Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a . -ot csináljon az ember...

Mi a . -ot csináljon az ember (chf)?!?!?

Figyelt kérdés

Kezdek iszonyatosan pánikolni!!


Mondjon már valaki valami biztatót légyszi a chf árf.szintjével kapcsolatban!

Az állami és a bankok is hagyják, hogy az emberek csődbe kerüljenek. Nem igaz, hogy nem tudnának engedményeket adni!


Mi a francot kezdjek ezzel a 180-as árf.fixálással?!

Egy nagy lehúzás ez is, mert így még a kamatra is kamatot tesznek majd a 3. év végén. Nem elég, hogy az árf.változást is többszörösen fizetem?!?!


Itt vagyok két pici gyerekkel, kezdek teljesen kétségbe esni, a gyes-emet is elvette az állam mert vissza mertem menni dolgozni a gyerek 2 éves kora után,...


Mi lesz még itt?! Élni sem hagyják az embert és jönnek még ezekkel a kamu segítségekkel is!


Ha van esetleg olyan, aki ért is az árf.változásokhoz, légyszi mondjon legalább valami pici biztató infót!!!


:((((


2011. júl. 15. 11:55
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/116 anonim ***** válasza:
Nagy emelkedés után nagy korrekció. Én nem hiszem, hogy láttuk már a csúcsot, de mindent el tudok képzelni.. Devhitelesek gyűjtsenek most erőt!
2011. aug. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/116 A kérdező kommentje:

Mi a véleményetek erről a "végtörleszthetsz 180-as chf árf.on" tervről?


Nekem konkrétan lenne máris egy kérdésem:

Vajon ha kiváltanám a hitelemet egy másik banknál és így végtörlesztenék, akkor is érvényes lenne a 180 chf? Ezzel gyakorlatilag most váltanám át forintra 180-on.

Bár ezt azért már biztos nem fogják engedni!

2011. szept. 15. 22:30
 93/116 anonim ***** válasza:
74%

Hát igen, ez egy érdekes kérdés. Döbbenetes, hogy mit megenged magának a kormány, hogy milyen furmányos módon sikkasztják el a közpénzt!


A jó rendszer az, ha az egyén és a közösség érdekei egyeznek, és ezt a jogszabályok intézik. Tehát érdeked, hogy adót fizess, mert különben megbüntetnek, és a közösségnek is az az érdeke, hogy te adót fizess. Itt most borul a dolog, ugyanis azt, amit te nyersz, kamatostól a közösség fizeti meg, tehát itt teljesen ellentmondóak az érdekek. Ez egy rossz rendszer. Tudják ezt az orbánék is, de leszarják. A saját hiteleiket végtörlesztik 180-on, utána a pénzünkből kárpótolják a bankokat... Elkeserítő... :(

2011. szept. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/116 anonim ***** válasza:
48%

Valszeg vegtorleszthetsz Ft hitelbol, csak van par problema:

1. Nem biztos, hogy kapsz Ft hitelt. Ugyanis a fedezeted(lakas) erteke lecsokkent, raadasul szigorubb lett a hitelbiralat.

2. Mivel tomegesen fognak ezel probalkozni, ezert no a kereslet, a bankok altal elerheto forrasok viszont nem, raadasul hatalmas veszteseget realizalnak. Igy a Ft hitelek kamata noni fog.

Ezek elenere megis erdemes probalkoznod, mert ha maradsz a CHF hitel mellett, mivel a bankok a vegtorleszteseknel Ft-ot kapnak, es azt CHF-re kell valtaniuk piaci arfolyamon, hogy fizessek akitol ok kaptak CHF-et, plusz meg a veszteseguket is CHF-ben kel kifizetniuk, ezert a Ft arfolyama csokkeni fog. Igy aki marad, szivni fog.

Sot tovabb megyek, mindenki szivni fog, aki nem vett fel hitelt az is. Ez az intezkedes megoli eloszor a bankok egy reszet, elriasztja az orszagbol a befektetoket, majd megoli a gazdasagot. Kozben csak az jar jol, aki zsebbol tud vegtorleszteni(pl. parlamenti kepviselok).

