Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki úgy döntött, nem akar...

Aki úgy döntött, nem akar gyereket, nem bánta meg?

Figyelt kérdés
2020. júl. 3. 09:31
 21/94 anonim ***** válasza:
81%
Beteg világ ez szegény gyereknek szerintem.Szeretem őket,de nem "tolnék ki velük",hogy ilyen világban kelljen élniük.
2020. júl. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
54%

Ennyire nem kell bugrisnak lennie egy-két embernek, mert meg merte kérdezni valaki, hogy hány évesek a válaszolók és van-e valamilyen kapcsolatuk...Érzékeny pontra tapintott az illető? Tudjuk, akinek nem inge.

Egyébként szerintem ez a kérdés inkább olyan 55-60 év felett lesz relevánsan megválaszolható, akkor már min. egy fél életet leélt az ember gyermektelenül.

Anyámnak volt egy idős barátnője, 84 évesen halt meg, sosem szeretett volna gyereket és nem is bánta persze, hogy nem lett. Míg ellenben láttam már pár nőt, akiknek 45 körül ütött be, hogy szülni akarnak, de már nem mertek. Volt, aki mégis bevállalta, volt, aki örökbefogadott és volt olyan is, aki a rokon kisgyerekekben próbált vigaszt találni, kevés sikerrel.

2020. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim ***** válasza:
33%

22

Hát igen, vannak béna nők, akiknek fogalmuk sincs mit akarnak vagy mit nem, azok majd nekiállnak sírni 40 évesen, hogy mégis csak kéne valahonnan összevakarni egy gyereket. Meg vannak tudatosabb emberek, akik tudják mi a céljuk. Ez nem olyan dolog, ami utólag igazodik be, ha valaki nem akar valamit, akkor nem akar, ez ilyen egyszerű.

2020. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 anonim ***** válasza:
86%
Én a koron kívül a lakóhelyre is kíváncsi vagyok, mert e tekintetben is óriási eltérések vannak. Kisvárdáról kerültem fel Pestre és rögtön szembetűnt, hogy ehhez is mennyire másképp állnak az emberek a fővárosban. Még csak 28 vagyok, de a volt várdai osztálytársaim közül szinte már mindenki házas-gyerekes, csak én és még néhány volt sulitársam vagyunk szinglik. Itt Pesten viszont lassan már a 30 felettiek között is nagyítóval kell keresni a családost.
2020. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
63%

Ha bármi másról lenne szó, hogy mit nem bántunk e meg, senkit nem érdekelne, hogy hány évesek vagyunk. Csak most előjöhetnek a véranyukák olyanokkal, hogy "jajj, 44 évesen még persze, hogy ez mondod, de majd 45 évesen hogy fogod bánni" meg a "ki nyitja majd rád az ajtót, ha 80 leszel"... :D Imádom az ilyeneket.

Nem lehet, hogy igazából ti bántátok meg nagyon, és ilyenkor úgy vagytok vele, hogy ha nektek sz@r, akkor már másnak is legyen az, hátha valakit még meg lehet győzni...? :))

2020. júl. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 anonim ***** válasza:
79%

#25

Teljesen egyetértek. Azzal érvelni, hogy ha öreg leszel ki ápol, a legönzőbb hozzáállás.

2020. júl. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 anonim ***** válasza:
31%

25


24 éves vagyok,szóval nem éppen "véranyuka" :D


Akkor kérdezhetnéd jogosan,mégis miért szólok bele ?!


A családban nálunk csak édesanyám vállalt gyereket a többi testvére nem.

Mindig amikor megyünk/jönnek rokonlátogatóba akkor hallgatom hogy "jajj milyen nagy lettél bárcsak lenne gyerekem stb"


Ugyanez megy a tesómnál is,ott nem rég lett kisbaba...gondolhatod :D


Ezért mondom hogy 45+ körül fog igazán eldőlni ez a kérdés.

2020. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
76%
@25 Egyetértek!
2020. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagyok véranyuka és egy pillanatra se bántam meg a gyerekeimet. Az életkor pedig azért számít, mert a kérdés 30 évesen nem igazán értelmezhető, mert magamból kiindulva, nem érdekelt például 28 éves koromig a gyerektéma, gyerekek is teljesen semlegesek voltak, aztán egycsapásra rámtört, hogy szeretnék és nagyon bánnám, ha nem lennének. Az, hogy más kérdésben mit bánnának meg, 80 évesen is elutazhatsz vagy kiugorhatsz egy repülőből, de gyereket már képtelenség összehozni egy nőnek. Úgyhogy kár a rosszindulatú megjegyzésed, mert a kérdésemet én nem annak szántam. Ismerőseim felének nincs gyereke, nagyjából az okokat is tudom, soha megjegyzésem nem volt számukra.
2020. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként pedig ez a ki fog ápolni szöveget ma már maximum a nagyanyáink szájából hallod, ahol ők még több generációsként együtt éltek. Nálam fel sem merül, hogy a gyerekeim ápoljanak majd. Viszont én szeretek családban élni, és van mellette életünk is, hobbink, karrierünk, mielött valamelyik nagyokos megint a másik közhellyel jön, hogy csak a gyerek az életcélunk.
2020. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!