Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a . -ot csináljon az ember...

Mi a . -ot csináljon az ember (chf)?!?!?

Figyelt kérdés

Kezdek iszonyatosan pánikolni!!


Mondjon már valaki valami biztatót légyszi a chf árf.szintjével kapcsolatban!

Az állami és a bankok is hagyják, hogy az emberek csődbe kerüljenek. Nem igaz, hogy nem tudnának engedményeket adni!


Mi a francot kezdjek ezzel a 180-as árf.fixálással?!

Egy nagy lehúzás ez is, mert így még a kamatra is kamatot tesznek majd a 3. év végén. Nem elég, hogy az árf.változást is többszörösen fizetem?!?!


Itt vagyok két pici gyerekkel, kezdek teljesen kétségbe esni, a gyes-emet is elvette az állam mert vissza mertem menni dolgozni a gyerek 2 éves kora után,...


Mi lesz még itt?! Élni sem hagyják az embert és jönnek még ezekkel a kamu segítségekkel is!


Ha van esetleg olyan, aki ért is az árf.változásokhoz, légyszi mondjon legalább valami pici biztató infót!!!


:((((


2011. júl. 15. 11:55
 61/116 anonim ***** válasza:

"Albérletet fizetni, mást gazdagítani?! Amennyit kiadnál albérletre azt vedd úgy, hogy az hiteles ingatlan értékén felüli árf. többletként fizeted most."


A legtöbb kiadott ingatlan 6% alatti hozammal kecsegteti a bérbeadót. Fogadjunk, hogy a kamat (nem a tőke) törlesztésed (+a CHF romlása) azért több, mint évi 6%.


(= magyarul albérlettel lehet, hogy olcsóbban kijönnél és az elméleti futamidőd vége előtt megvehetnéd a mostani ingatlanodat, készpénzből)

2011. júl. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/116 anonim ***** válasza:
Csak mondjuk ha tudod hogy 15-20 évig biztosan ott szeretnél lakni, akkor már nem éri meg albérletezni.
2011. júl. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/116 anonim ***** válasza:

ebbe a remek cikkbe csak most botlottam bele


Swiss Parliament to discuss gold franc

Right-wing party seeks way back to gold standard


[link]

2011. júl. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/116 anonim ***** válasza:
érdekes kezdeményezés... a CHF tekintetében is...
2011. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/116 anonim ***** válasza:

Egyébként nem igazán értem, hogy miért kelt itt ki néhány ember magából, amikor a CHF előtörténetét illetve az „aranyat” emlegettem


A svájci frank 2000-ig hivatalosan ARANYSTANDARDON maradt…..



„The new Federal Constitution has abolished the GOLD STANDARD of the Swiss franc on the constitutional level. On the legal level, the link between the Swiss franc and gold will be severed within the framework of a new Federal Law on Currency and Legal Tender. This new law incorporates all relevant characteristics of currency and legally accepted money”


Federal Law on Currency and Legal Tender to enter into force on 1 May 2000

[link]



„The Swiss franc has historically been considered a safe-haven currency with virtually zero inflation and a legal requirement that a minimum of 40% be backed by GOLD RESERVES.[9] However, this link to gold, which dates from the 1920s, was terminated on 1 May 2000 following a referendum.[10] By March 2005, following a gold selling program, the Swiss National Bank held 1,290 TONNES OF GOLD in reserves which equated to 20% of its assets.[11]”

[link]

2011. júl. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/116 anonim ***** válasza:

238,5


újabb csúcs

2011. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/116 A kérdező kommentje:

Az albérlet téma részemről sosem jöhet szóba, de azért köszi az infót, mert már ott bukik a dolog, hogy nem az enyémet fizetem. Nyomós ok kéne nekem ahhoz, hogy albérletbe menjek. Pl. nem tudom fizetni a hitelt és mindent el kell adnom. Na ez már ok lenne, ami remélem nem következik be. A remény hal meg utoljára! :(


07-24 07:49

Igen, ez is egy ok! :)


ma 14:57

:(


Az

2011. júl. 29. 19:14
 68/116 anonim ***** válasza:

Base currency is HUF. Rates as of 2011-07-30 19:09:00 UTC (GMT).


CHF 240.6924280577

2011. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/116 anonim ***** válasza:
"244 fölött járt a frank" (Index.hu)
2011. aug. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/116 anonim ***** válasza:

"Új csúcs, 245 fölött járt a frank" (index.hu)


Durva... :/ Nagy bajok vannak, még nagyobbak lesznek.. El kellett volna már rég felejteni ezt az egész mentőcsomagosdit! Ha a bankok árverezhettek volna már régen, akkor már régen új tulajokhoz kerültek volna a lakások! Ők nyilván visszaadják bérletbe a jelenlegi lakóknak, hiszen nekik nem kell, úgyis befektetésnek veszik őket! A most bajba került tulajok meg megmenekültek volna ezektől a további CHF-emelkedéses következményektől. Kevesebb tartozásuk lenne most. Minél tovább kenegetjük a szart, annál nagyobb mocsok lesz itt a végén!


Szerintem.

2011. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!