2011. szept. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/116 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy az adócsalókat a hitelkárosultakhoz kellene hasonlítani.


Tuti biztos lehetsz benne, hogy egy forintot sem fognak adni a bankoknak, inkább megváltoztatják a 2/3-adukkal a törvényt!


Az, hogy kapok-e hitelt azt bízd ide (bocsánat a kifejezésért), hidd el ha elég kreatív valaki, akkor mindenre találhat megoldást. A lényeg, hogy nem egy helyen kell csak megérdeklődni a dolgokat, hanem jól körül kell járni a témát.

Ha így lesz, hogy tömegesen fognak ezzel próbálkozni, akkor az azt is jelentheti, hogy versenyezhetek majd a bankok, hogy elszedjék egymástól a hiteleseket. Ami nekik jó lehet abból a szempontból, hogy ha jól csalogatnak, akkor több hitelesük lesz, több kamatot tudnak beszedni,... és ez lehet, hogy még nekem is jó ha jelentős kedvezményekkel teszik ezt.


Félteni pedig annyira azért nem kellene a bankokat. Már most nyertek azzal a rengeteg pénzzel amit eddig befizettünk. Mondhatni duplán veszítek az egészen: egyszer ugrik az a több milla, amit az eddigi években már befizettem mert max annyival váltják ki, amennyi a teljesítéskori tőke*árf. (jó ha nullásan kimászok belőle), másodszor 146-tal vettem fel és 180-an váltanák át => így is van elég árf.nyereségük.


Szóval nehogy azt gondolja valaki is, hogy ha sajnálni kéne bankokat. Amennyit én eddig befizettem többszörösen betudhatják az állítólagos veszteségüknek - ami ugye már régen nincs is mert a gyakorlatban már régen nem chf.ként kezelik, csak nekem kell még mindig azon törleszteni feléjük - arról nem is beszélve, hogy tartalékot mindig kell képezniük, szóval ...


Plusz arról se beszéljük (hogy az aktuális híreket is szóba hozzuk), hogy mennyire volt törvényes, de ne is ezt nézzük, mennyire volt etikus úgy aláíratni a hitelszerződéseket, hogy gyakorlatilag választásod sem volt, ha szükséged volt a pénzre.


(Bocsánat, ha egy picit negatív hangvételben írtam, nem volt szándékos, de már nincs kedvem átfogalmazni! :/ :)))) )

2011. szept. 16. 20:59
 96/116 A kérdező kommentje:
hoppá :) "2/3-ukkal"
2011. szept. 16. 21:03
 97/116 anonim ***** válasza:
32%

"Nem gondolom, hogy az adócsalókat a hitelkárosultakhoz kellene hasonlítani. "


Akkor nem értetted az összehasonlítást. Újra próbálom. A te érdeked, hogy betartsd a sebességhatárokat, mert ha nem tartod be, akkor megbüntetnek. A társadalomnak is az az érdeke, hogy betartsd a sebességhatárokat, mert akkor kevésbé vagy veszélyes az utakon. Mindkét félnek ugyanaz az érdeke, a rendszer tehát jó.


A 180-as végtörlesztés lehetősége csak az egyénnek jó, a társadalomnak nem.


"egy forintot sem fognak adni a bankoknak, inkább megváltoztatják a 2/3-adukkal a törvényt! "

Ezúton jelzem, hogy (hála a jó égnek) az EUban vagyunk, a törvényhozásnak ezért meg kell felelnie bizonyos normáknak. Ha nem felel meg, fizetünk érte. Tehát az állam a közpénzt vagy a bankok kártérítésére, vagy az eunak büntetésként fogja elkölteni.


Az, hogy nincs fogalmad a banki hitelkihelyezésről, az egy dolog, nem is kell, hogy ismerd a folyamatot. A tudatlan hőbörgés viszont nem visz előre senkit.


"választásod sem volt, ha szükséged volt a pénzre. "

Hát igen... Ezzel divatos most takarózni. Tényleg nagy szívás van... Tömegével hajtottak bele az emberek a kereszteződésbe, mondván, "tegnap se jött semmi". Hát, ma jött egy 40tonnás kamion, barátaim! Tudom, hogy kényelmetlen megállni a stop táblánál, tudom, hogy kényelmetlen lett volna Ft hitelt felvenni. Ez a kényelmetlenség viszont a biztonság ára.. Most persze a kamionon verjük le a rossz döntésünk árát. Fizessen inkább ő, úgyis egy nagy cég, van pénze rendesen!

