Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a . -ot csináljon az ember...

Mi a . -ot csináljon az ember (chf)?!?!?

Figyelt kérdés

Kezdek iszonyatosan pánikolni!!


Mondjon már valaki valami biztatót légyszi a chf árf.szintjével kapcsolatban!

Az állami és a bankok is hagyják, hogy az emberek csődbe kerüljenek. Nem igaz, hogy nem tudnának engedményeket adni!


Mi a francot kezdjek ezzel a 180-as árf.fixálással?!

Egy nagy lehúzás ez is, mert így még a kamatra is kamatot tesznek majd a 3. év végén. Nem elég, hogy az árf.változást is többszörösen fizetem?!?!


Itt vagyok két pici gyerekkel, kezdek teljesen kétségbe esni, a gyes-emet is elvette az állam mert vissza mertem menni dolgozni a gyerek 2 éves kora után,...


Mi lesz még itt?! Élni sem hagyják az embert és jönnek még ezekkel a kamu segítségekkel is!


Ha van esetleg olyan, aki ért is az árf.változásokhoz, légyszi mondjon legalább valami pici biztató infót!!!


:((((


2011. júl. 15. 11:55
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/116 anonim ***** válasza:

„Remélhetőleg le is zárja ezzel az "arany fan" a dolgot! :)”


én most ezzel lezárom


de


a történet még nem ért véget


ezen a héten az aranyár rekordot döntött:


dollárban

euróban

angol fontban

forintban

ausztrál dollárban

brazil reálban

svájci frankban

kanadai dollárban

japán yenben


stb


stb


tulajdonképpen mindenben…


szép teljesítmény ez ahhoz képest, hogy mindössze a hülyék vásárolják:))))


PS: búcsúként azért még belinkelek egy riportot a korábbi FED elnökkel


Ő is visszatért az ifjúkori téveszméihez:)


Greenspan: Gold is a Universal Means of Payment

[link]

2011. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/116 anonim ***** válasza:
Te neked valami nagyon nagy bajod van az értőolvasással. Kifejezetten megkértelek arra, hogy ne linkelkess be semmit, hanem saját gondolatot írj. Én innentől kiszálltam, mert így nem lehet érdemi vitát folytatni.
2011. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/116 anonim ***** válasza:

"Kifejezetten megkértelek arra, hogy ne linkelkess be semmit, hanem saját gondolatot írj."


Bocs, hogy beleszólok, de miért gondolod, hogy te szabhatod meg, hogy ki miről írjon? Ne írjon linket, mert megkérted? Hát mégis ki az atyaúristen vagy te itt?!?


A devizahiteleseknek meg ma is (és minden nap) ugyanazt a döntést kell meghozniuk, amit a hitelfelvételkor meghoztak: Inkább a rizikós devizahitel, vagy a kiszámíthatóbb forinthitel legyen? Ha biztonságot akarnak, váltsanak. Ha kockáztatni akarnak, maradjanak. Az árfolyam alakulásáról senkinek sincs fogalma sem!

2011. júl. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/116 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha valakivel beszélgetek, akkor nyugodtan megkérhetem valamire, ha pedig azt teljesen figyelmen kívül hagyja, akkor kiszállok a beszélgetésből.


Neked meg nem kéne beleugatni olyan dolgokba, ami nem neked szól, el kellene olvasni az előzményeket.

2011. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/116 A kérdező kommentje:

14:07

Igen, teljesen igazad van. Spekuláltam és rossz vége lett. Úgy tettem ahogy az állam is több esetben már az "én pénzem terhére", én is fizetek adót, nekem is vissza kellett lépnem az állami rendszerbe elvesztve a lehetőségét is annak, hogy hozamot realizáljak a "leendő nyugdíjamra gyűjtött pénzből", ... így azt gondolom, hogy ha hagyták, hogy ennyire behúzzák az embereket a bankok, - mert nekik is látni kellett már jó korán mindent előre, - akkor adhatnának vissza is egy kicsit. Nem azt kérem, hogy fizessék ki helyettem, csak mondjuk elég lenne az is, ha a 3 év után nem kamatokkal kéne az összegyűlt többletet visszafizetni. Vagy mindenkinek csak egyszer lehetőséget adnának a bankok egy alacsonyabb árf.mal való átváltásra,... Tudom én döntöttem devizahitel mellett és vállalom is - ha akarom ha nem - a következményeket, de ... és kezdhetném az elejéről.


