Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nekem tartoznak pénzzel...

Ha nekem tartoznak pénzzel kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Több mint 1 millióról van szó, Sajnos nincs róla papír csak hangüzenet ahol beismeri. Már többször ki jött a rendőrség is, az illetőre, de csak én kerülők sz..r helyzetben mert hogy én őt zaklatom ezért több hónapja.

Polgári eres eljárás, de az pénzbe kerül és mivel nincs róla pecsétes papír kitudja hogy megnyerem-e És elég sok pénzbe kerül.

Nem tudom mi tévő legyek.

Fizetés meghagyást már csináltam, le sem sza..ta. Ügyvédet is felkerestem, de ő is azt mondta hogy én fogok belőle rosszul kijönni.


Viszont nem tudom felfogni tanaulópénznek mert ez rengeteg pénz. Ésévekig gyüjtőttem, én voltam a hü..e a naív akit megtévesztettek. De valamit kell csinálni,


2023. dec. 17. 21:02
 81/99 A kérdező kommentje:

Ro..hadtul nem vagytok viccesek. Nézem ilyen társkereső csoportokban hogy gazdag pasik nőket vesznek meg csak azért hogy velük töltsenek egy pár napot.

Na én pont nem ebbe a kategóriába tartozom mégis lehuzott ez a qurva. De nem baj, én ott lakok a ahol ő. csak fentebb pár emelettel, munkám is va pont abban a kerületben.

Távolság tartásit meg nem tud úgysem kérni rám mivel nem vlt bánalmazás nem voltunk együtt pákapcsolati viszonyban és házasok sem voltunk

2023. dec. 20. 17:58
 82/99 A kérdező kommentje:

A tényállás

A csalás tényállása másnak jogtalan haszonszerzés érdekében tévedésbe ejtése, vagy tévedésben tartása, úgy, hogy ezzel az elkövető kárt okoz. A csalásnak tehát legfőbb jellemzője (jogilag: elkövetési magatartása) a tévedésbe ejtés vagy tévedésben tartás.


Tévedésbe ejtéssel elkövetett csalás

A tévedésbe ejtés lényege, hogy a valótlanságot az elkövető valóságnak tünteti fel és ezért a passzív alanyban téves képzet alakul ki. A tévedésbe ejtés egy aktív magatartás, szemben a tévedésben tartással. A tévedésbe ejtésnek jogilag nem szükséges fondorlatosnak lennie, egyszerű átlátható, könnyen felismerhető tévedésbe ejtés is tényállásszerű, és jogilag közömbös, hogy a megtévesztett mennyire hiszékeny. Tévedésbe ejtéssel történő elkövetés például az a gyakori csalás, hogy idős embereknek azt állítják a csalók, hogy unokájuk balesetet okozott és azonnali pénz kell, hogy a mentő ellássa őt, vagy, hogy a sérült kocsit ne foglalják le a rendőrök.

2023. dec. 20. 18:05
 83/99 anonim ***** válasza:
77%
Tudod bizonyítani a félrevezetést, mikor 400ezerért vettél 4 kabátot?
2023. dec. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
61%
"És tudod mi ebben a poén? Hogy szintén legutóbb szova tettem neki hogy ez a kabát amit vásároltam tőle tavaly hogy minek kért tőlem érte 400 ezee forintot." - ebben mi a félrevezetés? Nincs semmiféle tényállás meg csalás. Megmondta, hogy 400 ezer Ft a kabát, te meg önként kifizetted, rohadtul nem állhatsz neki brekegni egy évvel később, hogy kéred vissza a pénzt. Ha sokallom valaminek az árát, vagy irreálisan túlzónak tartom, akkor nem veszem meg, ennyi.
2023. dec. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
61%
Ha már mindenáron a jogot akarod idecitálni, akkor nem árt tudnod, hogy bűncselekményeket te követtél el. [link]
2023. dec. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
77%
Miert etetitek a trollt? Ez a looser az eletben semmit se fog elerni, oenzet se fogja sose visszakapni, sot meg lehet valami pert a nyakaba varrnak
2023. dec. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 anonim ***** válasza:
61%
86# nem lehet, hanem biztos. A nő simán feljelentheti rágalmazás, a jó hírnév megsértése, személyes adatokkal való visszaélés, tiltott felvétel készítése, zaklatás miatt csak az eddigiek alapján. Aztán fizethet ez a félnótás még egy rakat pénzt, plusz a perköltséget is.
2023. dec. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 A kérdező kommentje:

Tudom bizonyítani igen. A kabát vásárlásokkal pl úgy vezetett félre hogy ha veszek tőle akkor tudja forgatni a pénzt és O is ad nekem nagyobb értékű dolgokat vagy vesz nekem.

Ez nem történt meg.

A legutóbbi felvetelen azt mondja hogy másnak ez a kabát megért 2 milliot is mert rajta van az ujlenyomatom.

Tehát megtévesztett. Ezt hívják, mert ha nem mondja azt hogy vesz nekem drágább dolgokat O is ha én azokat megveszem tőle akkor nem vásároltam meg tőle.

87-es: milyen jó hírnév megsertese?

Miről beszélsz? Ugyvedem van elég komoly, mindent már tisztáztam is megbeszeltem vele.

Ez a nő egy szélhámos. Egy munkanélküli szélhámos, aki azt mondta meg nekem is hogy neki vannak adottságai és O ezt kihasználja legalábbis úgy gondolja. Ő akart velem csavarogni meg kapcsolatot felépíteni nem én.

Felfogjstok? Egyáltalán nekem mi közöm van ö hozzá, minek lépett be az életembe.

Amivel én nyerni fogok akár azért mert hogy O szerinte zaklattam.


"Szerelemféltés" .

Ezzel a szóval én az összeset megnyerem ellene.

De ez is volt.

Miért mondja hogy fogják meg a fenekét, csináljam vele ezt meg azt, de testi kapcsolatot meg párkapcsolatot nem akar miért mondja hogy együtt vagyunk, miközben vad idegen csavokkal van hetente és stb. Nehogy már én legyek a hibás.

2023. dec. 21. 08:37
 89/99 anonim ***** válasza:
47%
küld rá a végrehajtókat.
2023. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 A kérdező kommentje:

"Ha sokallom valaminek az árát, vagy irreálisan túlzónak tartom, akkor nem veszem meg, ennyi."


84 és: és mivan akkor ha azt mondja valaki vedd meg ennyiért cserébe én is veszek a közelgő születésnapodra egy Samsung telefont.


Velem ezt csinálta. Tavaly novemberben vásároltam tőle, pont a születésnapom előtt pár nappal. Tudod mit kaptam tőle szülinapomra? Egy pár zoknit, és egy Tescoban vásárolt mikroban melegítheto gyorskajat

És ezt csomagolta be.

Miközben O mondta ha megveszem tőle a kabátokat akkor O is vesz nekem 50 ezer Ft nal nagyobb értékű dolgot.

Nem... Nem én vagyok hibás. Csúnyán félre lettem vezetve sajnos.

2023. dec. 21. 08:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!