Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki úgy döntött, nem akar...

Aki úgy döntött, nem akar gyereket, nem bánta meg?

Figyelt kérdés
2020. júl. 3. 09:31
 51/94 anonim ***** válasza:
87%

Ha megkérdezem a barátnőmet, hogy megbánta-e, hogy szült, akkor a válasza irreleváns, mert a gyereke még csak két éves, és majd akkor válaszoljon, ha a csemete elmúlt 25?


Ez a "ha majd öreg leszel, akkor meglásssssssuk" duma kb. azt jelenti, hogy "addig nem veszlek komolyan".

2020. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 anonim ***** válasza:
97%

Anno dolgoztam szülő nélkül maradt gyerekekkel. Volt kapcsolatom a nevelőszülőkkel és az örökbefogadókkal. Mikor szembesültem azzal, hogy az állam milyen szigorúan kezeli azt, hogy kinek a kezébe ad gyereket és hogy a nevelőszülőknek milyen komplex képzésen és teljes átvilágításon kell keresztülmenniük, ledöbbentem.


Nem azért, mert ez így nem jó. Azért, mert a biológiai szülők piszkosul könnyen jutnak gyerekhez. Holott ez a szintű felkészültség minden gyereket megilletne a szülőktől. És leszarom, hogy a szülőt mi illeti meg, ez az egész a gyerekről szól. Hogy ne rontsunk el életeket. Ezek az emberek keményen dolgoznak azért, hogy a gyerekek egészséges, felkészült családban nevelkedjenek és értelmes, értékes felnőttként tudjanak kikerülni a családból felnőtt korukra.


Máshol meg szül az, aki nem meddő. Nincs ellenőrzés. Nem fosztja meg őket senki az anyaságtól és nem mondja nekik senki azt, hogy egy nincstelen ostoba szar vagy, mégis mit kezdenél egy kis emberrel? Holott ez lenne a korrekt. Ha nem lehetne gyereke mindenkinek, aki biológiailag képes rá a pártjával és akarja.

2020. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 anonim ***** válasza:
25%

51


Szerintem teljesen helytálló lenne a válasza,kérdezd meg!


De hátteret is írd le mert az nem ér hogy:

-férj elhagyta,

-kevés a pénz

-az anyuka inkább bulizós életet folytatná

stb stb


Ha rendben van az élete és ennek ellenére is megbánta akkor az szomorú :(

2020. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/94 anonim ***** válasza:
77%

Na erről beszélünk itt többen. Ha valaki gyereket akar, arról automatikusan feltételezve van és tök természetes, hogy boldog lesz és szeretni fogja és nem fogja megbánni, legyen az illető még csak kamasz vagy huszonéves. Hisz, ha valaki mégis megbánja, azt lesajnálják, mint ahogy az 53-mas kommentjéből is érződik. Jut eszembe, mi az, hogy az nem helytálló, hogy pl a férj elhagyta?!? Ezt nem a te tiszted eldönteni, hanem az övé! Ő tudja, hogy miért érez így. Mellesleg, ha a gyerek miatt hagyta el a férje, akkor igen is nagyon helytálló, hogy emiatt érzi úgy magát, ahogy.

Miért totál evidens, hogy aki szült és idegenek szerint "rendben van az élete", az köteles rohadt boldognak lenni és nem érezheti úgy, hogy például szülés előtt jobb volt az élete, mert mondjuk nem tudta mire is vállalkozik pontosan??

És másrészről miért totál evidens, hogy egy nő csak 50 felett tudhatja biztosra, hogy jó döntés volt nem szülni, miközben ha egy 3 éves gyerek 25 éves anyját kérdezed meg, hogy megbánta-e, hogy szült, akkor az ő véleménye totál releváns és helytálló. Hol a logika, de tényleg?? Értem én, hogy aki szereti a kölköket és akar sajátot, az totál nem bírja elképzelni, hogy valaki másképp is érezhet, na de hogy belemagyarázzák az emberbe, hogy márpedig ő hibája TUDJA, hogy nem akar, akkor is lehet hogy változni fog és ha nem is változik meg, akkor minimum megbánja, az tényleg nonszensz.

2020. júl. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 anonim ***** válasza:
38%
Bírom, hogy rögtön személyes sértésnek veszik, ha a korukat és a párkapcsolatukat kérdezik egy-két gyerektelennek, miközben ti toljátok, hogy milyan sz.rul néznek ki az anyukák és milyen gáz az életük. Nem érzem magam kivételesnek, mert jó pár anyukával találkozom lent a strandon, de én például egész nyáron lent vagyok a Balatoni nyaralónkba a gyetekeimmel, közös vállalkozásban dolgozunk a párommal, nyáron én a gyerekekkel vagyok, ősztől én vállalok többet. 40 éves vagyok, de még most is fényképet mernék cserélbi pár gyerektelennel és rengeteg csinos anyuka van. A párommal 20 éve vagyunk együtt és nem csaltuk meg egymást, anyagilag is jól állunk. Én boldog anyukákat ismerek, van pár kivétel, de azok gyerek nélkül is problémásak. A másik, azok kezdik el mindig fikázni a gyerekes életet, akinek nem adatott meg, hogy legyen gyereke valamulyen ok miatt, partner provléma, anyagiak stb., kuvétel, akiknek nem jött össze. Aki tényleg nem akar, azok általában nem szídnak senkit, nem írnak kényszeresen semmi degradálót se a gyerekekre, se az anyukákra, szimplán elmondják az okokat. Akik mindenhol csak tolják a gyerekutálatot, meg milyen gáz élete van az anyáknak, hát nekik szerintem alapból se lehet jó, ha csak ilyen jővőt tudnak felvázolbi maguknak és inkább irigyek.
2020. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 anonim ***** válasza:
26%

Felesleges továbbra is kommentelni.


