Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Beck Reisen utazási iroda...

Beck Reisen utazási iroda felől tapasztalatok ( nyereményutak kategóriában )?

Figyelt kérdés
Szüleim most hívtak, hogy nyertek egy 4 személyes utat Törökországba. Felhívtam az irodát, ahol azt mondták, nem tudnak még felvilágosítást adni az úttal kapcsolatban, hívjam őket 3-4 hét múlva. Akkor kellene indulni, addigra már késő lenne az info. Nekem mindenesetre iszonyatosan bűzlik a dolog.
2009. febr. 23. 12:24
 81/110 anonim válasza:
100%

[link]

Ma kaptam én is a nyereményt-olvassátok/Pénzcentrum hírlevelét is ma kaptam!!!

2010. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/110 anonim válasza:
100%
hali..mi is nyertünk,elég volt meglátni a feliratot,hogy NYERT..ott ért véget a dolog..az ilyet el se kell olvasni..
2010. aug. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/110 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

jelentem én is nyertem egy nílusi hajó utat. hozzá teszem egyike vagyok a naiv nyugdíjasoknak, bár én elég gyanakvó vagyok: ha valami ezzel kezdődik: NYERT az a kukában landol. ez is csak azért nem, mert imádok utazni, és kíváncsi voltam mit lehetne látni,ha igaz volna.

végül csak elcsábultam.

tényleg sehol nem szerepelt ilyen kitétel, hogy ingyenes repülő oda-vissza?? amit én kaptam azon az állt (azon a részen persze, amit vissza kellett küldeni!), hogy ingyenes az oda-vissza út (még a reptéri illetéket is ők fizetik) az út szigorúan ingyenes.

ezt sajnos már nem tudom igazolni, mivel ezt a részt vissza küldtem és nem fénymásoltam le a lapot előtte, de a családom is olvasta (3-szor, 4-szer, hogy mi a gubanc benne!) és ők is határozottan emlékeznek, hogy mindezek fel voltak sorolva!

el akartam menni az átadásra (bár nem bíztam benne), hogy adjak egy esélyt a csodáknak, hisz mi történhet? én ugyan semmit meg nem veszek amit kínálnak (még akkor sem,ha eredetileg meg akartam volna venni!); ha bármit is fizetni kell, feljelentem őket csalásért, félrevezetésért.

hát erről egy fénymásolat híján lecsúsztam, mert ami maradt, azért nem vonhatók felelősségre. nem kínálnak mást mint 8 nap szállást és ellátást egy hajón a Níluson.

azt javaslom azoknak, akik még a teljes szóró lappal rendelkeznek, hogy ha csalás ügyben lépni akarnak mindenképp őrizzenek meg egy másolatot az eredetiről, azon garantált ingyenességet ígérnek.


egyébként, hála nektek, én tényleg nyertem ezzel a nyereménylevéllel: ilyen jót rég nem mulattam, mint a hozzászólásaitok olvasásakor. számomra a legnagyobb poén az volt aki viszonozta a meglepetést. Jancsinak külön köszönöm, hogy így óvja az öregeket. mindannyitoknak köszönöm.

2010. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/110 anonim válasza:
100%

Én is ma kaptam egy szépséges levelet, hogy nyertem egy 8 napos Egyiptomi utazást,mint vezetékes telefon előfizető a vicc csak annyi az egészben, hogy nem vagyok vezetékes telefon előfizető. :) ők nem nyertek!!

Ahogy olvasom a kommenteket nem én vagyok az egyetlen...lehet mind az 500 ember itt kommentel akiket a levél emleget.

Mert nem veszem komolyan, hisz nem nyerhetek olyan sorsoláson amire be sem neveztem, azért ennyire nem vagyok naív csak az egy kicsit bosszant, hogy a visszaéltek a lakcímemmel, adataimmal és így bármikor ilyen szeméttel tömhetik tele a postaládámat. És arra is kíváncsi lennék honnan szedték a címet.

