Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Beck Reisen utazási iroda...

Beck Reisen utazási iroda felől tapasztalatok ( nyereményutak kategóriában )?

Figyelt kérdés
Szüleim most hívtak, hogy nyertek egy 4 személyes utat Törökországba. Felhívtam az irodát, ahol azt mondták, nem tudnak még felvilágosítást adni az úttal kapcsolatban, hívjam őket 3-4 hét múlva. Akkor kellene indulni, addigra már késő lenne az info. Nekem mindenesetre iszonyatosan bűzlik a dolog.
2009. febr. 23. 12:24
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/110 anonim válasza:
100%

Én is kaptam reklámanyagot az egyiptomi utazással kapcsolatban.

Felháborított az hogy a cég arra hivatkozott, hogy a vezetékes telefon előfizetők között én lettem az egyetlen aki megnyerte az utat... Hozzá kell tenni, az adataim és a telefonszámom titkosak. Továbbá azt is észrevettem hogy a hajóút kiinduló állomására való eljutás költsége az utast terhelte, holott azt sugallta hogy az egész ingyenesen vehető igénybe. Mivel megtévesztőnek véltem a cég tevékenységét, bepanaszoltam a Fogyasztóvédelemnél,valamint a Gazdasági És Versenyhivatalnál (GVH).

A GVH-nál a napokban eljárás indult a cég ellen.

[link]


Remélem elnyerik méltó büntetésüket, azok akik sokszor a hiszékeny nyugdíjasokat használtak arra, hogy holmi bóvli termékeket méreg drágán értékesítsenek.

2010. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/110 anonim válasza:
100%

Sohase utazzatok ilyen edény-paplan árusító utazási irodákkal : Sun and Light, Beck , Olcsó Kirándulás kft. stb.

Itt a lényeg az eladás, ráadásul a termékbemutató olyan hosszú, hogy elvesz egy csomó időt a kirándulásokból. Arról már nem is beszélek, hogy a termékeket a bolti árak 4-5 szereséért adják és azt állítják, hogy gyári áron adják a termékeket. Aki vesz vagy utazik, azt rászedik.

2011. márc. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/110 anonim ***** válasza:
100%

Korábban (tavaly nyáron) írtam, hogy a Gazdasági Versenyhivatalnál panaszt tettem a Beck Reisen "ingyenes" nilusi hajóútjával kapcsolatosan.


Ma kaptam egy nagyon részletes (18 oldalas) levelet, melynek lényege, hogy a Gazdasági Versenyhivatal eljárást indított a Beck Reisen ellen. Ennek a szélhámos cégnek a tevékenységével kapcsolatosan a következő intézkedések történtek:


Még ez év februárjában visszavonták az utazásszervezési jogosultságát (azaz az ezután bármilyen utat szervez, azt abszolút jogosulatlanul teszi).


8 millió forint megfizetésére büntették.


A GVH leveléből értesültem arról is, hogy ezt a céget 2009.-ben (akkor törökországi "ingyenes" utakat szervezett) hasonló tevékenységért már 5 millió forintra büntették.


Remélem, hogy akiknek kárt okozott ez a cég, akiket átvert most egy kis vigaszt lelnek és reményeim szerint a bevont engedélyével már nem tudja tovább szédíteni az embereket.


G.

2011. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/110 Riicardo válasza:
Gratulálok nekik, most már az én privát telefon számommal hirdetik az utazásaikat. Újabb feljelentést fognak kapni, mert unom, hogy naponta 4-5 ember hívogat, hogy nyaralni szeretne.
2011. aug. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/110 anonim válasza:
100%

Jó Napot Kívánok!


Negatív vélemények ide, pozitívak oda, a tények itt vannak, akinek van ideje és kedves olvasgatni:

[link]

Versenyfelügyeleti elmarasztalás: 2 db (bezár)

Az eljárásban szereplő cégnév: BECK REISEN Kft.

Az eljárásban szereplő cím: 9028 Győr Régi Veszprémi út 14-16.

Az eljárásban szereplő cégjegyzékszám: 08-09-009847

A jogsértés megnevezése: Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat folytatása

A jogkövetkezmény: Bírság

A birság összege (forint): 8 000 000 Ft

A versenyfelügyeleti határozat időpontja: 2011. május 11.

A versenyfelügyeleti határozat száma: Vj/105-020/2010.

A közzétevő: Gazdasági Versenyhivatal

Forrás: [link] [i]

Az érinetett cég kommentárja: még nem kommentálta! hogyan kommentálhatok?

Az eljárásban szereplő cégnév: BECK REISEN Kft.

Az eljárásban szereplő cím: 9028 Győr Régi Veszprémi út 14-16.

