Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen evolúciós úton fejlődöt...

Milyen evolúciós úton fejlődött ki a DNS információja alapján történő fehérjeszintézis rendszere?

Figyelt kérdés
Mondjátok, hogy utolsó kreacionista vagyok, de én erre nem látok magyarázatot. De ha valaki ismer olyan oldalt/könyvet/bármit, ahol erre racionális, tudományos magyarázatot és egy elképzelhető modellt adnak, akkor nagyon megköszönném a tippeket/linkeket!

2015. júl. 23. 12:47
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
 471/631 A kérdező kommentje:

Cerevisia:


„Az emberféle leletek halálosan pontosan úgy, és olyan módon néznek ki, ahogy azt előre megjósolta az evolúcióelmélet, és a ciklikus teremtéselméletnek meg egy deka ilyen jóslata nem volt.”


Nos, én Cremo röpke ezer darabból álló, „eltusolt” vagyis hiteles leletként el nem fogadott fosszilis embermaradványait hitelesnek gondolom, ahogy arról már régebben is írtam. Most nem akartam megemlíteni, mert egyszerűen csak letagadhatod ezeknek a fosszíliáknak a hitelességét. Persze Cremo pontos forrásokat ad meg, amik alapján utána lehet járni az igazságnak. Elvileg minden ilyen anomáliaként kezelt maradvány hiteles dokumentuma megmaradt – még ha a leletet meg is semmisítették, vagy azok el is kallódtak valahova.


Ilyenkor szokás felháborodni, hogy „micsoda tisztességtelen dolog sok ezer tudós becsületességét megkérdőjelezni?” Egyrészről a leleteket megtaláló több ezer tudós, vagy Cremo becsületességét kapásból megkérdőjelezni nem tisztességtelen dolog? Másrészről nem feltétlenül kell itt világot behálózó összeesküvés elméletekben gondolkodni: szerintem egyszerűen csak arról van szó, hogy a paradigmájukhoz görcsösen ragaszkodó paleontológusok egy anomália esetén igazítják az addigi elképzeléseket, ha az eltérés nem túl nagy, még aránylag belefér az addigi világszemléletbe, ha viszont nagyon nagy (pl. több millió éves, anatómiailag modern emberi koponya/csontváz stb.) akkor azt szélsőséges szepszissel vizsgálják. A kimagyarázásoknak sok opciója lehet: feltételezhetik, hogy földmozgások juttatták a leletet azokba a rétegekbe, vagy elkönyvelhetik, hogy biztosan a leletet megtaláló kutatók hibázták el súlyosan a kormeghatározást. Végső soron azzal is megvádolhatják a lelet megtalálóit, hogy személyes világnézetük prédikálása érdekében direkt hamisítvánnyal állnak elő stb. (Ilyen esetekre volt is példa a múltban.) Azt írtad, hogy:


„Vagy a másik verzió, hogy az azokból a korokból származó leletekből is vígan mindenfélét ki lehetett volna hozni, mindenféle elképzelésnek megfelelően, csak a gaz evolucionisták ezeket elrejtették. Vagy rosszul koroltak direkt...


Ezek a legutolsók a legértelmesebb ellenvetések. Baromságok, de legalább még némi értelemre vallana.”


Túlzásnak tartom, hogy bármit kirakhattunk volna, de nem lenne olyan egyértelműen kiolvasható egy emberi törzsfejlődés történet, azt könnyen el tudom képzelni.


Természetesen nem csak emberi leletek vannak, amik nem illenek a törzsfejlődés modellbe, Cremo ilyeneket is összegyűjtött szép számmal. Valójában, ha a jelenlegi fosszilis leletanyagba illesztenénk a Cremo által felkutatott „anomáliákat”, az halálos csapás lenne az evó elméletre – nyilván ezért sem fogadják el őket hitelesnek a kutatók.


A ciklikus teremtés viszont azt jósolja, hogy a fajok sokáig változatlanul vannak jelen pár millió évig, majd egyszer csak eltűnnek, és szinte teljesen kicserélődik az élővilág (nem feltétlenül minden faj, de a jelentős hányaduk). Az evolúciós modell szerint gyakorlatilag minden megtalált fosszíliának egyedi formának kellene lennie, de nem ezt látjuk. Például T-rexből úgy olvastam itt-ott ( [link] hogy harmincnál több fosszíliát találtak.


Igaz ezeknek nagy része csak kicsiny töredék, de elég jól rekonstruálható állapotban van vagy tíz lelet, amik legfeljebb apró anatómiai különbségeket mutatnak, és jól besorolhatóak a T-rex fajba vagy rendbe (ilyen szintű különbségek megfigyelhetőek ma élő fajok különböző fajtái között is). A leleteknek ennél sokkal nagyobb fokú változatosságot kellene mutatniuk az evó modell szerint, nem úgy, mint a ciklikus szemlélet esetében.


Na már most ciklikus teremtésmodellel operálnak a védikus írások, és azok említést tesznek majomemberekről, amik – saját leírásuk szerint – több millió éves történetekben is szerepeltek, és párhuzamosan léteztek a modern ember mellett:


[link]

Bhágavata Purána az elvileg ötezer évvel ezelőtt lezajló eseményekről is beszámol, ahol – leírása szerint – a mai Bengál területén még léteztek a majomemberek utolsó példányai. Szóval az én ciklikus teremtéselméletem is megjósolja a két lábon járó, ámbár de majomvonásokkal rendelkező humanoidok jelenlétét az ősi földrétegekben.