2010. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/110 anonim válasza:
100%

én is nyertem!!! piszokjó!!! :D

mindenhova 3!!! mert ön nyert!!!

hihetetlen !!!

Tisztelt Uram/Hölgyem

A beck resien cég már 10 éve erősíti a poziícióját a magyar piacon. A BEKK utazási klubb az első évfordulóját ünnepli. :D !!!!!!!!!

2010. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/110 anonim válasza:
100%
a fene megy el
2010. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/110 anonim válasza:
100%
Hát én is belépnék a klubba :D M (2010. augusztusa van és a kérdést 2009. februárjában írták ki - ez azért elgondolkodtató...) kaptam én is egy csilivili szórólapot, hozzá mellékelten egy névre szóló levelet, amiben örömmel tudatnak afelől, h nyertem egy nílusi hajóutat... Aha... Szóval,az volt az első lépésem, hogy bekapcsoltam a gépet, h kicsit jobban utánanézzek a cégnek. És milyen jól tettem! A google leső találata a gyakorikerdesek.hu volt, és ahogy olvastam a kommenteket, rájöttem, nem csak én vagyok az egyetlen, aki gyanakodott. Hál'Istennek. Nem szabad hagyni, h átverjék az embereket! Épp ezért holnap az lesz az első dolgom, hogy megyek a fogyasztóvádelemhez, meg kitöltöm a GVH-s dokumentumokat. Eléggé felháborított, hogy annak ellenére, hogy soha, semmilyen termékbemutatón, nyereményjátékon stb. nem vettem részt, a telefonom 8 hónapja él (ennyit a 10éve a rendszerben kering elméletről), és nem adtam senkinek ÍRÁSOS engedélyt arra, hogy ilyesmikkel megkeressen, mégis megkapom őket. Ezek után, ha meglátok még egy Beckses levelet a postaládában, beleteszem egy nagyobb borítékba egy jó adag kutyasz.rral együtt, és visszaküldöm nekik! Aztán majd mosolyoghatnak ők is, h MEGLEPETÉS! Azért megnézném, nekik h esne az ingyen, ajándékba kapott "termék"...
2010. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/110 anonim ***** válasza:
100%

Már jeleztem, hogy korábban írtam a Gazdasági Versenyhivatalnak (kitöltöttem egy borzasztó hosszú kérdőivet). Most kaptam egy levelet tőlük, melyben meghosszabbítják az ügyintézést 2 hónappal, tehát van rá remény, hogy foglalkozzanak vele.


Ami még érdekesebb, még június elején írtam a Beck Reisennek, hogy küldjék el a nyeremény hajaóutamra az utalványt, minden dokumentumot. Szeretném igénybe venni, de nem akarok tőlük repülőjegyet venni. Most (két hónap után) kaptam választ: nem áll módjukban nekem elküldeni a nyereményt. Azaz, ha nem fizetek annyit a repülőjegyért, mint másutt az eégsz útért, akkor nincs ingyen hajóút, nincs nyeremény!. Itt mindig mindenkit fogok tájékoztatni, ha valami érdemi is jön a Versenyhivataltól.

2010. aug. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/110 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Uram!


A Gazdasági Versenyhivatalhoz (a továbbiakban: GVH) 2010. július 22-én érkezett megkeresésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatom:


A GVH Fogyasztóvédelmi Irodája a GVH-hoz korábban beérkezett panasz alapján már vizsgálta az Ön által sérelmezett magatartást.


A panaszos részére kiküldött tájékoztatásában az alábbiakat állapította meg:


"A Beck Reisen Kft. a panaszos számára kisorsolt egy 8-napos egyiptomi hajóutat 2 fő részére (ingyenes szállással és teljes ellátással), amelyhez a panaszos egy termékbemutatóval egybekötött egynapos buszkiránduláson juthat hozzá. A nílusi hajóút részleteire vonatkozó tájékoztatást is ezen az egynapos kiránduláson kaphatják meg mindazok, akik elnyerték a szóban forgó nyereményt.