2011. szept. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/116 anonim ***** válasza:
48%

Latom teljes sotetseg.


Egyreszt fene sem felti a bankokat. En az orszagot feltem, lakoival egyutt. A bankoknak 1 filler haszna nem volt az arfolyamvaltozason, azt csak te kepzeled. Mar sokan mondtak, a bank nehany havonta ujrafinanszirozza a hitelt, tehat maga is kolcsont vesz fel. A 235 es a 180 kozotti kulonbseg igy durva veszteseget jelent. Ha tul sokan valtjak ki Ft hitelre, akkor a bank csodbe mehet. Nehany bank csod tonkreteheti az orszagot. De nem csak ez a baj. Hanem, hogy a vegtorlesztes durvan gyengiti a Ft-ot, igy akik nem tudtak valamiert vegtorleszteni, azok nem fogjak tudni tovabb torleszteni a hiteluk. Raadasul az allamadossag is megno, mert nagyreszt nem Ft-ban van. Ezen kivul a nagy kereslet noveli a Ft hitelek kamatait, igy a vallalkozasok is dragabban kapnak hitelt, ez csokkenti a beruhazasokat, visszafogja a gazdasagi novekedest. Arrol meg nem beszeltem, mi lesz ha sokan a lakasuk eladasaval akarnak majd vegtorleszteni...


Ennek a dontesnek sulyos kovetkezmenyei lesznek, es mindannyian megszivjuk. Lett volna jobb megoldas, pl. chf lakashitelre 5%-os THM limitvagy magancsod, ezek nem jarnanak ilyen sulyos kovetkezmenyekkel.

De latom te leszarod az orszag es masok sorsad. Akkor ne zavarjon, ha a te bajodat is leszarjak masok.

2011. szept. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/116 anonim ***** válasza:
74%
Ja es ha tomegesen megtortenik a vegtorlesztes ilyen modon, akkor nemzetkozi birosagon meg fogjak tamadni. 2 lehetoseg lesz: fizetni probalunk, es azonnali alamcsod, vagy nem fizetunk, kilepunk az EU-bol, majd allamcsod.
2011. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/116 A kérdező kommentje:

Megint egy szuper hasonlat, igen igazad van, valóban nem értem az összehasonlításodat, valószínűleg velem van a probléma. Csak hogy tudd, ÚJRA PRÓBÁLOM a szabályokat nem mindig azért hozzák, mert az mindkét oldalnak hasznos. Nagyon sok korlátozás azért van, hogy még többet fizess, ha nem tartod be diktált sokszor értelmetlen szabályokat.


Teljesen nyilvánvaló, hogy neked sosem volt szükséged hitelre, különben lehet, hogy egy picit jobban beleéreznéd magad mások helyzetébe és nem csak "kárognál" !

EZÚTON JELZEM, hogy a kormányunk már több esetben tojt az EU-s szabályokra, nem lesz ez másként most sem és nem feltétlenül azért mert jót akar a hiteleseknek, de ez már más téma...


Divatos takarózni? Kereszteződés?

Ha ott áll egy forgalomirányító és úgy hajtasz be abba a kereszteződésbe, akkor is jöhet egy kamion ami elkaszál! Ennyit a szabályokról és hogy azok miért is vannak, a társadalomnak és az egyénnek. A hitelkárosultakra inkább úgy lenne igaz ez a hasonlat, hogy több forgalomirányító jelezte, hogy nyugodtan behajthatsz a kereszteződésbe de jött a kamionod ami az ütközéstől felborult és a forgalomirányítók pedig kifosztottak mindenkit.


Remélem azért ezzel érted, hogy mire gondolok vagy még mindig nem?!


Örülök egyébként, hogy megint bebizonyosodott milyen jó kis társadalmunk van. Okoskodó kárörvendő emberek mindenhol akadnak! :/

2011. szept. 17. 09:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!