„Az agyméret növekedése tökéletesen az evolúció forgatókönyvének megfelelően alakul.”

Ha elutasítjuk Cremo gyűjteményét, akkor igen.


„Semmilyen módon nem tudsz te a mai időkből felmutatni ilyen tökéletesen finoman megrajzolható átmeneti láncot.”


Az ember esetében pont nem, de sok más esetben igen.


Itt van például a lábastyúk esete, aminek evolúciós fejlődését ma élő fajok alapján rekonstruálták:

[link]


„Tökéletesen pontosan félig ember félig majom. És sem előtte, sem utána az időben ilyen lények már nem voltak többet. Tehát hazudsz, amikor azt állítod, hogy ma is lehetne láncot összerakni a majom és ember között.”


Nem azt állítottam, hogy pont ilyen láncolatot lehetne, és nem is konkrétan az emberre gondoltam, hanem általánosan lehet ilyen, látszólagosan fejlődést mutató láncokat kreálni. Amúgy az australopithecus tényleg olyan, mint egy két lábon járó csimpánz. Nem állítom, hogy egy csimpánz alfaj volt (bár még az sem kizárt) de sokkal inkább volt majom, mint ember. A wikiből idézve:


„Számos maradvány ismert, ám egyrészt ezek nem elegendőek egy biztos kép kialakításához, másrészt, már-már rendszeresnek nevezhető jelleggel, újak kerülnek elő, s ezek gyakran megingatják a népszerűbb, valószínűbbnek tartott elméleteket is.”


Szóval biztos kép nincs róluk, még az sem biztos, hogy közvetlenül a mi törzsfejlődésünk egy „láncszeme” (vagy inkább láncszakasza) lenne, de az biztos, hogy evolúciót bizonyít. Oké.


„Vagyis van egy ugyanolyan dolog a csimpánzban is, meg az emberben is, de az emberben triplásítva van, totálisan értelmetlenül (nyilvánvaló, hogy kromoszómaszakasz duplikációjával az USP10 génből három példány keletkezett, amiből kettő túlzott energiafelhasználás miatt idővel egyszerűen elromlott), hiszen az egy működőn kívül a többi csak félig működik, és nem lesz belőle semmi hasznosítható a végén.


Látható, ahogy "elcsökevényesedtek" - pszeudógénné változtak.”


Ezekkel a pszeudogénekkel az a baj, hogy idővel kiderülhet róluk, hogy valamire mégis csak jók – végül is az USP10 két „elromlott” példánya azért félig működik, és lehet, hogy ennek a működének a hasznát csak nem látjuk még, de idővel fölfedezik, mint a torokmandulánk esetében.

„De még egy példa, az ADAM6 amely mindkét élőlényben pszeudogén, azaz működőképes fehérje nem fordítódik le róla.”


A kérdés tehát egyszerűen csak az, hogy a pszeudogének mik is valójában? Egy ilyen gén idővel amúgy is bekapcsolhat, szóval nem feltétlenül arról van szó, hogy ezek evolúciós maradványok. Egy intelligens tervező is megalkothatta úgy a fajokat, hogy a genetikai állományuk ki és bekapcsoló génekkel operálva ellenállóbbá, alkalmazkodó képesebbé stb. tegye azokat.

Fel kéne fognod, hogy az eredetkérdések nem tisztázhatóak tiszta természettudománnyal – a filozófia határmezsgyéjén mozognak. Az adatok önmagukban nem fogják bizonyítani sem az evót, sem az értelmes tervezettséget – az adatokat tudod úgy interpretálni, hogy szépen belesimuljanak az adott elméletbe. Éppen ezért nem tény az evolúció, és ezért kellene megadni tisztességesen a jogot, hogy mindenki a saját belátása szerint választhasson filozófiát ebben a kérdésben (is).

„Vagyis ez már a teljes tervezői csőd!”

Ez a te beszűkült szemléletmódodnak a csődje.

"A mutációk egy meghatározott, állandó rátával halmozódnak fel, akkor meghatározhatjuk a különbséget két ma élő faj DNS-e között, majd visszakövetkeztethetünk arra az időpontra, amikor a két faj DNS-e még nem vált szét." Ez a molekuláris óra, és ezek a szétválást mutató genetikai események érdekes módon pont arra az időszakra esnek, ahol eleve feltételezték a szétválást.”


Mi alapján feltételezték a szétválást?

„Az eltérések mindössze néhány millió évek, tehát a találat ilyen időtávon belül halálosan pontosnak kalibrálandó.”


Néhány millió évek? Akkor mekkora eltérés számított volna meglepetésnek? Ha például a prebiotikus időszakban kellett volna a mutációknak bekövetkezni?

2016. aug. 9. 13:40
 472/631 A kérdező kommentje:

„Természetesen több embertípus van egymás mellett, mint ahogy hasonló állatfélék különböző csoportjai is ma egymás mellett élnek, de akár különböző faj szerint csoportosíthatóan is, de evolúciósan nem távol egymástól.”


Szóval pont egymásból leszármazó fajokra nem leltünk biztosan, csak rokonokra, akik legalább időszakosan párhuzamosan léteztek, de azért fogadjam el kész tényként a törzsfejlődést. Tudom, hogy a te beégett paradigmád nem engedi láttatni veled, hogy ez nem ilyen egyértelmű, mert a feltételezetten létező formák közül alig ismerünk párat, és azokból megállapítani, hogy pl. az australopithecus nagyjából mikor jelent meg és mikor halt ki, NEM LEHET BIZTOSAN. Tény, hogy létezett, tény, hogy kihalt, de hogy pontosan mikor, azt nem tudhatjuk, arról nem is beszélve, hogy pontosan hogyan élt. De valamiről, aminek a pontos keletkezési idejéről, leszármazásáról, kihalásáról és életmódjáról csak felszínes képed van, hogyan veheted BIZTOSRA, hogy az evolúció elmélet bizonyítékának tökéletesen megfelel?


