Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintük nem fizettem,szerint...

Dorka900 kérdése:

Szerintük nem fizettem,szerintem ige,ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Meg karácsonyra vásároltam egy ajándékot 12000 Ft értékben, kiszállítással. Most kaptam egy e-mailt a cégtől, hogy nem fizettem ki és ezt rendezzem most, mert a szállítólapon is az áll, hogy nem fizettem. Egyrészt szerintem akkor át sem adják az árut, másrészt én biztosra veszem, hogy kp-ban fizettem, nyilván bizonyítani nem tudom. Ugyanakkor kicsit felháborító, hogy közel 8 hónap után veszik ezt észre és meg csak fel sem hívnak, hanem írnak egy e-mailt.


Ti mit tennétek? Én nem szeretnék fizetni, nem tudom elképzelni, hogy ezt akkor ne fizettem volna ki.



2022. júl. 25. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem tudod bizonyítani - a készpénzfizetésröl is adnak elismervényt -, akkor hivatalosan nem fizettél.

Másrészt meg azért nem hívnak, mert az nem bizonyítható, az email meg hivatalos felszólításnak számít. (telefonálni max. privát szokás, hovatalos ügyekben nem)

Ami meg a 8 hónapot illeti, most tartottak elszámolást és egyeztették a kiszállított meg kifizetet áruk listáját.

2022. júl. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen nincs, hogy 8 hónap elteltével reklamálnak, le kell tojni őket.
2022. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt írták, hogy 8 hónap után a könyvelés jelezte, hogy ez nem lett kifizetve. Amit nehezen tudok elhinni, vagy érdekes lehet ott a könyvelés.
2022. júl. 25. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

2-es: két éven belül kell felszólítani fizetésre az elmaradás miatt. Ha nem fizet, akkor rátesznek késedelmi kamatot és egyre magasabb összeg lesz, amivel tartozik.

Ha két évenként írnak egy emailt, akkor sosem évül el a tartozás, csak az összeg nö és a végén végrehajtják a kérdezön az akár 100-szorosára nött adóságot.

2022. júl. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Ha nem fizettél volna, nem kaptad volna meg a csomagot.

Bizonyítsák be, hogy nem fizettél.

2022. júl. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem tudod bizonyítani - a készpénzfizetésröl is adnak elismervényt


aha, mert te elteszed...

2022. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, én elteszek minden nyugtát meg bizonylatot, éppen az ilyenek miatt.
2022. júl. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, számlán minden fizetési mód van? Ha kp vagy utánvét, bukták.
2022. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

Ellenőrizd az e-mail címet! Másold ki és másold be valahova, ahol minden betűt rendesen látsz! l1 = L1 Tehát lehet, hogy át akarnak verni (mármint nem a cég). Word-ben van szöveg nagybetűssé alakítása.


Ha mégis megegyezik az e-mail cím, akkor vissza tudod nézni a csomagszámot - feltéve, ha nem törölted ki - és fel tudod venni a kapcsolatot a futárszolgálattal, hogy ez meg ez a problémád van - feltéve, ha ők nem törölték még ki.


És ilyen tényleg nincsen, hogy 8 hónappal később jeleznek, hogy nem rendezted. Ez a valóságtól távol esik.

És valóban, a futárcég nem adja oda csak úgy a csomagot. Ha pedig mégis, akkor vagy megbüntették / kifizettették a futárral - és erről szerintem bizonyítékuk kell, hogy legyen - vagy pedig 1-2 napon belül jeleztek volna feléd, hogy a futárunk hibázott és fizetned kellett volna a csomagért, de nem fizettél. De - még egyszer - ilyen tényleg nincsen, hogy 8 hónap után jeleznek, hogy nem fizettél.

Az e-mail címet nézd meg, hogy 100%-osan egyezik-e!

2022. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!