Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Beck Reisen utazási iroda...

Beck Reisen utazási iroda felől tapasztalatok ( nyereményutak kategóriában )?

Figyelt kérdés
Szüleim most hívtak, hogy nyertek egy 4 személyes utat Törökországba. Felhívtam az irodát, ahol azt mondták, nem tudnak még felvilágosítást adni az úttal kapcsolatban, hívjam őket 3-4 hét múlva. Akkor kellene indulni, addigra már késő lenne az info. Nekem mindenesetre iszonyatosan bűzlik a dolog.
2009. febr. 23. 12:24
 71/110 anonim ***** válasza:
100%

Na, erről beszéltem. Minden ilyen előadáson van egy ilyen beépített "tégla" (nálunk is volt), aki elmagyarázza, hogy milyen szuper ez az iroda, milyen jó utakon vett részt, és milyen fantasztikusak azok az ún. "nyeremény" tárgyak, amikért aztán horribilis összegeket kell a végén fizetni. Ugyanilyen stílusban győzködték az embereket azon az előadáson is arról, hogy semmi nincs ingyen, ez "csak" reklámajándék. Szerintem már a beck reisen is figyeli ezt a fórumot, és magyarázza a bizonyítványát.

Egyébként pedig a fizetendő repülőjegy ár abszolút nem kedvező, de összehasonlítási alap azért nincs, mert a "normál" utazási irodák által kínált utak Kairóból mennekm márpedig oda el lehet jutni olcsón is. Ez Luxorból indul és oda is érkezik vissza, oda pedig csak bonyolultan lehet eljutni. Kairót nem is érinti az út, nem tudod megnézni sem a piramisokat, sem a Szfinx-et. A csomagban drágán kínált látnivalók nem sokat láttatnak Egyiptomból.


Nem, ez nem más mint ügyes fogás, hogy utasokat szerezzenek jó pénzért, irodát sem kell fenntartani, és még egy csomó bóvlit is rá tudnak sózni a naív emberekre.

Remélem, foglalkozni fog vele a fogyasztóvédelem, és megvizsgálja, miért nem fizet adót az iroda, miért "veszteséges" szegény

2010. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/110 phbea válasza:
100%

Hát igen. A legtöbb ember borzalmasan naív...és ezt most nem bántásnak szántam. Mindenkivel előfordulhat. Ők pedig pontosan ezt használják ki!

Az elmúlt héten voltam egy "normális" utazási irodában, és érdeklődtem egy ilyen út felől. Eredmény:

8 nap 7 éjszaka nílusi hajóút, a hajón 3 éjszaka teljes panzióval,1 éjszaka vonaton utazás éjszaka, kötelezően hálókocsiban, 3 éjszaka 4 ill. 5 csillagos szállodákban, félpanzióval. 1 nap van ami szabadprogramos, a többi nap magyar nyelvű idegenvezetővel tele programokkal. Ár: 1 főre, ami tartalmazza a rep.jegyet, utasbiztosítást, reptéri illetéket (csak az illeték 32.500 Ft), szervízdíjat, tehát 194.000 Ft. És magyar idegenvezető csak a transzfereken (tehát pl. amikor a vasúti pályaudvarra, ill. pl. a hajóra térünk vissza) nem biztosított.

Hát azt hiszem, ha megyünk, mi inkább ezt választjuk majd.

2010. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/110 Privatnyomozo válasza:
100%

Ezt találtam : [link]

Érdemes elolvasni és abból minden kiderül.

2010. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/110 sparrow58 válasza:
100%

«

Még,hogy 1évesek? Emberek! Már 10 éve vezetik orruknál fogva a mazsolákat. Én egy kicsit utána jártam a múltjuknak. Ime:



INGYENES UTAZÁS A BECK REISENNÉL


A napokban kapott a férjem egy nagyon érdekes levelet, íme:


Ön nyert!



Valószínűleg egy nagy átverés az egész. A telefon a Beck Reisennél folyamatosan foglalt. A cégnek kicsit utánanézve ezt találtam:


"Még mindig a Beck Kft.