Hogy anatómiailag modern emberek csontjai nem találjuk azokban a rétegekben, még akkor is érthető valamelyest, ha elutasítjuk Cremo gyűjteményét, mivel az ősi civilizációkban (így a védikusban is) általában elhamvasztották a halottakat, a nagy ritka kivételek pedig rendkívül kis eséllyel fosszilizálódtak. A majomemberek viszont nem így tettek, az australopithecusról tudtommal senki sem feltételezi, hogy tüzet tudott volna csiholni.


„Minden emberlelet korában van egy fejlettségi szint, aminél fejlettebbet nem lehet találni, tehát egészen apró időléptékekben kellett volna a ciklikus teremtésednek lejátszódnia. Nonszensz!!! Úgy, hogy közben más állatok meg semmit se változtak a környezetben. Nonszensz!!!”


Épp ez a fura: más állatok semmit sem változtak, csak PONT az ember. Vagy volt néhány emberszerűbb majom, amik kihaltak, az emberi maradványok pedig az ember ősi kultúrájából adódóan (hamvasztás) eltűntek, vagy ha maradt is pár, azokat eltusolták. Ez is egy variáció, csak bele ne halj a paradigmaváltásba.


„Tény, hogy az evolúció jósolta meg először tökéletesen ezt a láncot, és ti csak utána loholtok!!!”


A Védák írnak majomemberekről, szóval nem loholok én sehova.


„Ezen jóslat alapján áskálva kerestek és TALÁLTAK IS!!!”


Figyelj: az evolúcióelmélet előtt nem kerestek? De igen. Találtak? Mi az hogy, dínókat meg minden, hüledeztek is a keresztény paleontológusok. És mit csináltak? A keresztény teremtéstörténethez próbálták így úgy igazítani a dolgokat.


Most az evolucionisták ugyanezt teszik, csak mivel az ő elméletük szerencsésebb „alkatú”, könnyebben lehet ráfűzni az adatokat. Amiket meg nem lehet ráfűzni, hitetlenkedve elutasítják, mert hát csak nem dobnak ki egy 150 éves elméletet egyetlen anomália miatt. Persze aztán jön még egy, meg még egy, de az aktuális „bíráknak” valószínűleg az a sokadik anomália csak az első, ezért ugyan azon az elven, hogy egy anomália ne okozzon már túl nagy felfordulást, elutasítják a leletet. Szerinted marhaság, bár kíváncsi vagyok, hogy miért is.


„Azt hiszed, hogy egy fikarcnyi esélyed is van a gyermeteg baromságaiddal itt?”


Most csak a felületes tudásom alapján igyekszek érvelni, ezért belefuthatok tárgyi tévedésekbe, baromságokba, ezt bevallom, de pár témában (például a kukorica-mutációs EÖ cáfolós példánál) kutattam mélyrehatóbban is, és ott rájöttem, hol vannak a csúsztatások, megtévesztések, és hogy miért nem cáfolja az a példa az ID kijelentését az EÖ rendszerről. Mivel a tapasztalatom szerint itt is fény derült az evo gyengeségére, biztos vagyok benne, hogy az emberősök esetében végzett mélyebb kutatásaim is darabokra zúzná az érveidet, amikkel itt látszólag legyőzöl, vagy legalábbis erőteljesen megszorongatsz.



„De csak csináld... Dolgozz mint egy güzü. Én csak másolom be az amúgy is lejegyzetelt ismereteimet.”


Jaja, én meg gyűjtögetem az érveiteket, és kutatok a gyenge pontjaik után. Egyszer majd meg fogsz lepődni.


Pl vegyük az australopithecus korból származó leleteket. A te elméleted szerint, azokból is ki lehetne rakni a mai emberhez vezető utat, ugye? Mindjárt tegyük hozzá, hogy eszerint abban a korban is kellene lennie mai embercsontváznak, vagy valami hasonlónak..., Neandervölgyinek stb...


„de valamiért ebben a korban még nincs australopithecus sem, nemhogy a többi!!!”


Talán mert egy másik teremtésciklus rétegeiről beszélünk.


„Nem! Ehelyett ez az őrült kitalálja, hogy minden korból össze lehetett volna szedni emberréválási folyamatot.”


Nem pont ezt állítottam, vagy ha úgy tűnik, pontatlanul fogalmaztam. Azt állítottam, hogy a már meglévő összes fosszília alapján ugyanúgy ki lehet rakni fejlődési vonalakat, mint a ma élő fajok alapján.


„Miért is ugráttal a Bálnákra, amikor ezt állítottam a 417-ben???


Ha a laboreredmények, ha a jelen természeti megfigyelések, ha a jelen lényekben kimutatható a múlt maradványa, mind anatómiailag, mind genetikailag visszaigazolható... „


Azért, mert ez egy baromi nagy téma az egész, és írtam is, hogy erről esetleg később, mert előbb fel kellene rá készülnöm.


„Mi lett volna ha a bálnázás helyett is inkább még emberréválás ügyben a 418-asomra válaszolsz???


