Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a . -ot csináljon az ember...

Mi a . -ot csináljon az ember (chf)?!?!?

Figyelt kérdés

Kezdek iszonyatosan pánikolni!!


Mondjon már valaki valami biztatót légyszi a chf árf.szintjével kapcsolatban!

Az állami és a bankok is hagyják, hogy az emberek csődbe kerüljenek. Nem igaz, hogy nem tudnának engedményeket adni!


Mi a francot kezdjek ezzel a 180-as árf.fixálással?!

Egy nagy lehúzás ez is, mert így még a kamatra is kamatot tesznek majd a 3. év végén. Nem elég, hogy az árf.változást is többszörösen fizetem?!?!


Itt vagyok két pici gyerekkel, kezdek teljesen kétségbe esni, a gyes-emet is elvette az állam mert vissza mertem menni dolgozni a gyerek 2 éves kora után,...


Mi lesz még itt?! Élni sem hagyják az embert és jönnek még ezekkel a kamu segítségekkel is!


Ha van esetleg olyan, aki ért is az árf.változásokhoz, légyszi mondjon legalább valami pici biztató infót!!!


:((((


2011. júl. 15. 11:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/116 anonim ***** válasza:
100%
Biztatót? Ekkora és ilyen gyors esést jellemzően korrekció fog követni. Hosszútávon szerintem olyan 220-230 között fog mozogni, innen 233-ról nem fog sokat drágulni, mert a piac már simán beárazta a görög államcsődöt, ezután csak abban kell bizakodni, hogy a többi PIGS ország nem követi őket.
2011. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/116 anonim ***** válasza:
13%

"Mi a francot kezdjek ezzel a 180-as árf.fixálással?!

Egy nagy lehúzás ez is, mert így még a kamatra is kamatot tesznek majd a 3. év végén. Nem elég, hogy az árf.változást is többszörösen fizetem?!?! "


Miért mit vártál segítségnek? Azt hogy majd az állam átvállalja te hiteled? Arról ne is álmodjon senki! Köztudott volt már jóval ezelőtt, hogy a devizahiteleknek árfolyamkockázata van! Aki ezt nem vette figyelembe az vessen magára! Senki nem gondolhatta komolyan, hogy 20-30 évig ugyanaz lesz az árfolyam! Addig kell nyújtózkodni, ameddig a takaród ér! Persze mindenkinek kellett drága autó meg 10 millióval drágább ház a kelleténél, mopst meg mindenki sír! Hát ne sírjon!

2011. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/116 anonim ***** válasza:
22%
Ja és ha nem zavarjuk el erőszakkal ezt a mostani kormányt, akkor 3-4 év múlva nálunk is államcsőd várható, ugyanis a Széll Kálmán terv késik, és 12 év MNYP megtakarításából foltozzák erre a pár évre a költségvetést, miközben a "fixálás" miatti következmények is 3 év múlva fognak beütni.
2011. júl. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/116 A kérdező kommentje:

És ha mégis követik őket? Akkor határ a csillagos ég?


Nekem 10 chf árf.emelkedés kb. 6-8e Ft-omba kerül. Már most is eléggé a határon vagyunk a kiadásainkkal. Hihetetlen!


Ráadásul a hozzá nem értő emberkék pedig nyomatják, hogy át kellett volna váltani ft-ra (utólag könnyű okosnak lenni!) aki pedig szakmabeli mind azt mondta 180-190 árf.nál, hogy nem szabad hozzányúlni a hitelhez, várjuk ki mi lesz a vége...


Mi a ... ilyenkor a helyes döntés? Jó lenne tudni, bár akkor már a lottó 5-ös számait is megmondhatná valaki és lehet, hogy még játszanék is!


Szóval semmi esély, hogy 200 vagy az alá menjen valaha is a chf? Még van 17 évem a hitelből, úgyhogy engem az is megnyugtatna most, ha hosszú távon valami jóra lehetne számítani!

2011. júl. 15. 12:44
 5/116 anonim ***** válasza:
200 alá nem fog menni, ha mégis ezt tenné az árfolyam, akkor azonnal váltsd át HUF-ra, mert úgy már valószínűleg HUF kamatokkal is törleszteni tudnád, és többet nem kockáztass. De mondom, 200 alá ne nagyon számíts, hogy menni fog. De most esélyes, hogy lokális csúcsra fog jutni, a fő ok amúgy az, hogy ezen a héten a görög pánik miatt a befektetők menekülnek az euro befektetéseiktől, és hát a HUF meg eléggé kötődik az euróhoz.
2011. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/116 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a biztatást! Úgy látszik Te biztos tudtad, hogy válság lesz! Ezek szerint egy milliárdos vagy, mert jól meggazdagodtál belőle! Neeem? Ó akkor TE is csak az "utólag könnyű okosnak lenni szuper jóindulatú emberek" csoportját gyarapítod, aki szeret kárörvendeni!