Az oldalam statisztikái szerint a legtöbb találatot a Beck Kft-vel foglalkozó cikk kapja. Ez érdekes, ugyanis reménykedtem, hogy ez a cég már halott. Aki Beck ügyben keresgél, annak szeretném felhívni a figyelmét egy 2003-ból származó hírre és egy frissebb, 2009-es határozatra:


A hír 2003-ból:


Vádemelés a bóvliárus cég ellen

Akár négy év börtönbüntetést is kaphat két cégvezető, akik rossz minőségű terméket hoztak forgalomba. A Győri Városi Ügyészség vádat emelt a Beck International Kft. és a Beck Financ Kft. ügyvezetői, egy orosz születésű izraeli és egy cseh állampolgár ellen. A mosonmagyaróvári székhelyű cég főleg nyugdíjasokat csapott be azzal, hogy balesetveszélyes, vagy használhatatlan elektromos berendezéseket adott el árubemutatókon csaknem tizenötszörös áron. A Beck International Kft. jelenleg is működik, székhelyét Újrónafőre helyezte át.


A határozat 2009-ből (az előbbi hírtől teljesen független határozat)


Szombathelyi lakos magánszemély fogyasztó bejelentésére a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Mellett Működő Békéltető Testület fogyasztóvédelmi eljárást folytatott le a Beck Reisen Kft. 9028 Győr, Régi Veszprémi u. 14-16. szám alatti székhelyű vállalkozással szemben.


Szombathelyi lakos magánszemély fogyasztó bejelentésére a Vas Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Mellett Működő Békéltető Testület fogyasztóvédelmi eljárást folytatott le a Beck Reisen Kft. 9028 Győr, Régi Veszprémi u. 14-16. szám alatti székhelyű vállalkozással szemben.


Ennek során a Békéltető Testület megállapította, hogy a fogyasztó szerződéstől való elállása jogszerű. Felhívta a vállalkozást, hogy 15 napon belül fizessen meg a fogyasztónak 282.490,-Ft-ot, valamint 279.990,-Ft-nak 2008. július 12. napjától a kifizetés napjáig járó Ptk. szerinti késedelmi kamatait, valamint 2.500,-Ft-, eljárási költséget.


A vállalkozás a lefolytatott bizonyítási eljárás alapján hozott határozat ajánlásának nem tett eleget, így a Fogyasztóvédelmi törvény alapján a fogyasztó kérte a marasztaló határozat közzétételét.


Az utolsó mondatot szándékosan én emeltem ki.

A hír a Jogi Fórumról származik, 2003 július 12-ei keltezésű RTL Klub-os hírre hivatkozik. A határozat a Vas Megyei Iparkamara honlapjáról származik

És még valami: a Beck Kft, a Beck Financ, a Beck International, a Beck Travel és aHuber Reisen egy és ugyanaz!!!


Mindenkinek egy megfontolandó tanács: ha szórólapon invitálnak bármilyen árubemutatóra,NE MENJETEK! Át fognak verni! Akkor is, ha azt hiszitek, hogy túl tudtok járni az eszükön. Ezek minimum 15 éve ebből élnek, és sajnos sikeresek…


A Jogi Fórum híre

A Vas Megyei Iparkamara határozata


Legyetek óvatosak és szóljatok idősebb ismerőseiteknek, akik nem neteznek - ők is tudjanak ezekről.

2010. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/110 anonim ***** válasza:
73%

Nincs miért aggódni!

"Túlspirázzátok"... és még sorolhatnám.

Én írtam a GVH-nak, meg is jött a válasz.

A cég semmilyen szabálytalanságot nem követett el, tisztességes becsületes társaság, elviszi a delikvenst egy egynapos "kirándulásra" (ezt is a gvh írta) aminek a költségeit természetesen a delikvens viseli (ezt nem tudom hol van leírva.. gvh szerint ez rendben van) és ott tökéletes tájékoztatást kap (a cég állítása szerint a gvh-nak adott válaszában) és csak akkor kell eldöntenie a delikvensnek, hogy elfogadja-e a felajánlott utazást PONT

2010. júl. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/110 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem Allen blogját, amit privatnyomozo jelzett. Itt talán még ennél is több véleményt lehet olvasni a Beck reisenről. Olvassátok ti is el, nagyon hasznos. Mégis döbbenetes, hogy ennyi év után még mindig folytathatja ez a cég és csatolt vállalatai kisded átveréseit, a hatóságok pedig csöndben asszisztálnak
2010. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/110 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek, a Gazdasági Versenyhivatalt és a Fogyasztóvédelmi Felügyelőséget kinél lehetne feljelenteni, hogy a csalók mellett áll?
2010. júl. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/110 anonim ***** válasza:
100%

...azt nem tettem hozzá, hogy durva, de ez a valóság, ebben az országban a bűnözőket védik a törvényeink.