Pl. a te ciklikus teremtésed hogy magyarázza meg ezeket a kihalásra ítélt szerveinket? Ugyanis ne tévedj el! Szerveltüntetéssel ugyanúgy lehet alakítani újszerűvé a lényeket. „


Erre írtam is, hogy már régebben is elismertem szervek elcsökevényesedésének lehetőségét, és hogy ez nem az új, egészen másfajta funkciókat ellátó szervek keletkezéséről szóló vitánkhoz tartozó dolog – semmi köze hozzá. Ahogy bizonyos gének „elhallgathatnak” egy időre, majd ismét bekapcsolhatnak, talán bizonyos kevésbé fontos izmok, szöveteke is eltűnhetnek egyi dőre egy fajban, majd újra megjelenhetnek (ami nem egy új szerv kifejlődését jelenti! a már genetikai kódban lévő infó alapján épük újra.) De ez most csak feltételezés a részemről, a témába mély kutatás szükséges, ha kielégítőbb választ kívánsz. (Ugyanakkor, ha nem tudod megcáfolni az alternatíváimat, akkor el kell fogadnod, hogy elméletben legalább magyarázatot adtam a jelenségre.)


„még a legelvakultabb kreacos se meri tagadni a farkas őst! Vagy ha igen, akkor is igencsak óvakodik ilyen témába belemenni... „


A farkasok képesek utódot nemzeni a kutyákkal? Ha igen, a példád baromira mellélőtt, vagy ha azt akarod bizonyítani, hogy mégsem, kérlek, nemzz utódot egy csimpánznak!



„Hivatkozik arra, hogy a mai korban is mennyi változata van azoknak, amire rá lehetne fogni az emberszerűséget. PERSZE! EZEK ALAKULTAK KI MÁRA EVOLÚCIÓVAL!”


Imádom, amikor az előfeltevéseiteket használjátok bizonyítékként.


„De az a lényeg, hogy ez az emberies formagazdagság visszafelé a múltban csökken. És folyamatosan csökken!!!”


Vagy az emberi forma fosszilizációja kisebb esélyű, ezért minél messzebb megyünk a múltban, annál kevesebb lesz.


„Azt írja máshol ez a szerencsétlen (mint fenn), hogy a paleontológusok állandóan hajbakapnak a sorrenden, de azt is írja, hogy ők válogatják ki a sort. Tehát először kiválogatják maguknak az állítólag létező nagy választékból a megfelelőeket, majd utána meg összevesznek rajta, és kezdik elölről??? „


Nem ezt állítottam, te gyökér. Kiválogatják maguknak a viszonylag nagy választékból a megfelelőeket, majd azon kapnak össze, hogy azok milyen rokoni és leszármazási kapcsolatban állnak egymással.

2016. aug. 9. 13:45
 473/631 Cerevisiae ***** válasza:
93%

@Kérdező: "Szóval pont egymásból leszármazó fajokra nem leltünk biztosan, csak rokonokra, akik legalább időszakosan párhuzamosan léteztek, de azért fogadjam el kész tényként a törzsfejlődést."


Mióta láttál te már olyan evolúciós folyamatot, hogy egyetlen egy vonal fejlődik, te nagyon hülye???


A több ágra szakadás is halál pontosan az evolválás tényét írja alá, hiszen ez az egyik lényege!


Az evolúció állandóan elágazásokat csinál, így nyilvánvalóan az embereknél is ez történt, de a főbb ágak tisztázhatóak, és ez a lényeg. Olyan halálos pontosságra semmi de semmi szükség a bizonyításhoz, hogy minden egyes ág vérpontosan legyen tisztázva, hiszen ilyen még a kutyafélék kialakulásánál se lehetséges!!! Ha mellette ezernyi és ezernyi más bizonyíték egybecseng, akkor mit mersz még vitatni????


Genetika, molekuláris óra, embriológia, anatómia mind mind egyértelmű bizonyítékát adja az evolválásnak, és SEMMI SEM CÁFOLJA! És ezekről semmit, de semmit nem tudott még Darwin, és halálosan pontosan ezekbe is beletrafált előre!!!


Valójában már Darwin korában összegyűlt annyi bizonyíték, hogy az evolúciót tényként kellett kezelni, de az akkori dombnyi bizonyítékra a mai napig Himalája tömegű bizonyíték került, amik közül te egyet nem tudtál cáfolni, és nem tudtál vele szemben semmi versenyképeset felhozni, csak kitaláltál magadnak egy vérszegény mesét, amiben görcsösen hinni akarsz.


@Kérdező: "De valamiről, aminek a pontos keletkezési idejéről, leszármazásáról, kihalásáról és életmódjáról csak felszínes képed van, hogyan veheted BIZTOSRA, hogy az evolúció elmélet bizonyítékának tökéletesen megfelel? "


Süket duma! Pont ott van abban az időben, ahol a válaszútnak kell lennie, és pontosan olyan a csontváza, amilyennek a majom és ember között a választóvonalnak kell lennie!


Mi az hogy nem olyan??? Vak vagy??? Pont olyan, és pont akkor létezett, ami kell az emberré válást realizáló evolúcióhoz, és soha ilyen előtte nem volt, és soha utána sem volt olyan semmiféle más élőlény.


Ez a tény! Amit most tudunk. Majd ha ebben a rétegben találunk egy neandervölgyi szerűt, vagy homo sapiens szerűt, majd akkor járasd az orcádat, addig viszont ez a kemény tény. Hihetetlenül érdekes, nem?, hogy ebből az időrétegből totál véletlenül pont olyan kerül elő, ami kell a gaz evósoknak. Hogy sohasem nektek van szerencsétek! Semmilyen más réteggel se.


