Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Beck Reisen utazási iroda...

Beck Reisen utazási iroda felől tapasztalatok ( nyereményutak kategóriában )?

Figyelt kérdés
Szüleim most hívtak, hogy nyertek egy 4 személyes utat Törökországba. Felhívtam az irodát, ahol azt mondták, nem tudnak még felvilágosítást adni az úttal kapcsolatban, hívjam őket 3-4 hét múlva. Akkor kellene indulni, addigra már késő lenne az info. Nekem mindenesetre iszonyatosan bűzlik a dolog.
2009. febr. 23. 12:24
 61/110 anonim válasza:
100%
Bocsi,nem mindenkié 0%. A 6. oldalon.
2010. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/110 stig válasza:
89%

Üdv mindenkinek!


Mi is a "szerencsés 500" közé tartozunk. Nyugalom nem megy el senki se a családból. DE azért gyanús, hogy honnan tudják a címünket? Miért nem adtak semmi netes, vagy e-mail címet, vagy mobil számot? Hogyhogy kijön elénk 1 busz??? Elvisznek valahova aztán tudom is én mit csinálnak. Ja, ezen kívül tele van nyomtatási hibákkal. mellesleg abból a "szerencsés 500"-ból minimum van 5000, vagy több...

2010. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/110 anonim ***** válasza:
84%

Heló, Sziasztok!

Mi is szerencsés 500-as vagyunk,... Egyiptomba...*_*

2010. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/110 anonim válasza:
100%

Tegnap próbáltam felhívni a számot, ami meg van adva, természetesen nem jártam sikerrel. Azért írok vagy a GVH-nak vagy az NFH-nak, mert ez azért durva. Amúgy valaki írta, hogy vezetékes telefon alapján kerültek ezek postázásra, akkor lehet minket is onnan szedtek.

A felháborító, hogy félre akarnak vezetni minket. Mit képzelnek? És még eddig senki nem vizsgálódott efelöl, pedig ahogy látom elég sokan írtak már hivatalos szervekhez. Dühítő ami a mai világba megy.

2010. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/110 Klarissza001 válasza:
90%

Az én szüleim úgy döntöttek, hogy elmennek a nyereményátadásra!

Majd meglátjuk, hogy eljönnek-e értük, hova viszik Őket, mit kell fizetni!?

Minden esetre írunk egy listát, amire mindenképp figyelniük kell és semmiképp sem fizethetnek semmiért!

Ha mégis úgy döntenek, hogy fizetnek valamiért, akkor is kell egy kis gondolkodási idő, és nem kell ott kifizetni semmit!

2010. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/110 anonim válasza:
100%
Köszi mindenkinek a tapasztalatokat. Természetesen mi is nyertünk, én kis naiv, hogy örültem, hogy meglephetem egy nílusi hajóúttal a szüleimet.Remélem, valamit lépnek a hatóságok ezzel a céggel szemben. Felháborító, amit művelnek!
2010. júl. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/110 anonim válasza:
88%
Gabinak: ne számits a hatóságok lépteire!A politikusok,a bankárok mellett eltörpül Beck Reisen.Ebben az országban csak csalásból lehet megélni.Tudsz valakit aki szeret dolgozni?
2010. júl. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/110 anonim válasza:
16%
Már megbocsásson mindenki, de azért itt a válaszolók nagytöbbsége nagyon nagy tévedésben van, és csak a száját járatja. Akinek nem inge ne vegye magára előlre is kérem. Voltak akik azt írták, hogy illegálisan szerezék meg a címűket ill. telefonszámukat, és azzal érvelnek, hogy most le van védve a telefonszámuk. Na most hogy ha akár csak 5-10 éve nem volt levédve, és a cég akkor jegyezte fel, és azóta az adatbázisában van már használhatja büntetlenül, vagy egy olyan cégnél, nyereményjátéknál, akárminél a több ezer közül amivel az ember egy évben találkozik kitöltött akár egy rokon, már a cégek egymás közt átadhatják. Ezzel és ennek jogszabályaival foglalkoztam évekig. A cégek közti adatszolgáltatás viszont mindenhol legális, mert benne van a feltételekben. A másik amiért írtam az az, hogy nekem nagymamám nyert egy Nílusi hajóutat két fő részére nem is olyan rég. Ezzel többen is szembesültek mint ahogy észrevettem. Na akkor ez nem fiktív személyes tapasztalatok. Megkaptuk a levelet, ki lett töltve és visszaküldve. Megkaptuk a válaszban mikor és hol lesz a nyeremény átadás amire ingyenesen biztosítják az utazást és semmit nem kell venni csak egy 1 órás bemutatót kell végighallgatni. El is mentünk a mai napon, és ez így is történt. Nem vettünk semmit csak megkaptuk a dokumentumokat és irány haza. Itthon átolvastam mindent és teljesen logikus az egész. Nem az út ingyenes hanem a szállás és az étkezés mint ahogy azt eredetileg is írták szépen megfogalmazva. Viszont, kedvezményes és olcsó repülőjegyet lehet venni és sokkal olcsóbb (20%-a) az illetékek mint amennyi lenne bárhol. Mért várja azt mindneki, hogy teljesen ingyen fognak bármit adni. Természetes, hogy egy fél milliós utat nem biztosítanak csak úgy. Mindenhol így megy, hogy vagy a szállást vagy a repjegyet fizetned kell. És még így is jóval olcsóbb az út mint amit bármelyik utazási irodánál tapasztaltam. Ne várja azt senki, hogy teljesen ingyen mindnehova elküldik és költenie sem kell, ez nem így megy. Mindig csak egy kedveszményt biztosítanak, melyben nincs akkora nyeresége az utazási irodának mint amúgy, de a létszám ezt pótolja bőven. Rosszul gondolkodik már az, aki csak azt várja, hogy teljesen ingyen repüljön a sültgalamb. Úgy az életben semmit nem lehet nyerni. Csak kedvezményeket és olcsób lehetőségeket lehet nyerni ez mindig is így volt. Azt hozzátenném, hogy én az értékesítés területén dolgozom jelenleg, menyasszonyom pedig idegenforgalom területén.
2010. júl. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/110 anonim válasza:
91%
A Beckreisen abban hibázik, hogy ingyenes útról ír, kedvezményes helyett. Meg abban is, hogy a pontos információkért el kell utazni egy bemutatóra, szeretném ugyanis én eldönteni, és előre, hogy megéri -e nekem ezért odautazni. És nem értem, miért nem mérlegelhetek! Ha megírják a kedvezményeket, pontosan tájékoztatnak, legalább alkalmam van arról dönteni, hogy menjek vagy sem. A kedvezmények láttán úgy is elmennének sokan! Ezzel a magatratással viszont bizalmatlanságot keltenek. Az egyébként valóban bosszantó, hogy egyszercsak megjelenik egy levél, pontos címzéssel egy ismeretlentől. Egyébként törvény kötelezi rá, hogy mellékeljen egy válaszüzenetet, amelyben az érintett arra kéri a céget, hogy ne küldjön neki több reklámanyagot. (Ez is reklám, bujtatott, de az!) Arról nem tudok, hogy le lehet védetni egy telefonszámot. Lehet kérni a szolgáltatót, hogy ne adja ki marketing tevékenységre (telefonkönyvből nem dolgozhatnak, csak megvásárolt adatbázisból), és lehet titkosítani a számot, de akkor új telefonszámot kap az előfizető.
2010. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/110 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá! :D