Írtam egy tv-nek is, de még nem válaszoltak..

2010. júl. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/110 anonim válasza:
100%

Tisztelt Mindenki!


A feleségem is “nyert” ma egy hajóutat, és kíváncsiságból kerestem rá a cégre. Így jutottam el erre a fórumra. A levél ua. mint amit már sokan megírtátok, ezért nem is fecsérelek rá több szót. Inkább egy történetet mesélnék el nektek (megpróbálom röviden).

Édesanyám rokkantnyugdíjas, és nem mellesleg özvegyasszony. Pont ennek a szélhámosságnak a legideálisabb alanya. Apám halála után sokat volt egyedül, és nagyon nehezen viselte ezt az időszakot. Hosszas rábeszélésre sikerült csak kimozdítani otthonról, de egyszer csak sikerült. A nászasszonyával (aki hasonló körülmények közt él) elmentek egy ilyen utazásos, ebédes, buszos bemutatóra. Itt jegyzem meg nem erről a cégről van szó. Több ilyen is van! A postaládába majd minden héten kerül egy ilyen “soha vissza nem térő” lehetőségről szóló ajánlat! Vettek is rögtön valamit az első úton, de már nem emlékszem hogy mit. Nem volt nagy érték ezért nem foglalkoztam vele mert jól érezték magukat. Viszont körbejártam a kérdést és alapos felvilágosítást tartottam nekik. Tudatosítottam bennük minden buktatót. Ezek az utak általában 1400-1500 forintos /ebéddel együtt/ ahol kb. 2 órás bemutatókat tartanak. Nem bánom ha mennek, mert ez egy program nekik. Szándékosan nem visznek magukkal pénzt csak annyit, hogy fagyira, kólára stb. legyen. Ezzel kivédik az esetleges elgyengülés lehetőségét. Csak egy alkalom volt amikor megrendeltek egy gőzölős csodamasinát. Mikor hazajöttek elmesélték hogy kicsit rámenősebbek voltak velük, és nem akartak megszégyenülni (mert ez sajnos benne van a pakliban) ezért írták alá a megrendelést. Megnyugtattam őket hogy nincs baj, de nem engedtem hogy ÁTVEGYÉK a küldeményt! Egy udvarias levél kíséretében visszamondták a megrendelést :-)! Ehhez a fogyasztóvédelmi törvény értelmében indoklás nélkül joguk van! Az eset után továbbra is eljárnak az ilyen utakra, de mivel még nem ment el a józan eszük általában jó élménnyel jönnek haza.

A fenti sorokat nem azért írtam mert jónak találom ezt a fajta erőszakos értékesítési módszert, hanem azért hogy felhívjam a figyelmeteket a saját felelősségetekre az idősebbekkel szemben! Az anyámék szerencsések, mert figyeltünk rájuk, és még nem szenilisek. Viszont sok más idős embert még mindig meg tudnak vezetni! Sokszor nem is merik elmondani hogy mit tettek (jó szándékból) csak mikor már nem lehet tenni semmit. Itt jöttök Ti! Mondjátok el Ti is hogy egy ilyen út milyen veszéllyel járhat, de legalább a hazaút után legyetek ott a “romeltakarításkor”. Ha sikeresen rájuk sóztak egy nagy értékű, de teljesen felesleges csodamasinát, akkor NEM ÁTVENNI!!!, 8 napon belül ÍRÁSBAN ELÁLLNI A VÁSÁRLÁSI SZÁNDÉKTÓL!!! :-) Nem tehetnek semmit!

Egyébként ha csak unatkoznak hagy menjenek, csak vigyázó szemetek rájuk vessétek!!! :-)

Köszönöm a türelmeteket, és írjatok ti is a tapasztalataitokról.

Üdv. Jani

2010. aug. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/110 anonim ***** válasza:
100%
Ma kaptam egy INGYEN nílusi utat ! Ki hisz ebben a mai könyörtelen világban !?
2010. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!