Szar ügy, ha semmi se jön be az elképzeléseitekből, de a tények egyelőre ezek.


Érdekes, hogy akármilyen pontosságot mutatunk be az emberi evolválásra, az nektek soha nem elég. Egyre több és több fossziliára lelünk, és egyre pontosíthatóak a vonalak, de nektek semmi sem elég. Már a hülye is látja, hogy lépésről lépésre fejlődnek minden más vizsgálati eredménnyel is egybevágva az időben az emberfélék, de te még mindig hörögsz a pontosságért.


BEZZEG A TE CIKLIKUS TEREMTÉSED MILYEN PONTOSSÁGGAL BÍR???


Valamit benyögtél a ciklikus teremtésről. Hány réteges teremtés volt??? Hol volt az egyik réteg vége, és mikor kezdődött a másik??? Milyen genetikai bizonyítékok vannak erre? Genetikai rétegek között is van ugráshézag? Ezekkel harmóniát mutatnak a fossziliák?

Lószart! Mindenhol, ahol komolyabban elkezdünk kutatni, végül kiderül, hogy láncról van szó, miközben mellettük meg rengeteg más állat hol stagnál, hol néha evolválódik.


Ki, és hogy teremtett?


Hol van a mérnők? Van róla legalább egy molekulányi kézzelfogható bizonyítékotok??? Az evolúció a szemünk láttára módosítja az élőlényeket, és tesztelhetjük, de hol van pontosan a ti mérnökötök??? Tudod, mi a pontos ebben? Az, hogy seholsincs!!! Semmi bizonyítható nincs belőle.. Csak hisztek benne, és nem fogadjátok el azt a természetes mérnököt, ami viszont jól láthatóan alakítja a lényeket, és folyamatosan buktok abba bele, hogy állandóan ügyetlen, gyatra, korlátozott képességű mérnökként próbáljátok beállítani jobb híján, mert megpukkadtok az irigységtől, hogy nektek meg egy hangya*asznyi mérnökötök sincs erre a célra.


Molekuláris óra hol támasztja alá a ciklikus lépéseket??? Molekuláris törzsfákat lehet felépíteni, amik az evolúciós bizonyító erőn belül halál pontosan egyeznek a genetikai, fehérjealapú, de akár hagyományos alkati élettani törzsfákkal is. Ez halál pontos.


Darwin döbbenten szédelegne, ha látná, hogy mennyi minden előre bejött, ami részelemeket még csak elképzelni tudott, de bizonyítani még nem.


Hol vannak ebben a fákban a te vízszintes vonalaid, amikkel lehet jelezni az egyes ciklusokat??? Milyen alapon húznád meg??? Pontosan hány vízszintes vonalad van erre???


Láttatok egyetlen egy élőlénymódosító teremtési aktust? Sikerült egy fikarcnyit is ebből laborban reprodukálni??? Hogy magyarázza meg a néha embereken megjelenő beidegzett és mozgatható majom-farkat ez a ciklikus baromság??? Meg a többi ilyesmit??? Meg a fosszilis géneket??? Meg az alátünedező szerveinket??? A jól-rosszul összebarkácsolt egymásnak ellentmondó anatómiai elemeket?


Pontosan hogy??? Sehogy !!! Semmire nem ad magyarázatot (helyette mindent egyszerűen letagadtok), semmilyen tudományos előrejelzésre se alkalmas a legendád, csak egy mese mese mátka. és pont annyira is tudományos.


Nemhogy pontosságból nem tudtok egy fikarcnyit se felmutatni, de semmit se!!!


Tovább most nem olvastalak, mert nem érek rá... majd esetleg....

2016. aug. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 474/631 A kérdező kommentje:

Gondolkoztam rajta, hogy a Bhágavata Purána leírásai alapján megpróbálnám belőni a pusztulások és teremtések időpontjait (nem olyan könnyű, mert vannak kisebb pusztulások, amiket túlélnek bizonyos fajok, meg nagyobb kaliberűek is, melyek során elvileg jó időre teljesen eltűnik a Földön az élet). Ha ezzel meglennék, megvizsgálnám a fosszíliák alapján felállított korokat, és összevetném a kettőt. Persze, figyelembe véve a potenciális mérési hibákat, amik néha írtó nagyok lehetnek, meg az egyéb tévedési lehetőségeket, az adatok evolúciós elmélethez való finom igazgatásait (ez persze gyakran millió éveket is jelenthet)nem vagyok meggyőződve arról, hogy pontos képünk van, mi is történt ezen a bolygón az elmúlt néhány millió és milliárd évben.


Nagyon osztod az ID-t, meg hogy hol az a tervező. De mi a tervezettséggel foglalkozunk,nem a tervezővel, ezt nagyon jó tudod. A tervezettséget lehet vizsgálni - vagy ezt nem fogadod el?


Ha nem fogadod el, akkor áltudományosnak gondolod azokat az orvosokat, akik egy halottat vizsgálnak abból a célból, hogy megállapítsák, vajon tudatos beavatkozás következtében érte a halál, esetleg baleset folytán stb.?


És azokat a régészeket is nyilván áltudományosnak véled, akik furcsa alakú kövekre lelnek, és azt vizsgálják, vajon őseink pattogtatták ki, esetleg irányítatlan természeti hatások következtében olyanok amilyenek?


És a NASA SETI űrprogramja is csak egy áltudományos baromság, amikor az intelligencia jelét vizsgálják?


[link]


Miért olyan biztos, hogy az úgynevezett egyszerűsíthetetlenül összetett molekuláris gépek létrejöhettek evolúcióval? Ez nem egy tesztelhető (vagyis falszifikálható) állítás?


