Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az evolúció hit vagy tény?

Az evolúció hit vagy tény?

Figyelt kérdés

Akik azt állitják, hogy az evolúciós elmélet tény, két kérdésem lenne.

Kérem csak igennel vagy nemmel válaszoljanak:


1. Megfigyelte-e valaki, hogy a fajok egymásból alakultak ki a múltban?

Arra a "fejlődesre" gondolok (egysejtűből-ember) amit az evoluciós elmélet állít.


2. Lehet-e természettudományos tényként kezelni olyasmit, amit nem lehet megfigyelni?



#kagyló #mutáció #bölcsőszájú hal #évmillió
2016. máj. 21. 15:04
 121/134 anonim ***** válasza:
100%

118...

"Hasznos mutációknak létezniük kell, különben kihalna az élővilág." - Nem feltétlen. Megmaradna az évmilliárdokig a jelenlegi állapotában. Csupán nem alakulhatott volna ki!


"Jött e létre az evolúció során olyan új faj, amelynek MINDEN szempontból előnyösebb tulajdonságai vannak?" -

Az a baj, hogy annyira sem látsz bele a dolgokban, hogy lásd, a "faj" fogalma egy rákényszerítés. A faj csupán egy pillanatnyi állapot.

De hogy hogy is ment, amit kérdeztél: a genetikai állomány folyamatos változása utódról utódra (ez a mutáció) a fizikai tulajdonság folyamatos változását okozza. Így folyamatosan jöttek, s jönnek létre olyan utódok, melyek az adott környezeti feltételeknek ugyanúgy, jobban vagy kevésbé felelnek meg, mint az elődeik. Erre jön a szelekció: azok fognak tudni sikeresebben szaporodni, amelyek jobban megfelelnek a környezeti feltételeknek, így ő általuk vivődik tovább a "fajuk" génállománya. Stimt?

2016. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/134 Cerevisiae ***** válasza:
89%

#118: "Jött e létre az evolúció során olyan új faj, amelynek MINDEN szempontból előnyösebb tulajdonságai vannak?"


Nem tudok ilyenre mutatni, mivel ilyen lény kizárólag csak egy van (már ha létezik). Ti azt Istennek nevezitek. Ha minden szempontból előnyösebb tulajdonságú faj létezne, akkor az égvilágon semmit se kellene változnia még akkor se, ha a környezet változik körülötte.


Ha olyanra gondolsz, hogy mutassunk példát új szervek, meg fajok keletkezésére, amikor olyan mértékben megváltozik a környezet az evolváló taxon körül, hogy a régi képességeinek használata már nem elégséges a fennmaradáshoz, na arra még a mai idők tükrében is lehet példákat mutatni bőven:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2016. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/134 Cerevisiae ***** válasza:
88%

#119: „Sorold fel légy szíves a MINDEN szempontot.”


Na’on ütős! :D

2016. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/134 Cerevisiae ***** válasza:
88%

#103: „Egyébként miért okosodtak meg oly' hirtelen a majmok?”


@PencroftTivald válasza: „Egy mutáció következtében gyengébbé vált az állkapcsot mozgató (majmoknál jellemzően erős, robosztus) izom, és ennek következtében a koponya kevésbé nyomódott össze, így a fejlődésben levő szervezetnél később forrnak össze a csontok, ami lehetővé teszi az agyvelő növekedését.”


Kedves PencroftTivald!

Abszolút egyetértés, csak annyit jegyeznék meg a 44%-os kolléga kérdésével kapcsolatban, hogy ebből is látszik, hogy az életében egy tankönyvet ki nem nyitott, vagyis a szokásos kizárólagosan a kreacionista emlőkön nevelkedett vitapartnerről van szó, aki egy deka sort el nem olvasott a topik eddigi soraiból (se!).


A kreacionistáknak eszük ágában sincs arra rámutatni, hogy a majmoknak nem kell hirtelen megokosodnia, mert hitetlenül intelligens állatok már most is. Soha, de soha nem utalnak rá, hogy a mai majmokról mennyi minden kiderült, hogy mennyire is emberiek tudnak lenni, és bizony mennyire is okosak, szerszámkészítők stbstb.


Az a céljuk, hogy elhitessék a hittársakkal, hogy a mai majmok egy makogó, ostoba ösztönlények, mert ha ebben a hitben ringatják a híveiket, akkor a hívek számára még sokkal elképzelhetetlenebbé válik, hogy a „majomból” ember lett (folyamatos szajkózása az ember egyedülállóságának).


A valóság az, hogy semmi különösebb ugrást nem produkált az emberi agy fejlődése, hanem a 25-30 millió évvel ezelőtti „majomősök” agya folyamatosan és nagyon gyorsan fejlődött, és az ember ebben a folyamatban mindössze csak ugyanezt a lendületet folytatta tovább.