Tehát jelen esetben a fogyasztónak két ügyleti döntést kell meghoznia: 1.) meg akarja-e ismerni a nílusi hajóút további részleteit, és ehhez vállalja-e az egynapos buszkirándulás költségét, mivel ez a feltétele a nyeremény átadásának; 2.) a megismert részletek, egyéb költségek, tudnivalók ismeretében jelentkezni kíván-e a 2010. október 14-dikétől induló egyiptomi hajóutak valamelyikére.


A GVH álláspontja szerint a panaszos számára postai úton eljuttatott tájékoztatás valóban nem teljes körű. Azonban a panaszolt vállalkozás sem azt kívánja meg a kisorsolt fogyasztóktól, hogy a rendelkezésükre álló kétoldalas, szórólapos információ alapján döntsék el, hogy igénybe veszik-e a nyereményüket, hiszen arra nincs is módjuk, ha nem vesznek részt a buszkiránduláson. Ahogy arról a panaszolt társaság levelében tájékoztatást ad, az egynapos buszkirándulást azért szervezik, hogy ott adják át a nyereményeket és a hajóútra vonatkozó részletes információkat. Nyilvánvaló, hogy egy több napos hajóutazásnál a két oldalon ismertetett általános ország- és programleírásokon kívül további tudnivalók is vannak, amelyeket az utazásszervezőnek át kell adnia az utazni kívánók részére, mielőtt azok meghozzák döntésüket (pl. honnan indul a hajó, hogyan lehet a kiindulási ponthoz eljutni, milyen időpontokban indul az utazás, milyen költséggel járnak a fakultatív programok, stb.).

Másrészről az is közismert, hogy az egynapos buszkirándulásoknak állandó programpontja egy értékesítéssel egybekötött termékbemutató, és nem csupán a nílusi utazás nyerteseinek a tájékoztatása, de ezt a panaszolt vállalkozás nem is hallgatja el.


Jelen esetben a GVH hatáskörébe tartozóan jogsértés nem valószínűsíthető, hiszen a panaszolt vállalkozás nem állítja, hogy az utasnak semmi költséget nem kell viselnie, az ingyenességet a szállásra és az ellátásra vonatkoztatja, a többi tudnivalóról más formában ad tájékoztatást, így a GVH rendelkezésére álló információk alapján nem igazolódott be, hogy a Beck Reisen Kft. a vásárlási döntéshozatalában kívánta tisztességtelenül befolyásolni a panaszost."


Kérem fenti tájékoztatásom szíves tudomásul vételét.


Üdvözlettel: XY



Videó felvételt gyerekek.. anélkül semmit nem érünk el.. :(

Aki elmegy "az 1 napos buszkirándulásra" vegye fel az egészet.. a buszon utazást is, mert többen azt mondták, hogy már ott elkezdődik az agitálás (beépített emberekkel).

2010. aug. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/110 anonim válasza:
100%

Szijasztok!

Nagymamám is pont most hozta a papírt, amit a Becktől kapott, sejtettem én is , hogy valami bűzlik, ígyhát utánaolvastunk, és nem sok jót találtunk. Az első dolog, hogy beírtam a honlapcímet, ahol se telefonszám, se semmiféle elérhetőség nem volt.... A második dolog, hogy valaki írta, hogy a visszaküldendő rész másik oldalán volt, hogy ingyen repülőút, nos ez a mamám példányán már nincs rajta, csak annyi áll h "8-napos nílusi Hajóutat nyert Egyiptomba, szállás 4*-os hajó fedélzetén, teljes ellátással 2 fő részére!!!!!" tehát csalásért nemigazán lehet őket (legalábbis ez alapján a papír alapján) feljelenteni v hasonlók. Hiszen itt tényleg csak az ellátást és a szállást ígérik :S:S:S

2010. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!