Miért kell eleve kizárni annak a lehetőségét, hogy vannak eleve megtervezett elemei az élővilágnak? Miért ne vizsgálhatnánk? Az élőlények áll-leejtő komplexitása miért ne adna okot arra, hogy legalább felvessük a lehetőségét?


Megnézzük, hogy a gombás kukorica példa valóban cáfolja-e Behe EÖ elméletét, az itt taglaltakkal ellentétben? ( [link]

2016. aug. 9. 16:30
 475/631 A kérdező kommentje:

Még egy dolog, mert nem bírom megállni:


"Mióta láttál te már olyan evolúciós folyamatot, hogy egyetlen egy vonal fejlődik, te nagyon hülye???


A több ágra szakadás is halál pontosan az evolválás tényét írja alá, hiszen ez az egyik lényege!"


Nem tudom, mit akarsz elérni ezzel a rágalmazó stílusoddal, de egyrészről nem érzem azt, hogy ilyen mértékben unintelligensnek tűnnék az írásaim alapján, másrészről még ha tényleg hülye is vagyok, nem bölcs dolog a részedről ilyen stílussal operálni, mert nem fogja megkönnyíteni az evolúciós prédikációdat (nem szimpatikus ez az olvasóinknak sem).


Na már most valahol azt írod, hogy csak az ember fejlődött, a többi faj meg stagnált, most meg hülye vagyok, mert nem értem meg, hogy szanaszéjjel ágaznak a fejlődési irányvonalak. Égő ilyen önellentmondásokba esni, figyelj oda, mert még a végén valaki komolyabban vesz engem, mint téged.


Amúgy nem értelmezted jól a kijelentésemet, vagy legalábbis nem értetted, hogy mire célzok. A tény az, hogy vannak emberszerűbb majomleletek a múltból. (Ennyi, nem több!) Ugyanúgy voltak a mai majmokhoz hasonló (vagy gyakorlatilag velük azonos) fajok is, de volt néhány emberhez hasonlóbb is. Ebből ti arra következtettek, hogy az ember a majomból fejlődött ki, én meg arra, hogy voltak olyan majom fajok, amiknek semmi leszármazási kapcsolata nem volt az emberrel, hanem azzal párhuzamosan éltek. Viszont a wikipediáról beidézett szövegekből egyértelműen az jött le nekem, hogy a tudósok általában úgy gondolják, hogy az eddig megtalált fajok valószínűleg nem az ember törzsfejlődési vonalának a részei (tehát olyan fajok, amik a ti elméletetek alátámasztásához kellenek!) hanem külön ágon fejlődő, a mi feltételezett ősünkkel párhuzamosan létező fajok voltak (ami viszont beleillik az én modellembe is).


Ergó miért fogadjam el, hogy kizárólag a ti modelleteket igazolják ezek a leletek, amikor nem az ember közvetlen őseitől származnak, de az én modellembe is belepasszolnak annyira, mint a tiétekbe?


(Ha meg Cremo anyagát is képbe hozzuk, akkor végkép nincs miről vitázni...)

2016. aug. 9. 17:08
 476/631 Cerevisiae ***** válasza:
91%

Csak hirtelenjében...


@Kérdező: "Amúgy nem értelmezted jól a kijelentésemet, vagy legalábbis nem értetted, hogy mire célzok. A tény az, hogy vannak emberszerűbb majomleletek a múltból. (Ennyi, nem több!)"


Hát ezért vagy hülye!!!


Sorrendben hátrálva az időben, halálosan pontosan "visszafejlődve": Ember (ebben az időben a legfejlettebb az ember). Kevésbé ember (ebben az időben legfejlettebb a kevésbé ember). Félig majom félig ember (ebben az időben a legfejlettebb a félig majom félig ember), jobban majom mint ember (ebben az időben ez a legfejlettebb)...stbstb.


Vagyis az egyes időlépcsőkben lehetetlen lett volna olyan láncot kialakítani, mint ma.


És ezek egyike sem majom valójában!!!


A szakemberek pontosan tudják, hogy majomfossziliákra sokkal de sokkal kevesebbre leltek, meg azokat nem is annyira intenzíven kutatták. Az nem érv, hogy te hülyének nézed a szakembereket, és ebből indulsz ki.


Nem lehetett az egyes idő-lépcsők világában állandóan kialakítani láncot, és hazudsz, ha azt állítod, hogy ma is lehetne találni pl. australopithecushoz hasonlót, mert az már félig ember félig majom volt csontozatilag is, meg mindenhogyan! A szerszámok fejlődése a minél emberibb csontozatokkal is együtt fejlődött.


Nem lehetséges ilyen láncot ma felépíteni semmiből se, mert ez egyetlen egyszer történt meg, és kész. És akármit mondasz, akkor is komplett hülye az, aki tagadja, hogy ez nem egy tiszta evolúciós lánc, a kezdetektől a végig.


Egyszerűen teljesebb evolúciós láncot nem is lehetne elképzelni. Pontosan te mi a francot vártál volna el ehelyett a lánc helyett, ahol ráadásul az időlépcsők mindegyikében növekedett a koponyaméret is, és mindegyik időlépcsőben az volt ott a korra jellemző maximum.


Nyögd már ki, hogy hogy lehet ennél szájbarágósabb többmillió éves fosszilis láncot felmutatni??? Mi a szart kellene ennek mutatnia, hogy azt mond, hogy ez tényleg evolúciónak tűnik.