A 44%-os friss hús, akinél megint előröl kellene kezdeni mindent, hogy nem igaz, hogy a majmok olyan ostoba, buta állatok lennének, mint ahogy azt a nézetet a kreacionisták az agyába sulykolják, és ennek megfelelően már a közös ősünk is minimum azzal a nem elhanyagolhatóan magas intelligenciaszinttel rendelkezett, mint legalább amivel a mai csimpánzok, bonobók stb rendelkeznek (de az is lehet, hogy már náluk is okosabbak voltak), tehát szó sincs „hirtelen” megokosodásról, csak folytatásról, annak ellenére, hogy persze a sok sok megokosodási lépés ahhoz hasonló változások váltották ki, mint amiről te is szót ejtettél, de az csak az egyik nem kitüntethetően kezelhető lépés a sok közül az egész 25-30 millió év távlatában.


Tudom, hogy te ezzel tisztában vagy, csak arra akarok rámutatni, hogy a fő baj a 44%-os képzetével az, hogy így nem érti meg, hogy nincs semmilyen hirtelen megokosodás, hanem továbbra is abban a hitben fog élni, hogy vannak az ostoba primitív majmok, azután jött egy szemkápráztató megmagyarázhatatlan ugrás (legyen az bármilyen mutáció okán is), és lőn az ember!


:D


Szóval ez nem kioktatás, vagy ilyesmi akart lenni, csak egy észrevétel… ;)

2016. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/134 anonim ***** válasza:

A majmokat nem írtam :D

több 44 % körüli is van és mozgásban van az értékelés, úgyhogy előfordulhat, hogy nem én írtam valami hülyeséget, amit aztán összevetsz egy másik hozzászólással, ami lehet, hogy az enyém, aztán esetleg hibás megállapítást teszel.

2016. máj. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/134 Tom Benko ***** válasza:
100%
@mittudoménhányas, aki MINDEN szempontból jobbat keres: Elég, ha adott körülmények között csak egy szempontból csak egy kicsivel jobb.
2016. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/134 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy éppen gyilkolásból jobb.


Létrejött e mondjuk ellenállóbb (betegségekkel szemben), rezisztensebb FAJ, tűrőképesebb, többféle környezetben is hosszabb élettartamú, megfelelően szaporodóképes.

2016. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/134 Cerevisiae ***** válasza:
86%

Visszanéztem, és a #103 majomkodott, aki 45%-os (volt akkor, vagy most is az…).


Amúgy feltehetőleg ez az a tag, akinek már vagy a 100-dik videót, cikket lököm be, hogy felfogja, nem(!), a főemlősök egyáltalán nem olyan ostoba agyatlan lények, mint hiszi. Kínjában kitalálta, hogy ezek mind hamisítványok, és úgy tűnik, nem léteznek olyan bizonyítékok, ami a hitéből egy dekányit is ki tudná billenteni (végül is logikus, ha a saját hitével szemben is pont ugyanolyan igénytelen a bizonyítékokat illetően).


Szval' biztosan nem jó irányba lőttem ki a gúny nyílvesszeit… Bocsánat.

2016. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/134 anonim ***** válasza:
46%

ok



"a saját hitével szemben is pont ugyanolyan igénytelen a bizonyítékokat illetően"


Ez burkolt célzás szerintem. Nem kellene.

2016. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/134 Cerevisiae ***** válasza:
86%

#127-re


Nem találtál erre példát a #122-ben felsoroltak között? Azt már aztán tuti neked írtam. :)


Minden új faj, ha fennmarad, és szaporodóképes, akkor jól sikerült az új környezetéhez alkalmazkodva.


„Létrejött e mondjuk ellenállóbb (betegségekkel szemben), rezisztensebb FAJ, tűrőképesebb, többféle környezetben is hosszabb élettartamú, megfelelően szaporodóképes.”


Ha arra akarsz kilyukadni, hogy netalántán ez lenne a fejlődés ismérve, akkor a legfejlettebb lények már réges rég kialakultak az ember előtt. Pl. medveállatka, bacik… azóta is egyre-egyre több „ismerettel” bővül a genomjuk, és egyre több mindennel szemben válnak ellenállókká, akár új bacitörzsek képében is, pl. akár a mérgeinkkel szemben is lassan lassan megtanultak, és tanulnak védekezni, ill. igen gyorsan „feltalálják” magukat, hogy az ember teremtette dolgokból miképpen lehet hasznot húzni (idővel pl. elkezdték emészteni a műanyagot). Ők ennek a bolygónak az urai, ill. a mindenféle mikroorganizmusok, még a biomassza tömegében is mérve magasan, de magasan. Mi alkalmasint sehol sem leszünk már, amikor ők még a majdnem legmostohább körülmények között is meg fogják találni a számításaikat.

2016. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!