Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 50.000 - 100.000 Ft közötti...

50.000 - 100.000 Ft közötti tartozás miatt érdemes-e bírósághoz fordulni? (nekem tartoznak)

Figyelt kérdés

2022. aug. 21. 00:25
1 2
 1/18 anonim válasza:
90%
Igen, ugyanis a pénzedet visszakapod ha olyan az ítélet, és minden költséged, a te ügyvédi költséged is a perköltség része! Állam kifizeti, és adóhatósàg behelytja! Nekem îgy volt csak 170.000 ft, végén a tetves ek valami 380.000 ft körül àllt meg mindennel!
2022. aug. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha van miből behajtani. Ha egy hajléktalan tartozik Neked, akinek még nyugdíja sincs, akkor nem érdemes, mert csak költséged van rajta, hasznod semmi.
2022. aug. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Ezt előbb FMH(fizetési meghagyás) útján próbáld meg.(3 millió alatt ezt érdemes). Bemész a közjegyzőhöz, beviszed a szerződést és már intézik is.
2022. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#2: igen ezt sejtettem, nem is hajléktalanról van szó, csak egy "sunyi" emberről (...) de arra gondoltam, hogy a perköltségek (amiről tudni véltem, hogy a "vesztes" fizeti, de mégis) az utánajárás, stressz, idő- és energia stb. amit az ember rááldoz, nem éri meg a relatíve kis (?) pénz miatt...
2022. aug. 21. 14:47
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem fordulhatsz azonnal bírósághoz, vissza fogják dobni a keresetleveledet. Törvény írja elő, hogy először fizetési meghagyásos eljárást (fmh) KELL indítani közjegyzőnél. Ha az fmh eljárás során az adós nem él ellentmondással, akkor automatikusan végrehajtják a követelésedet. Ügy megoldva, nem kell hozzá bíróság.


Ha az adós ellentmondással él (azaz nem ismeri el a tartozást), akkor alakul perré az eljárás, és megküldik az iratokat a bíróságnak.


Személyes tapasztalatom szerint megéri az fmh az egészen kicsi összegek behajtásához is, mert nagyon gyors tud lenni. De legyenek bizonyítékaid összegyűjtve arra az esetre, ha az ügy perré alakulna...

2022. aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5: Köszönöm az infót, nem tudtam hogy előzetesen indítani kell egy fizetési meghagyást.

Az jut még eszembe: az ilyen jellegű követeléseknek mennyi az elévülési ideje? (én szívesen járok a nyakára az illetőnek évekig, hátha jobb belátásra bírom, de nem szeretnék kicsúszni az időből...)

2022. aug. 22. 15:36
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Fizetési meghagyással kell kezdeni, de egyébként persze. Rendszeresen indítok eljárást ilyen mértékű, vagy akár még kisebb követelésekre is.
2022. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#6: Nem vagyok jogász, nézz utána jogszabályokban az elévülési időnek. Mondjuk azt nem tudom, miért jó évekig az adós nyakára járni, ha fmh-val akár 1-2 hónap alatt is a pénzednél lehetsz?


Pontosítanék, utólag vettem észre, hogy 5-ös válaszomban egy helyen hülyeséget írtam: "Ha az fmh eljárás során az adós nem él ellentmondással, akkor automatikusan végrehajtják a követelésedet." Ez a mondat nem helytálló. Ha jogerőre emelkedett a fizetési meghagyás, de az adós nem fizet, akkor neked kell kezdeményezni a végrehajtást, tehát nem automatikus.

2022. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az általános elévülési idő 5 év, de vannak kivételek.
2022. aug. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Egy ismerősömtől azt az infót kaptam, hogy ha a bérleti szerződés anno nem volt közjegyző által hitelesítve (csak tanúzva volt, két személy által), akkor hiába indítok fmh-t. Igaz ez?
2023. márc. 9. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!