@Kérdező: "Na már most valahol azt írod, hogy csak az ember fejlődött, a többi faj meg stagnált"


Igen! Igen! Mert az ember evolválása gyorsabb és intenzívebb volt, mint a zebráé, vagy bármilyen más szavannabeli állaté.


Ha te a ciklikus teremtésben hiszel, akkor volt az időben mindig egy újabb pont, ahol mindent újrateremtettek. Ha ebben az időmetszetben állnánk, akkor azt látnánk, hogy az emberen semmi változást nem okozott a ciklikus teremtés, mert amúgy is előtte rohamosan fejlődött, mellette viszont visszafelé is a légy ugyanolyan maradt.


Most akkor az emberi fossziliáknak megfelelően minden egyes emberi fejlődési lépésben volt egy új teremtés? De akkor miért maradt az ember mellett minden szinte változatlanul? Vagy miért csaknem minden, vagy miért nem minden ugyanannyit változott, mint az ember esetében???


Vagy ha ezek a fejlődő "majmok" nem emberelődök voltak, akkor is miért fejlődtek ilyen rohamosan, míg mások nem, vagy... stb. az éppen aktuális teremtési ciklus alkalmával?


Vagy akkor mikor volt az emberi teremtési ciklus?, de mi volt előtte az a fejlődés? - legyen bár az a majmok fejlődése. Pl. a ciklikus teremtőnek miért pont az jutott az eszébe, hogy amikor a szavannák kezdték kiszorítani az erdőket, akkor az erdei majmokat egyre inkább gyorsan kétlábra állítsa ciklusonként? - de közben másokkal meg nem foglalkozott, vagy nem annyira.


A ciklikus teremtés nem minden élőlényre vonatkozik egy időpontban, hanem csak azokra, akiknél a környezet változása ezt szükségessé teszi??? Akkor ez nem ciklikus teremtés, hanem az ahogy esik úgy puffan összevissza teremtés, ahogy éppen a környezetek változása ezt megkívánja, vagyis megint eljutottunk az evolúció lényegéhez és annak üzemeltetőjéhez, a környezetváltozáshoz.


Érthetetlen az egész elképzelésed, hogy hogyan próbálod az evolúciós fejlődés látványos bizonyítékait semmissé tenni.

2016. aug. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 477/631 Cerevisiae ***** válasza:
91%

Már magamat szégyellem, hogy ekkora baromságokat kell leírnom: "Ember (ebben az időben a legfejlettebb az ember). "


Lesüllyedek az óvoda szintje alá, hogy egy óvodai szinten is felfogható érvet a vitapartnerem felfogjon...

:(


Max. a gondolkodási képessége a legfejlettebb az embernek, mert egyébként még majomaggyal is az egyik legbénább lénnyé válna...:)

2016. aug. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 478/631 Cerevisiae ***** válasza:
91%

"Na már most valahol azt írod, hogy csak az ember fejlődött, a többi faj meg stagnált, most meg hülye vagyok, mert nem értem meg, hogy szanaszéjjel ágaznak a fejlődési irányvonalak. Égő ilyen önellentmondásokba esni, figyelj oda, mert még a végén valaki komolyabban vesz engem, mint téged."


Te jóember!!!


A bálnák evolúciója se úgy történt, és semmi másnak se, hogy egy populáció bement a tengerbe, és szép lassan az egész átváltozott bálnává, hanem a populáció több ágra szakadt. Egyik része a parton maradt, a másik része meg a vizet kezdte egyre jobban meghódítani, de itt is több részre szakadtak, mert az egyik ág jobban lemaradt, mint a másik (pl. a partközelben maradtak a parti életmód szerint több fajra szakadtak), a víz felé haladók, meg egyre inkább halasodtak, de ők is több fajra szakadtak. Közben némelyik faj kihalt, vagy nem sokat változott, míg mellette mások meg az intenzívebb bálnás életformára szakosodva gyorsabban bálnásodtak.


De közben a parton a többi erdőben maradt lény nem nagyon változott, meg a vízben lévő eleve halak sem, mert az erdő sem változott, meg a halak körül a víz sem, míg az egyes bálnásodó fajok meg "iszonyú gyorsan" evolválódtak, és újabb és újabb bálnásodó fajokat hoztak létre ahogy egyre jobban alkalmazkodtak különböző ütemben a vízhez.


Ugyanez történt az ember kialakulása közben is. Több emberelőd faj alakult ki, és némelyik ág jobban emberesedett, mint a másik, majd néhány ág kihalt, vagy megugrott egy az emberesedésben...


De közben körülötte azok a lények sokkal lassabban evolválódtak, vagy szinte semennyire, akiknél a környezetváltozás nem okozott változási kényszert.

2016. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 479/631 Cerevisiae ***** válasza:
93%

@Kérdező: "A tervezettséget lehet vizsgálni - vagy ezt nem fogadod el?"


Itt William A. Dembski-re gondolsz, aki rém gyermeteg elképzeléseit a tervezettség vizsgálatáról olyan matematikai nyelvben foglalta össze, aminek semmi köze a matematikához, viszont a csaláshoz annál inkább:


[link]


Még a Wiki is áltudománynak tartja az egészet, akkor miért kéne nekem ezt elfogadni? Senki se fogadja el, csak ti, kreacosok.


Dembski elmélete azon alapul, hogy fixre veszi, hogy az E. coli ostora nem alakulhat ki magától. Mivel hülye a biológiához, így eleve nem ismerheti azokat az evolúciós mechanizmusokat, és környezeti ismereteket, amiket ha figyelembe vett volna, akkor máris más eredményre jutott volna.


