Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez milyen visekedé...

Pallagi Krisztina kérdése:

Szerintetek ez milyen visekedés? És ő még akar tolem még egy gyereket?! Ő 40 (férj), Én (nő 35)

Figyelt kérdés
Tavaly juliusban megszunt a munkahelyem, azota otthon voltam, ezidáig ő tartott el, De hétfőn kezdek az uj melohelyemen. , és azota teljesen át ment abba a stilusba, hogy amit keresek abbol fedezzem a saját koltségeimet, a kocsi minden koltségét is és mellete a kaja az enyém legyen itthon mwg ami a gyereknek kell (ovodás gyerek). Ameddig itthon voltam adott le nekem havi 50et amibol majdnem mindent tudtam fedezni, de ha nem akkor is adott, amiota meg tudja hogy kezdek a meloval, máris nem fog adni, pedig o a 2,5szeresét keresi mint én fogom mint eddig.

2020. jan. 15. 17:30
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
78%
Szerintem ez tűrhetetlen. Mondd meg neki, hogy durválkodással egy órára (!) kapnál 20 ezret, úgyhogy erőltesse meg magát!
2020. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
azt vallja,hogy egy házasságban ahol mind két fél dolgozik ott megoszlanak a koltségek,de én pl brutto 240re vok bejelentve,ő meg brutto 660,ebbol mindenki levágja hogy a férj tobbet keres,de o nem foz,nem mos,nem mosogat,takaritani szokott,de utána hozzám is vágja milyen szar vok,hogy ez se megy.
2020. jan. 15. 17:41
 3/37 anonim ***** válasza:
93%

Eleve gáz ez a különszámolás…

Egy házasság nem csak érzelmi, hanem gazdasági "társulás" is.

Persze más a helyzet, ahol többedik házasság, és mindkét félnek vannak "külső" gyerekei...

De normál esetben teljesen értelmetlen ez az énpénzem-tepénzed osztozkodás. :(

2020. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
Még ha külön kasszán is vagytok, a közös kiadásokat és a gyerekkel kapcsolatos költségeket közösen kellene viselnetek.
2020. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
nekunk kozos a gyerek,ö 35éves koráig az anyjával élt ugyan igy kulon kasszán voltak.
2020. jan. 15. 17:47
 6/37 anonim ***** válasza:
99%
Kedves Krisztina! Ha te havi 50-ből mindent fedezni tudtál, akkor kérlek, költözz ide hozzánk.
2020. jan. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
92%

Ebből az derül ki, hogy téged le akar nullázni, ő meg spórolgatni akar magának, ki tudja mire.

Ha mind a ketten dolgoztok, akkor vagy közös kassza, vagy nyittok egy közös bankszámlát, amiből a közös költségeket fedezitek (rezsi, otthoni kaja, gyerek, kocsi, ha közösen használjátok). Erre a bankszámlára vagy mindketten azonos összeget tesztek be, vagy fizetésetek arányában, tehát ő többet. Ja, és ha visszamész dolgozni, akkor az otthoni házi munkát is felezni kell.

2020. jan. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
14%

Bocsi, de én nem értem mi a gond?!

Br 260at keresek. Az aztóm ktg én fizetem.(tankolás, műszaki, szervíz)

A bevásárlást többnyire én rendezem. Tehát a gyereknek való ruha, nasi, ez+az.

A férjem Br600 körül keres. Övé a lakás törlesztés ill számlák.

Alkalmanként bevásárol. Ha felújítás van, ő fedezi. Programokat pl nyaralás, állatkert stb szintén ő fizet.

Mi ezzel a baj?

Valóban az én számlámon kevesebb (jóval) a spórolt pénz.

De nehogy már azért fizessen többet (lényegében így is többet fizet) mert én többször főzök meg!

2020. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

A közös költségeket közösen, a fizetésekkel arányosan kell viselni. Ennél vállalhat többet a nagyobb keresetű fél. A házimunkát felesben vagy inkább a teherbírással arányosan kell elosztani.

A férjed ki volt szolgàlva otthon anyunál alighanem. Ez az oka a viselkedésnek. Kissé egoista is.

2020. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
27%
Talan motivalni akart, hogy ne tespedj otthon, húzz el dolgozni.
2020. jan. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!