Nem hiszem, hogy a fixálást segítségnek lehetne így ebben a formában nevezni. Inkább úgy mondanám, hogy csak eltolom a bajt 3 évvel és akkor még nagyobb bajban leszek! Akkor vajon mit fognak kitalálni? Semmit, megint azt fogják mondani, hogy te vállaltad, hogy kamatokkal fogod visszafizetni, most fizess akkor még többet!


Külföldre menni? Örülök ha meg tudom tartani a munkámat a mai világban család mellett, nem hogy még kockáztassak, hogy vagy bejön kint vagy nem. Ez lenne aztán a nagyon nagy kockázattal járó "spekuláció"! Ennek nem tehetem ki sem a gyerekeimet, sem magamat! Megküzdöttem ezért az állásért. Kint él a testvérem és bár jóval többet keres mint itthon, de többe kerül a megélhetés is. Esély kint is csak akkor van, ha még jobban jövedelmező állást talál magának valaki.


Ezt az állami elszámolást pedig hagyjuk. Szintén dolgozik egy nagyon közeli rokonom az állami szférában, így nagyon is láttam, hogy még pár évvel ezelőtt micsoda jutalmak, egyéb juttatások mentek ki nekik. Konkrétan majdnem megduplázták velük az éves fizetésüket. Nem sajnálom én tőlük, kapják meg ők is, szó sincs erről, csak rájuk pont ne hivatkozzunk. Arról nem is beszélve, hogy mi jogon van/volt egyáltalán keretük a képviselőknek is? A munkába járással és az ezzel kapcsolatos kiadásokkal egyetértek, de az egyéb (pl. vacsora,...) kiadásokkal nem, mert nem hiszem, hogy mindent állami célra használtak fel. Biztos volt benne elég sok magán jellegű kiadás is. Na mindegy, nem sokat értek a politikához, csak a híreket követem. Mindenesetre örülök, ha egy picit legalább ezt visszafogják nekik is és nem csak az én - egyébként is nevetséges összegű - gyesemet veszik el egyik napról a másikra.

2011. júl. 17. 10:12
 56/116 anonim ***** válasza:

"nyugodtan megkérhetem valamire"


Természetesen megkérheted. Viszont ha nem teljesíti, és ebből te azt a buta következtetést vonod le, hogy baja van az "értőolvasással" (csupán mert nem tett eleget a kérésednek), akkor nem a vitapartnered vitakészségével van baj, hanem neked van alapvető értelmi defekted.


"így nem lehet érdemi vitát folytatni."


:) Ahham, tehát a vitapartner nem azt írja, amit te kigondoltál, akkor már vitaképtelen vagy..


"nem kéne beleugatni olyan dolgokba, ami nem neked szól"


Nos, amellett, hogy leginkább egy büdös tapló beszél így, mint te, emlékeztetnélek, amikor "beleugattál" a vitapartnered és a kérdező párbeszédébe.


Alapvetően onnan ered a probléma, hogy nem vagy képes felfogni az aranypénz és az arany fedezetű pénz közötti különbséget ("NINCS ANNYI ARANY AMENNYI A MAI GAZDASÁG MŰKÖDÉSÉHEZ SZÜKSÉGES!!! "), és ilyen alapvető ismeretek nélkül foglalsz állást egy szakmai vitában.. De legalább hangos vagy, az is valami...

2011. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/116 anonim ***** válasza:
Ha 0% önerővel vetted a lakást, tehát 100%-ig megfinanszírozták a lakásodat -akkori árfolyamon- akkor most lassan másfélszer akkora a hiteled mint amennyit ér az ingatlanod ergo átváltani sem fogod tudni pl. forintra a hitelt .:(
2011. júl. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/116 anonim ***** válasza:

Na látom erre a kérdésre is rárepült a "hiteltelen" válaszoló!