Mindenesetre tiszteletem azoknak akik nem akarnak gyereket és ezt normálisan tudják lereagálni,nem úgy mint 1-2 femináci.

2020. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/94 anonim ***** válasza:
78%

Nem személyes sértésnek veszik, szimplán totálisan feleslegesen egyből a kort és a kapcsolatot firtatni, ha valaki biztosan nem akar gyereket, az nem fog akarni akkor sem, ha párja lesz, mert önálló ember és nem a másik kedvéért szül!

Én azt bírom, hogy aki nem akar gyereket, attól egyből azt kérdezgetik, hogy hány éves meg van-e valakije, de bezzeg aki akar, attól a kutya nem kérdezi ezeket, mert az tök rendben van, aki akar, azt elfogadjuk mindenféle faggatás nélkül, aki viszont nem akar azt addig csűrjük-csavarjuk, hogy kihozzuk belőle, hogy ő maga sem tudja mit akar. És ez rohadt unszimpatikus hozzáállás. Én sem kezdek el prédikálni senkinek, hogy majd 50 fölött magyarázzon arról, hogy milyen csudajó volt szülni, akkor fordítva ez miért nem várható el?


Nem mellesleg ki kezdte el fikázni a gyerekeseket?! Eleve a kérdés a GYEREKTELEN emberekhez szólt, de továbbmegyek, kb mindenki normálisan leírta hogy nem bánta meg és miért nem, felsorolt pár okot, ami miatt ő maga nem akar gyereket, továbbá voltak, akik a saját környezetükből hoztak ÉLŐ PÉLDÁKAT! Most tehetünk mi arról, hogy a gyerekes ismerőseink nagy része ki van égve, sokak 2 éven belül már váltak is, sokkal rosszabb színvonalon élnek, mint gyerek előtt stb stb? Ha egyszer ezt tapasztaljuk nap, mint nap, akkor miért ördögtől való ezt leírni? Nem is értem de tényleg.

Ja biztos minden gyerek nélküli rohadt ""irigy"" azokra az ismerőseikre, akiknél ugyan van gyerek, de totál ki vannak égve és folyamat azokra a dolgokra panaszkodnak, ami miatt mi magunk sem akarunk gyereket vállalni. Tök logikus.:D

2020. júl. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/94 anonim ***** válasza:
31%

#57 Aki viszont leírta, hogy gyerekkel is boldog és nem lerobbant, nem anyagi csőd szélén álló, nem elvált, nem megcsalt, csinos anyuka az 0%-on van.

Hm... Ki is az irigy?

Néhányan úgy írnak, mintha gyerek nélkül lehetne csak boldog, teljes életet élni. Gyerek nélkül biztos nem csal meg a párod, nem hízol el, nem fog lógni a melled, nem kerülhetsz anyagilag padlóra.

Ez nagy tévedés.

Gyerekkel is lehet boldog, eseménydús életet élni.

2020. júl. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 anonim ***** válasza:
22%

57


Most csak a válaszod egy részére reagálok mert a többi nem érint és érdekel.


Az a baj hogy a ismerőseid mind rossz példa és te ezek alapján általánosítasz,alapjáraton akkor kellene gyereket vállalni (persze ha akarsz) ha anyagilag,fizikailag,és mentálisan (értsd stabil kapcsolat stb) rendben van minden.


Ha nem okés minden akkor persze hogy valamilyen szinten teher lesz a gyermek.


Nekem egyedül ezzel van problémám,azzal semmi baj nincs hogy nem akarsz gyereket és hogy ezt már 14-25 vagy akárhány éves korod óta eldöntötted.


De ha felhozod a példákat hogy MIÉRT NEM akkor ne a fentieket sorold légyszíves.

2020. júl. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 anonim ***** válasza:
83%

#58 Most komolyan lemegyünk oviba és a pontozáson fogunk pörögni?:D Én speciel senkit nem pontozok, ez nem like meg dislike jel. Mindenféle kérdésnél képesek mindenféle választ lepontozni, ez nem mérvadó. De hogy milyen nyakatekert logika mentén lehet a pontozásból arra következtetni, hogy biztos mindenki irigy a gyerekesekre, azt mondjuk abszolút nem értem. Eleve ott kezdődik, hogy a kérdés azokhoz szólt, akiknek NINCS és nem is akarnak gyereket! Ergo akik ideirkálták, hogy mi nem tudhatjuk biztosra, majd csak 50 felett vagy szimplán egy "gyerekmentes" kérdésnél arról kezdtek magyarázni, hogy ők milyen happyk gyerekkel, azok nem a kérdésre adtak hasznos választ. De mondom, nem a pontozás a lényeg, csak az amit te kihoztál belőle, az több mint vicces. Aki lepontozza azt, aki nem a kérdésre válaszolt, az irigy.:D:D


#59 Pontosan hol állítottam, hogy azért nem akarok, mert az ismerőseim között rossz példát látok? Pont, hogy azt írtam már első körben, hogy kisgyerekkorom óta biztosra tudom, hogy soha, de soha nem akarok gyereket. Az, hogy a környezetemben csak a negatív példákat látom, az max még inkább erősít az amúgy is totál biztos döntésemben. Az pedig, hogy panaszkodnak, hogy hónapok óta nem alszanak, kimerültek, stresszesek az alapvetően pont nem azon múlik, hogy milyen a kapcsolatod, hisz egy gyerek ezzel is jár többek között.

2020. júl. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!