Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartoznak nekem. Hogy hajtsam be?

Xsedan kérdése:

Tartoznak nekem. Hogy hajtsam be?

Figyelt kérdés

Az lenne a helyzet hogy, adtam egy előleget (300e) egy ingatlanra, megnéztem stb ügyvéddel írtunk előszerződést. Nagyon jó árban volt a ház, ezért mindenképp akartam. Aztán jött a fekete leves, vissza értem az ingatlanhoz felírni a villanyóra, gázóra üzemállásait.

Ők mondták nem sokára jönnek..Hát nem volt gázóra.. vízóra előtt rákötöttek egy csapot, és még az áramot is lopták vélhetően.. mivel elég fura volt a villanyóra szekrény. Illetve benne lakott egy harmadik fél amit nem mondtak.

Meg is van, hogy volt ez ilyen olcsó, körülményesebb lehettem volna, de kisváros ismertem őket nem volt soha velük ilyesmi gond..

Ezek direkt átbasztak a házzal, mert nem kértem ki nullás igazolást stb hanem beleírtam hogy tehermentes, közműveken adósság nincs és villany, gáz, víz vételezhető. Ezek meg nyugodtan hagytak mindent nekem szerződésben is foglalva amiről tudták hogy megnem felel az ingatlan egyneksem.

Felvették a 300ropit aztán eltüntek.

Most az ügyvéd szerint nekem 600ezer jár, fizetési meghagyást küldtem, sajnos választ kaptam rá.

Így most pereskedhetek megintcsak 200-300ezer forintért.

Na, de hogy hajtom be? Nincs semmijük csak ez a ház, ezt eladják akkor nem tudom hol fogni őket..

Dolgozni nem bejelentve dolgoznak.

Ha mégis elindulok perben és megnyerem, úgy 900ezer forinttal fognak tartozni, azt eltudom esetleg adni behajto cegnek?


2023. nov. 9. 16:43
 1/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
69%
Szar dolog, de nem az elektronika szekcióba való kérdés.
2023. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Igazán nem értelek, miért fizettél egyáltalán valamit egy olyan ingatlanért, amit nem is láttál elötte, ezek szerint nem írtatok elötte rendes, ügyvéd által rendezett szerzödést, és utána csodálkozol, hogy át leszel verve!

Ezt elkönyvelheted veszteségnek, mert hiába nyered meg esetleg a pert, nem tudod honnan visszaszerezni a pénzt, mert nincs nekik.

2023. nov. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Jogi Fórum oldalra regisztrálj , konkrétumokat írj ne regényt .
2023. nov. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Ezt hívják tanulópénznek.
2023. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
Zavaros, nem tudni, hogy most kié a ház ? Ilyen esetben valóban tanulópénznek kell tekinteni (lásd #4) és le kell nyelni a békát, buktad a pénzt. Ráadásul nem "körülményesebbnek", hanem körültekintőbbnek kellett volna lenned.
2023. nov. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%
Hat jó nagy balek vótál tesó, ez lesz a tanuló pénzed.
2023. nov. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!