Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a . -ot csináljon az ember...

Mi a . -ot csináljon az ember (chf)?!?!?

Figyelt kérdés

Kezdek iszonyatosan pánikolni!!


Mondjon már valaki valami biztatót légyszi a chf árf.szintjével kapcsolatban!

Az állami és a bankok is hagyják, hogy az emberek csődbe kerüljenek. Nem igaz, hogy nem tudnának engedményeket adni!


Mi a francot kezdjek ezzel a 180-as árf.fixálással?!

Egy nagy lehúzás ez is, mert így még a kamatra is kamatot tesznek majd a 3. év végén. Nem elég, hogy az árf.változást is többszörösen fizetem?!?!


Itt vagyok két pici gyerekkel, kezdek teljesen kétségbe esni, a gyes-emet is elvette az állam mert vissza mertem menni dolgozni a gyerek 2 éves kora után,...


Mi lesz még itt?! Élni sem hagyják az embert és jönnek még ezekkel a kamu segítségekkel is!


Ha van esetleg olyan, aki ért is az árf.változásokhoz, légyszi mondjon legalább valami pici biztató infót!!!


:((((


2011. júl. 15. 11:55
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/116 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek jó része azért vett fel hitelt, hogy legyen hol laknia. Ezzel senki sem számolt, hogy ilyen szar helyzet lesz Magyarországon, hogy se munka, se fizetésemelés.

A bankok természetesen nem tájékoztatták rendesen az átlag, pénzügyekhez nem értő hitelvállalót.

Amit akkor bevállalt törlesztőrészlet, az ma 2szeres, s a fizetés lehet, hogy ugyanannyi vagy kevesebb vagy akár munkája sincs.

Tehát örüljön, akinek nincs hitele, de ne szidja, aki kénytelen volt felvenni.

Senki nem mondta, hogy a bank fizesse ki, de valamit azért Ő is vállalhatna a válságból!

Amúgy azokat tényleg nem sajnálom, akik kocsira, hülyeségekre vettek fel hitelt, mert az felelőtlenség!!!

Itt csak azokon kéne segíteni, aki lakáscélra vett fel hitelt!

2011. júl. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/116 anonim ***** válasza:
24%
Magyarországon valami beteges módon nagy a ragaszkodás a saját lakáshoz! Nyugaton egész más a helyzet!
2011. júl. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/116 A kérdező kommentje:

15:11

Teljesen így gondolom én is!


15:17

Igen, ez valóban így van, de nézd meg azt is, hogy mennyivel könnyebben kifizetik ott a bérleti díjat (persze kivételek mindenhol vannak). Arról nem is beszélve, hogy az ingatlanok szinte megfizethetetlenek olyan környékeken, ahol még lakna is az ember.

Ha az lett volna a kérdés, hogy fizetek egy albérletet vagy egy rossz környéken és körülmények között egy sajátot lehet, hogy én is máshogy gondoltam volna. De nem ez volt a helyzet.

Arról nem is beszélve, amit már írtam korábban is, hogy ha választhatok, hogy "magamnak" vagy egy idegennek fizessem ki u.azt az összeget, akkor minek gazdagítanék mást?


Persze mindenki a saját helyzetében úgy dönt ahogy szerinte jobb.

2011. júl. 15. 16:22
 14/116 anonim ***** válasza:
21%

"Arról nem is beszélve, amit már írtam korábban is, hogy ha választhatok, hogy "magamnak" vagy egy idegennek fizessem ki u.azt az összeget, akkor minek gazdagítanék mást?"


Ezt én is így gondolom, egyetértünk!

Úgyhogy fizesse csak mindenki a maga hitelét, ha már felvette.

2011. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/116 anonim ***** válasza:
41%

"Magyarországon valami beteges módon nagy a ragaszkodás a saját lakáshoz! Nyugaton egész más a helyzet!"


Elfelejted azt, hogy nyugaton teljesen másak a lakásárak, bérleti díjak és fizetések ARÁNYA. Nyugodtan nézd meg, hogy százalékosan mennyi marad egy magyar átlagfizetésből miután kifizette a lakbért, és mennyi egy német, netán amerikai átlag bérből. Ott olcsóbb lakás bérelni, mint megvenni, itt meg ugyanannyiba kerül bérelni, mint megvenni, persze hogy mindenki szeretné inkább megvenni.


Aki meg azon kárörvendezik, hogy " fizesse csak mindenki a maga hitelét, ha már felvette" az egy ritka egy gusztustalan ember. Valószínűleg nincs lakása, autója mert fiatal vagy van, de mindet a szülőktől kapta. Ez jó dolog, de nem mindenkinél van így, nem kéne gúnyolódni azon akiknek hitelt kellett felvenni ehhez.

2011. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/116 anonim ***** válasza:
47%
Vagy forradalom lesz, és senki nem fizet, vagy megy az egész ország adósrabszolgának. Ez van. A CHF erősödése az euróövezet válságával függ össze, amíg meg nem nyugszanak a piacok, addig menekülővalutának használják a CHF-et. Ergo a görög, olasz, portugál, spanyol bizonytalanság az oka ennek a kilengésnek. Ha a spekulánsok megnyugszanak, visszatér az árfolyam - de már csak 200 körülire, az alattira ne számíts, ha pedig tovább hisztiznek a piacok, akkor komoly gondok lesznek nálunk.
2011. júl. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/116 anonim ***** válasza:
37%

Lehet, hogy ritka gusztustalan ember vagyok, de nekem meg speciel azzal van tele a tököm, hogy itt rinyálnak, aggresszív módon követelnek, fenyegetőznek szinte napról napra a devizahitelesek, mintha nekem kötelességem lenne őket sajnálni, megsegíteni, és a többi. A Széll Kálmán terv tökéletes arra, hogy aki akar fizetni, csak átmenetileg nem tud, az időt nyerjen, mondjuk ne itt pattogjon, hanem kimenjen külföldre dolgozni, adja el mindenét, ami nem kell, és akkor visszafizetheti akár a kamat kamatját is. Aki meg a mások pénzén kártalanítást követeli, az tőlem aztán hiába vár szimpátiát.


Ahhoz meg senkinek semmi köze, hogy nekem mim van, vagy mit örököltem. De elárulom, én például nem járok kocsival, külföldön nyaralni se voltam már évek óta. Van aki meg igen, hitelből.

Csak tudod én nem rázom az öklömet, meg nem nyavíkolok, hogy mennyi sztárocskának van mondjuk úszómedencéje, jachtja, nekem miért nincs.

Viszont cserébe nincs hitelem se, hát ez egy ilyen dolog, hehe.

2011. júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/116 anonim ***** válasza:

"Elfelejted azt, hogy nyugaton teljesen másak a lakásárak, bérleti díjak és fizetések ARÁNYA."


Tudom az arányokat, külföldön élek immár 8 éve!(USA) Én magam is dolgoztam már 12 különböző városban, Magyarországon ezt nem tudtam volna megtenni! Tulajdonképpen nem keresek rosszul a lakbér és a rezsi kifizetése után cca. a fizetésem 45-55%-a megmarad! Magyarországon nem tudom mennyi ez az arány, de ahogy az otthoniaktól hallom, egy picivel több.

2011. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/116 anonim ***** válasza:

a CHF a világ legértékállóbb pénze, toronymagasan a legértékállóbb


a második (USD) és a harmadik (GBP) helyezett egy elinflált vacak ehhez képest…

2011. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/116 anonim ***** válasza:

1968-ban 2,5 HUF volt 1 CHF


ma 235


a HUF kb. 90-szer gyorsabban értékelődött le mint a CHF

2011. júl. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!