Az eljárásban szereplő cégjegyzékszám: 08-09-009847

A jogsértés megnevezése: Tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat folytatása

A jogkövetkezmény: Bírság

A birság összege (forint): 5 000 000 Ft

A versenyfelügyeleti határozat száma: Vj/143-047/2009

A közzétevő: Gazdasági Versenyhivatal

Forrás: [link] [i]

Az érinetett cég kommentárja: még nem kommentálta! hogyan kommentálhatok?

Felszámolási eljárás: 1 db (bezár)

Az eljárásban szereplő cégnév: BECK REISEN Kft.

Az eljárásban szereplő cím: 9028 Győr Régi Veszprémi út 14-16.

Az eljárásban szereplő cégjegyzékszám: 08-09-009847

A felszámolási eljárás közzétételének időpontja: 2011. július 28.

A felszámolási végzés száma: 4.Fpk.08-10-000980/12.

A felszámolási határozatot hozó bíróság: Győr-Moson-Sopron Megyei Bíróság

Forrás: [link]

A követelési igény bejelentésének határideje: 2011. szeptember 6.

2011. szept. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/110 anonim válasza:
100%

Tisztelt Hölgyeim/Uraim!


Negatív vélemények ide, pozitív vélemények oda, a tény hogy a cég felszámolási eljárás alatt van tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat folytatása miatt.

A Gazdasági Versenyhivatal weboldalán, a cégközlöny weboldalán, a feketelista.hu oldalakon ez mind megtalálható.

Elvileg utakat már nem szervezhetnének, ennek ellenére honlapjukon aránylag friss utat kínálnak (2011. augusztus)

Ez hazánkban vajon bevett szokás? Ez már csak amolyan költői kérdés. Válaszolni nem kell rá, a választ mindenki döntse el maga.

üdvözlettel,

Kirschteuer Tünde

2011. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/110 Riicardo válasza:

Igen bosszantó, hogy az én telefonszámomat adták meg a szórólapjaikon. Nagy nehezen sikerült megtalálnom őket. A válasz az volt, hogy nagyon sajnáljuk, hamarosan kijavítjuk a hibát. Azóta is is javítják, engem meg hívogatnak napjában háromszor, négyszer.

Nem tudom kinél jelentsem fel őket, vagy milyen úton módon, de ez már tűrhetetlen amit ezek művelnek.


Fogyasztóvédelemnél esetleg érdemes lenne próbálkoznom ?

2012. ápr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/110 anonim válasza:

Szerintem érdemes lenn a fogyasztóvédelemnél, de esetleg simán a rendőrségnél is tehetsz feljelentést. Ott próbálkoztál már?


26/N

2012. máj. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/110 anonim válasza:
57%

Szüleim nyertek még 2010-ben egy Nílusi hajóútat, amire elmentünk, és szuper volt. 2011-ben Prágában voltunk velük, ahol átmentünk Drezdába is, illetve kedvezményesek voltak a fakultatív programok is. 2012-ben pedig Olaszországban voltunk velük, ami szintén színvonalas, és pozitív élményteli volt.

Rendeltünk tőlük edényeket is, amikre egy csomó kedvezményt kaptunk, és ezek valóban minőségi, német edények.

Sajnáljuk, hogy nincs több utazásos termékbemutató, mert szerintünk hasznosak, és ha odafigyel valaki, igen, mindenegyes szavukra, sokat kérdez, akkor nem verik àt!

Az a probléma, hogy sokan csak rendelnek, olvasásnélkül írnak alá mindenfélét, semmit sem kérdeznek, így jó, hogy átverik őket.

Ez is olyan, mint a fényterápiás lámpa, amit Fenyő Márta fedezett fel, és szabadalmaztatott. A magyarok azt mondták, hogy nekik nem kell a fénnyel-, és színnel való gyógyítás, ezért száműzték az országból. A németek, svájciak viszont kaptak az alkalmon, ahol nincs is ennyi problémával küszködő, gyógyszerfogyasztó személy, mert odafigyelnek magukra.

A beck ezeket a termékeket külföldről hozza be, amiknek euróból átszámítva ennyi az áruk. Jó, egy nem alumínium tartalmú, nem zománcozott, hanem egy egészséges speciális anyagból készült edény sem 2 fillér. A masszázs fotel is hasznos találmány, mert ezek egy bizonyos filozófia szerint készültek az emberek javára, mert ugye van a csí energiamező, ami körül veszi az embert, illetve bizonyos reflexológiai pontok, amiken keresztül masszázs formájában is gyógyítani lehet a betegségeket.

2016. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/110 anonim válasza:

Jah és egy Nílusi hajóút Luxortól Assuanig, ami nem kevés út, ha megszeretné valaki vásárolni 6-700ezerért megtudja.

Manapság semmi sincs teljesen ingyen...

2016. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!