Mellesleg - bár nagyon nincsen közöd hozzá - egy 28 m2-es kis házikóban lakok 2 pici gyerekkel, csak hogy a "nyújtózkodásra" hivatkozzak én is.


Régen tudtak segíteni a bankok a sok elengedéssel? Most is ezt kéne, bár ebben pedig elképzelhető hogy én vagyok a "nagyokos" és a naív!


:/

2011. júl. 15. 12:53
 7/116 A kérdező kommentje:

12:53


Nagyon köszi a segítő választ!

2011. júl. 15. 12:54
 8/116 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Nem, nem tudtam hogy válság lesz! De ha lett volna valami fogalmad a pénzügyekről(ami valljuk be sok magyarnak nincs!)akkor tudhattad volna, hogy több tíz évig nem fog ilyen alacsony lenni az árfolyam! És én magam nem vagyok milliárdos, sőt, átlagember vagyok. De mennyi hitelt vettél fel egy 28 nm-es lakásra, ha még 17 évig fizeted? Csak nem 0%-os önerővel? Mert ha igen, akkor azt nagyon rosszul tetted. A bankok pedig szerintem jogosan nem adnak könnyítést, mert ha pár embernek megadnák, akkor mindenkinek meg kéne adniuk. És amúgy amit ti rossz adósok veszteséget csináltok a banknak, azt a betétesekkel fizettetik meg.(Pl. felemelik a számlavezetési díjunkat!).

Az pedig hogy neked nem tetszik ahogy a kormány segíteni próbál rajtad, az a te gondod! A környezetemben is van pár rossz adós, aki azt akarta hogy vállalják át a maradék hitelét a bankok! Még mit nem! A bank egy erősen profitorientált intézmény! Ezt nem fogja megtenni!

2011. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/116 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy nem tudom miért gondolja azt a sok nagyokos hogy az emberek 10 milliókat vettek fel elherdálni meg autót venni belőle??!!!


A devizahitelesek nagyrészénél nem ez a helyzet!

2011. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/116 A kérdező kommentje:

Először is felsőfokú pénzügyi végzettségem van (frissnek mondható, még csak pár év tapasztalattal), csak nem ezen a területen vagyok gyakorlottnak mondható és ezért is kértem jobban hozzáértő véleményét. Nem gondolom egyébként, hogy egy tisztességes világban - ami tudom, hogy csak álom lesz örökre - feltételnek kéne lennie a szakirányú végzettségnek egy hitelfelvételnél.


Hidd el nem kevés ideig vacilláltam anno, hogy mit hogyan csináljak és kikérve jobban hozzáértők véleményét ennél maradtam. Jósolni ők sem tudtak természetesen, így nekem kellett döntenem.


Amihez szintén nincsen közöd, de igen, 0% önerővel vettem fel hitelt, mivel semmilyen anyagi segítséget nem kaptunk sem a párom sem én. Sőt a párom oldaláról még mi segítünk időnként a szülőknek. Választhattam, hogy fizetem az albérletet vagy egy alacsonyabb összegű hitelt a "saját" házamra. Nem tudom, te hogyan döntöttél volna a helyemben. Mellesleg szerencsére tudtam mindig fizetni a hitelemet, ez volt mindig az első és nem tartoztam sosem az rossz adósok kategóriájába! Csak a jövőtől tartok, hogy nem tudok kalkulálni semmire! Igazából nem is tudom mit teregetem ki itt a dolgaimat! Nem hiszem, hogy magyarázatra szorulna az anyagi helyzetem pláne hasonló jóindulatú emberkének mint amilyen te is vagy!


Nem is ezért írtam ezt a kérdést, hanem ahogy már említettem is, azért, hátha tud - és tudott is - valaki témához jobban értő tanácsot adni!


Azért légy szíves próbáld meg egy kicsi először a másik helyzetébe képzelni magadat és utána oszd csak az okosságodat.


13:11

Ezt én sem tudom! Főleg, hogy minek adnak még hangot is a véleményüknek, pláne ha nem őket kérdezik.


Humanitás az emberek egy részénél egyenlő a sajnos nullával...!

2011. júl. 15. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!