Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon bunkó vagyok amiért...

Nagyon bunkó vagyok amiért ennyire kiakadtam?

Figyelt kérdés
Volt itthon a polcomon kb 1000FT,most viszont csak 200Ft van. Névnapomra kaptam mamámtól,és abból akartam kimenni a strandra ma. Mikor észrevettem h eltünt akkor elkezdtem kiabálni h "ki volt az tetves tolvaj r.ibanc aki elvitte a pénzem?!". Nagyon ideges voltam,mert idén elősször most tudtam volna kimenni a strandra,én azt hittem h a tesóm volt az,és ha hallja milyen ideges vagyok akkor vissza adja a pénzem. De mikor így kiabáltam akkor anyám futott be a szobába és vágott pofon,majd a képembe ordította h ő vette el h cigit meg kenyeret vegyen,és fogjam be,mert reggel én nyafogtam h éhes vagyok egyem a kenyeret.
2010. júl. 16. 14:27
 131/164 A kérdező kommentje:
Volt neki pénze csak az ATM messzebb van mint a kisbolt
2010. júl. 22. 19:37
 132/164 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, lop, aztán még pofozkodik -minek az ilyennek gyerek?
2010. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/164 anonim ***** válasza:
100%
Húúú hát meg tudom érteni a lányt, mert az anyja elvette a pénzét. De ha megkérdezte volna, hogy figyelj kislányom most erre és erre kell, amint tudom visszaadom, az úgy ok. Én is adtam már kölcsön mamámnak, mikor nem volt aprója, és valahova az kellett, mikor először mentem bevásárolni, egyből visszaadta. Nem ellopni, és cigit venni belőle. Ok, csúnyán beszélt. Nem az édesanyjának szánta.Mondjuk kiakadt,de talán ribancozni nem kellett volna. Mondjuk elég gáz a szitu..
2010. júl. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/164 anonim ***** válasza:
13%

nem olvastam végig ezt a rengetek választ, de szerintem igen alpári volt a stílusod, akár igazad van akár nem. Ha 12 évesen így beszélszk, milyen felnőtt lesz belőled???


1000Ft-ból azért kiváncsi lennék hogy milyen strandra tudsz menni.. Pl a Dagály strandra 2300 ft a jegy....

2010. júl. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/164 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam az egészet. Amit én látok: egy kislány kitünő tanuló, segít otthon (takarítás, postán csekk-feladás, stb.). Amiben él: reggel felkel éhesen, reggeli nincs, majd csak ebéd lesz, közben "anyuka" az ő egyetlen, a mamájától nyárra kapott 1000 forintjából 800,-Ft-ot elemel, vesz egy darab kenyeret és cigit. Még mindig nem eteti meg a lányt, vár ebédig - gondolom, közben már vígan pöfékel -, majd, amikor a kislány kifakad, hogy hol a pénze (mellesleg a tesónak szánt, bár kétségkívül alpári stílusban), gyorsan felképeli, a lopást pedig a reggeliért való "nyafogással" indokolja.

A figyelmes olvasónak az is feltűnhetett, hogy kislánynak a kitűnő bizonyítványáért kapott könyvét is pénzzé tették már.


Emberek!

Belegondoltatok, hogy mennyi keserűség lehet ebben a kicsi, alig 13 éves lánykában??? Mi az, hogy eladják az ajándék könyvét??? Mi az, hogy nincs reggeli (de cigi bezzeg van?)??? Mi az, hogy a mamájától kapott pénzen cigit vesznek (egyszerűen nem érdekel az a darab kenyér, mert nyilvánvalóan alibi, nem a gyereknek vette, különben miért nem kínálta meg rögtön, hiszen tudta, hogy éhes szegény?)???

Ez nem normális! Egy ilyen helyzetbe bármelyikünk felnőtt fejjel is beleőrülne, őt mégis a kisgyerek lelkével még jobban bántjátok néhányan? Hát nem elég keserű a kis élete? Őszintén: milyen gyerekkor az ilyen?!

Abszolút nem értek egyet a kifakadása hangnemével, stílusával, DE: megértem! Elkeseredett, megkeseredett - szörnyű jelző egy ilyen fiatal gyerekre... És mindennek tetejébe most nem kapja vissza a pénzét. Én sem tennék soha ilyet a gyerekemmel. Volt már, hogy csak néhány tojás volt itthon, meg a szokásos liszt, cukor, olaj, stb. Eszembe sem jutott azt mondani, hogy nincs reggeli, mire a gyerek felébredt, kész volt a palacsinta (vizzel, mert tejünk sem volt hóvégén, pedig nem iszunk, nem cigizünk), és vígan megreggeliztük a palacsintát fahéjjas cukorral és teával, még örült is a különleges reggelinek. És tudjátok mit? Igenis, tökéletes anyának tartom magamat, mert bármilyen nehéz is néha, az nem a gyerekre tartozik. Egy gyerek nem lehet éhes! Ha kap egy könyvet, azt senkinek nincs joga elvenni tőle és eladni! És ha a kisnyugdíjas nagymamája ad neki egy ezrest a nyárra, akkor senkinek, semmilyen indokkal nincs joga azt elvenni tőle (max. kölcsönkérni, de semmiképpen sem cigire költeni)!

2010. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/164 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolóval tökéletesen egyet értek!
2010. júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/164 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek minden szavával egyet értek,pár hasonló kérdésnél már össze is vitatkoztam a gyerekeket szidókkal,otthonról a gép elöl a haboscukorkákban élők könnyen osztják az eszüket.Ebből a kislányból öszintén milyen felnőtt lesz,keserű másokban bizni nem tudó,folyton kétségek közt vergödő h ki veri át majd?Hála az anyjának,akinek a cigi a fontosabb,mint h értékre nevelje a gyerekét,mert igy csak lopni hazudni tanítja meg rövid úton...
2010. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/164 anonim ***** válasza:
100%

A sok szentfazék ájtatossága miatt ment föl a vérnyomásom. Mrs.Bundy elfelejtett reggeliről gondoskodni a gyerekének, de nem felejtette el ellopni az éhes gyerek pénzét, amit cigire gyorsan el is költött. Mit lehetne reggelizni?Semmit, majd ebéd lesz, addig a gyomor egye a falát. Ez a nőnek nem nevezhető lény lop, hazudik, rendetlen és nemtörődöm,de felháborodik a trágár beszéden.Legjobb védekezés a támadás.Bumm egy pofon! Öt akkor minden nap végig kellene korbácsolni a trafik és a lakása között.

Hogy is lehetne megtanítani rá, hogy a gyerek nem kérte, hogy megszülessen, de ha így történt,akkor nem szabadon választható, hogy gondoskodik-e róla, vagy nem.

A számlák, csekkek miatt aggódó és a füstölgő véglényt féltő válaszolókat meg tudom nyugtatni, hogy az emelt csp. és az árvaellátás , ha ennyire eteti a gyerekét, rendesen fedezi egy 12 éves ellátását, beleértve a vizet, villanyt is.Nem veszteséges az üzlet.

2010. júl. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/164 anonim ***** válasza:
62%
Ez az "Én csináltam,az enyém!" tipikus esete...
2010. júl. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/164 anonim ***** válasza:
6%

Kérdező.

Nagy bunkó voltál, igen. Anyukád tökéletesen reagált.

2010. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!