Ez jobb szerintem nem lesz.Mások véleménye alapján dönteni butaság, ők sem a hatalmasok között játszanak, szóval ők sem tudják mi az igazság és mi várható.Én is devizahiteles vagyok, az alábbi két kiutat látom:

1.küzdök mint malac a jégen, hogy megmaradjon a lakás ( de hát ugye már nem nagyon tudom tartani a lépést az árfolyammal),vagy nyerek, vagy veszítek, vélhetőleg csak akkor nyerhetek, ha jó sokáig bírom a küzdést.Kérdés megéri-e?Gyerekkel csóróskodni nem hiszem.Én is anya vagyok, és bőghetnékem van, hogy nem tudok neki új ruhákat venni.

2. szabadulni az egésztől: lakás elad, irány az albérlet, a fennmaradó összeget egy jobb konstrukcióval kiváltani, na ebben is sok a "ha".

A kettő között kell választani, mégpedig most azonnal, mert ha rosszabb lesz, annál nehezebben járható a második út.

Mielőtt valaki megint nekem ugrana hogy minek vetted fel, akkor leírom hogy azért, mert egy 20-sal olcsóbb volt a törlesztő, mint az albérlet.Hangsúlyozom, nem kérek segítséget senkitől, államtól, anyámtól ,a "hiteltelenektől" stb.

2011. júl. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/116 A kérdező kommentje:

11:06

Nem állt sosem szándékomban eladni!!!

Ha eladtuk volna pont a leírtak miatt nem maradt volna egy forintunk sem, sőt rá kellett volna fizetnünk, így nem hogy maradt volna pénzünk, hanem tartozással indultunk volna neki az egésznek. A másik, hogy itt legalább van kert, így hiába pici, nyáron azért a terasz és a nagy kert nagyon sokat számít, nem úgy mint egy lakásban ahol max erkély van.


Ma egy 10 M lakáshitelért (amennyiért ráadásul max a 8-ban kapok ennél nagyobbat) havi kb. 100e törlesztőt kell fizetni ft-ban. Vagyis, ha eladnám a mostanit egy kisebbet vagy egy u.ekkorát tudnék venni, u.ennyi hitelt fizetve rosszabb környéken. Inkább amennyire tudok majd szeretném idővel egy picit bővíteni, bár ez még egyenlőre csak terv, de álmodozni lehet! :/

Ha nincs cél ami hajtson, már rég el lennék veszve!


Vagyis eladás minden szempontból elvetve!


08:49

Nem tudom, de én úgy tudtam - bár lehet, hogy rosszul - hogy nem jár újra hitelbírálattal az átváltás. Én csak módosításról tudok, bár tényleg lehet, hogy rosszul, még utána sem néztem részleteiben a dolognak sem az árf. szintje sem az előbb leírtak miatt!

2011. júl. 18. 20:33
 60/116 A kérdező kommentje:

11:06

Azt elfelejtettem írni, hogy természetesen a férjemmel döntünk minden kérdésben, nem kizárólag az alapján, hogy mit tanácsolnak. Annyi, hogy szeretem megtudni, hogy ki hogy viszonyul a dolgokhoz. Ráadásul ha nem vagyok sajnos elég tájékozott egy bizonyos témában, hogy milyen szempontokra is kéne jobban figyelnem akkor nehezebb dolgom van.

A 2. választásodat én azért jobban meggondolnám, mert úgy már esélyem sem lenne a helyzet javítására - nem mintha a mostani helyzetben lenne - de realizálni a veszteséget a mosatni árfolyamnál ... nem is tudom ... Albérletet fizetni, mást gazdagítani?! Amennyit kiadnál albérletre azt vedd úgy, hogy az hiteles ingatlan értékén felüli árf. többletként fizeted most. Tehát végül is, most is fizetek másnak, de közben gyűjtöm is a sajátomra, nem semmi nélkül vagyok a világban. Nem tudom érted-e, hogy mire szerettem volna gondolni. Ma már egy picit le van fáradva az agyam, hosszú volt a nap. :/


Igazad van, biztosan tényleg nem lehet tudni így ismeretlenül, hogy ki mennyire szakavatott/hiteles a témában, de azért támpontnak nagyon is jó minden segítség, minden infó! Legalábbis én így gondolom!

2011. júl. 18. 20:46
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!