy. Azóta már született 2 lányom, igaz ők még nagyon kicsit, de remélem, hogy nekem is elmondják majd úgy, mint a te lányod. Az hogy fiatal volt, igaz, de ez legyen a legnagyobb gond. Ráadásul jó emlékeket őriz ezek szerint az első alkalomról, próbáld te is a jó dolgokat nézni ebben az egészben.
2010. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
65%

Olyan mintha magamat olvastam volna vissza.

Én is 13éves voltam mikor megismertem a 18éves barátomat.

14Évesen én is lefeküdtem vele, bár nem 1 év után hanem 5hónap után.

Most leszek 18éves 1 hónap múlva és 3 hónapja sajnos szakítottunk.1hét múlva lennénk 4 éve együtt.


Na szóval válasz a kérdésedre.

Ne tiltsd a lányodnak hogy ne sexeljen, ne viselkedj másképp, ő még úgyanaz a kislányod maradt.

Legyél vele, bizalmas kapcsolatba, hogy mindent elmondjon neked és ne kelljen félni, mert én sajnos féltem anyukámtól, nem engedte hogy lefeküdjünk, nem engedte hogy itt aludjon vagy én a barátomnál.Igy hát arra kényszerültünk hogy titokban legyünk együtt, persze ami a sexet illeti.Beszéld meg vele a védekezést.Ha kell te adj a kezébe egy csomag gumit, vagy esetleg menjetek el nőgyógyászatra fog.gátlót íratni.

Sajnos én ilyenben sem tudtam anyukámra számítani,persze megesett hogy nem védekeztünk, de a barátom vett 72órás tablettát, szóval annyi eszünk volt.

Nem tudok mit írni.Légy a lányod mellett hogy meg legyen köztetek az anya lánya kapcsolat!

2010. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal persze,de hát most ez van.Ma már nem ér többet egy lány ha szűz marad 16 éves koráig. Ő elvesztette a szüzességét a barátjával akit szeret,már 1 éve együtt vannak és ők így tartották jónak,nincs ebbe semmi rossz.becsüld meg inkább,hogy őszinte volt és elmondta,így a későbbiekben is majd számíthatsz az őszinteségére.Persze el kell vele beszélgetned,hogy mit merre meddig és hogyan kell csinálni,hogy ne legyen baj belőle,de nem kell leszúrni ez miatt.Szerintem ma már nem kell úgy felfújni ezt a dolgot,ez csak egy...hogy is mondjam,szimbólikussá vált valami.De ez az ő teste,ha ő így látta jónak,hát ez van.
2010. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
69%

1. mennyivel lett volna jobb ha 16 éves? Akkor is értetlen még a szemedben és most is. Fogadd el, a mai gyerekek korábban kezdik a dolgokat mint régen.

2. Elmondta Neked? Bizalommal fordult feléd, nem lecseszésért vagy elfordulásért. Örülj, hogy nem eltitkolta, hanem eléd állt.

3. Én a helyedben büszke lennék a lányomra abban a tekintetben, hogy felnőtt módjára viselkedett, az anyja elé állt és elmondta valamint, hogy védekezett.

2010. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
100%
Örülj hogy elmondta,valakinek 18 évesen se mondd el semmit a lánya.Ne szidd le,mert a végén azt hiszi h a szex bűn,és nem szabad élvezni,amugy 14 éves,én babáztam de nem várhatjuk el h ő is babázzon,védekeztek szeretik egymást,te örülnél ha várna 16 léves koráig és lefeküdne egy jöttmentel csak h elveszítse mielőbb és h érezze milyen jo a szex áéáááá amugy ha tiltod akkor is csinálják ne csinálj struccpolitikát irass fel neki gyógyszert meg mond meg neki h gumit mindig használjon,mert a fogamzásgátló csak 99 °% ban véd és nem véd a különbőző nemi betegségektől sem,bár a mostani 10en évesek jóval felvilágosultabbbak,csak a szülőtől kéne felvlágosulniuk és nem a brabvo girlből...
2010. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg kiakadnék, ahogyan te is tetted.

Viszont a helyedben örülnék neki, hogy megosztotta velem ezt a hírt. Ez a bizalom jele.

Én pl. nem osztottam meg anyukámmal, mikor elvesztettem a szüzességemet (igaz, ez néhány hónappal a 18. születésnapom előtt volt), mert neki szent meggyőződése, hogy én 15 éves korom óta nem vagyok szűz. Vele egyszerűen nem lehet ilyesmiről beszélni.

Azzal, hogy most kiakadtál a dolgon, jó úton vagy afelé, hogy a lányod ne akarjon veled többé ilyen bensőséges dolgokat megosztani.

Tehát a helyedben leülnék vele beszélgetni. Elmondhatod, hogy miért reagáltál ilyen furcsán (félted, még fiatalnak tartottad stb.), biztosítsd a maximális bizalmadról, és arról, hogy ez a ti kapcsolatotokon nem fog semmit sem változtatni. Majd (ha még nem tetted meg), hangsúlyozd a fogamzásgátlás fontosságát, és hogy milyen lehetőségei vannak erre.

2010. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
26%
Az kemény. Nekem is volt 14 évesen 1 barátom, 1 évig jártunk és én vissza tudtam magam fogni, mert eleve belém nevelték, hogy 14-15 évesen ne legyen szex. Sőt, 14 éves koromban már körülöttem jelentősen cigiztek, kínálgattak, konkrétan a számba nyomták, de eszembe jutottak anyám szavai és nem éltem a "lehetőséggel". Te rontottad el, ne a gyereket hibáztasd, ő csak ösztönből, vagányságból tette.
2010. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
97%

Valaki írta az elején h ez a divat....na ez ebben a példában pont h nem igaz.Akkor lenne, ha nem ismerné vagy egyből ágyba bújtak volna.

Már nem azért, de a lányod több, mint 1 éve van együtt a fiúval, várható volt, és örülj neki h nem egy jött-menttel vesztette el:) na meg h szerelemből.

Mellesleg én is 14 voltam(majdnem 15) nem bántam meg, mivel még mindig együtt vagyunk és imádom!

19/L

2010. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
27%

Erre jó, hogy tartsuk meg házasságig. Így meg megy a huzavona, hogy mikor lenne megfelelő. Ugyanmár, 16 évesen is gyerek hozzá. A szex eredetileg házasélet lenne, de ha már kivették a házasságból, akkor is a felnőttek játéka, nem a gyerekeké. És hát igen, a Te nevelésed, jól írta az egyik előző hozzászóló. Mondjuk, Te is 20 évesen szültél, a szexet meg gondolom, nem akkor kezdted. Gondolom, 16 évesen kezdted, azért ajánlgattad a lányodnak is ezt a kort, de mondjak valamit? Te is éretlen voltál még hozzá abban a korban, és a lányod is az. De mostmár állj mellette.


24/L (még szűz)

2010. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
34%
Te vagy a hülye, hogy 13 évesen elengedted ráadásul egy 18 éves fiúval..SZerintem gondolhattad volna, hogy egy ilyen korú fiú nem csak a kezét akarja fogni..Most már késő siránkozni..
2010. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!