Előkerült egy Beck-es és próbál szebbíteni a helyzeten.

Sok sok tévedést tudott összehordani, mert ha "Ő" sok évig ilyen ügyekkel foglalkozott VOLNA, akkor tudhatná, hogy a személyes adatokkal való visszaélést a törvény bünteti.

Miért mondom ezt? Mert nem adhatják vehetik adatainkat kényük kedvük szerint cégek, már megbocsáss.

Abban az esetben, ha az adatvédelmi törvényben leírt módon TE nem járultál hozzá írásban adataid kezeléséhez nem is birtokolhatja azt senki! Ahhoz, hogy egy cég bármely személyes adatodat kezelhesse ugyan csak az adatvédelmi tv-re hivatkozva a cégnek ENGEDÉLYt kell kérnie az Adatvédeli Biztostól (van erre nyomtatvány..stb) mely engedélyszámra hivatkozva kellett volna megkeresnie, hogy xxxxxx nyilvánatrási számon bejegyzett adatkezelési engedélyre hivatkozva kezelik személyes adataidat...


Szóval hagyjuk a rizsát, és a Beck védelmét, mert ez már nagyon gyomorforgató volt.


Mi 1.5 éve költöztünk arra a címre, ahová a levél jött és vadonat új bekötésű vezetékes telefon van, és titkos a szám, akkor most hogy is van ez?

De ha a telefonkönyvből nézte ki, nagy ügy, van nekünk egy másik törvényünk is, mely a kértelen levelekről és üzleti levelek szabályozásáról szól. Mivel névreszólóan küldték, és nem egy szórólap volt a postaládába dobva, ez egy ilyen levél, melyhez nekem ÍRÁSBAN hozzá kellett volna járulnom, hogy nekem ilyet küldhessenek. Gondoljunk csak bele, a bankok akiknél még a személyi számunk, és egyéb nagyon bizalmas adatunk is nyilván van tartva, SEM küld reklámlevelet, CSAK ha a számlanyitásnál írásban nyilatkoztunk, hogy ehhez hozzájárultunk (meg lehet nézni a banknál ezt a dokumentumot ha valaki nem emlékszik rá hogy aláírt ilyet!!)


A másik tévedés, hogy nem ezzel van az embereknek baja, hanem az "Ön nyert egy INGYENES nílusi hajóutat 2 főre". Ugyan áruld már el, hol van ebben a mondatban, hogy a hajóútba nem tartozik bele a hajó, annak üzemanyaga vagy bármi egyéb?????

Ugyan áruld már el, hogy miért nincs egyetlen cím cégnév, adószám, vagy bármi azonosító a levélben?

Milyen megadott telefonszámról írtok? Nekem semmi ilyen adat nincs a levélen, amiben az áll, hogy nyertem!

Egy színes prospektuson van egy cím és egy telefonszám, de az csak egy reklámanyag, amit bármely postaládába megtalálhatsz, és megkeresheted a céget, hogy vegyél nála egy ilyen utat, azon a papíron mely egy ingyenes útról beszél NINCS semmilyen azonosító.

A félrevezetés magas iskolája van a borítékban, kezdve a borítékot, hogy minek rá az a sok rizsa, hogy "A küldemény tartalma megfelelően ellenőrzött, hitelesített.." stb..stb szánalmas ez a cég.


És már hogyne várhassam el, hogy egy félmilliós utat kapjak ajándékba?? De hát ez áll a levélben, én kértem??? NEM, ők ajánlották fel, hogy miért az az ő dolguk, de én egy ingyenes utat kaptam tőlük ajándékba, melynek ajándékozási illetékéről megint csak nem szól a fáma, hogy ki fizeti be és még sorolhatnám.

2010. júl. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!