[link]

"Természetesen ő sem veszi figyelembe, hogy az elmélet kizárólag az E. coli ostorára áll, a többi ismert baktérium ostor vizsgálatával azonnal összeomlik"


Persze ez csak egy érv a sok közül.


Kb. olyan a helyzet, mint annak a matematikusnak az esetén, aki azt számolja ki, hogy a csordogáló víznek mennyi az esélye, hogy a kősziklát megrepessze. Mondjuk ez a matematikus a trópusokon született, és soha életében nem látott jeget, így fogalma sem lehet arról, hogy jéggé válva a víz térfogata megnő. Ha erről nem tud, akkor csak és csakis hülyeségre juthat, amikor iszonyú bonyi matekozás után kihozza, hogy a víz soha nem tudja megrepeszteni a sziklát a valszegszámítása alapján.


Na, ilyen a te Dembskid bioszból.

2016. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 480/631 Cerevisiae ***** válasza:
91%

@Kérdező: "A tervezettséget lehet vizsgálni - vagy ezt nem fogadod el?"


De vehetjük másképp is – bizonyítva Dembski bioszos dilettantizmusát -, hiszen kismillió példában mutattam rá, hogy a genetikai minták totálisan visszatükrözik az evolúciós építkezési munkák egyértelmű nyomait! Olyan anatómiai részletekre is rámutattam, hogy olyat soha de soha nem csinálna egy mérnök se. Te nem olvastad ezeket??? Akkor mi a szarnak rabolod az időmet??? Túlbonyolított, értelmetlen duplázások, triplázások, semmire se jó anatómiai kellékek, akár embriószinten is (pl. szikzacskója van az emberi embriónak, aminek az anyaga bár fontos a vérképződés szempontjából, de totál értelmetlenül formáz egy üres zacskót, ugyanis az a tojással szaporodó fajokból maradt ránk, ahol is ott a tojás sárgája tárolódott, és ráadásul még bennünk is megvannak azok a gének, amik a tojássárgáját létrehoznák, csak éppen ezek a vitellogenin gének elromlottak – mivel szükségtelenné váltak -, és tétlenül tespednek bennünk – milliomodik példa a nem mesterséges, hanem jellegzetes evolúciós építkezési mintára – olyan ez, mintha egy modern autó egy komplett így úgy megfarigcsált, részben használatos régi szekérre épülne rá -, de bőven minden téren lehetne ilyeneket sorolni, akár az emberi- és a majomszülés közötti példákon át a szem működésén keresztül a..a…a szóval sokáig ). Ezeket miért nem veszi számításba Dembski? Talán pont azért, amiért te se SOHA!


De van más is!


Hogy lehetne vizsgálni, hogy mi tervezett, meg mi nem, amikor az evolúció sokkal ügyesebb nálunk még a legparányibb mértékű élőlény változtatás esetén is???


Még a legegyszerűbb élőlényszerkesztő mérnöki versenyben is kenterben lever minket egy pukkantásnyi idejű kísérletnyi idő alatt. Halvány lila lövetünk sem volt arról, hogy miképpen lehet egy véletlenszerűen összeállított RNS láncot úgy átszerkeszteni, hogy annak pl. legyen akár egy baktériumfütyinyi enzimatikus aktivitása. Kémcsövekben véletlenszerűen összerakott RNS-eket versenyeztettek evolúciósan, ahol azok az RNS láncok tudtak jobban terjedni, amik leginkább enzimatikus hatást tudtak felmutatni, és a többedik generációban végül így készültek el a világ legelső használható "mesterséges" ribozimjai (Nobel díj is szerepet kapott az ilyen ügyek kapcsán). De ezt nem az ember szerkesztette, hanem az evolúció, és mégsem ő kapta a Nobel díjat. :)


Basszus! Egy pontmutációról nem tudjuk, hogy hova kellene tenni egy bazi bonyolult genomban, egy új hatás eléréséhez, amit az evolúció röhögve a szemünk láttára kitalál, nemhogy tudnánk, hogy pl. hogyan kell az ujjak közé kis bőrhidat építeni, és csak úgy fejből kitalálni a módját! Senki, de senki nem képes ilyen mérnöki munkával előrukkolni. És TE ezt a szerkesztő munkát simán megengeded a mikroevolúciódnak!!! Mert azt hiszed, hogy ez olyan kis semmiség. Erre még a hülye is képes. Ugye???


Mégis megmutatnád nekem Dembskivel karöltve, hogy milyennek kellene lennie a mesterséges bőrhídnak a te mikroevolúciód bőrhídjával szemben??? Megengedted, hogy ezt lehet mesterségesen is építeni az élőlénybe szervesen (bár senki semmilyen példát erre mutatni nem tud), meg azt is megengedted, hogy a te kis evolúciód csinálja!


Nosza! Mutasd meg, hogy mivel lehet a kettő között különbséget tenni???!!!


Az evolúció mászórobotokat készített. Te meg tudtad volna mondani bármilyen robotvizsgálatból, hogy az mesterséges, vagy evolúciós??? Meg Dembski a balfék matekjával???


Ha megmutatják neked, akkor soha a redva életben nem gondolnád, hogy evolúcióval történt a szerkesztés. Habozás nélkül rámondtad volna, hogy valami mesterségesen összeszerkesztett cucc. Dembski ki se találta volna a matekját erre, ha nem tud az evolúcióról.


Ha viszont TUDOD(!) mi az az evolúció, akkor a sok mintából azt vetted volna észre, hogy van ezekben is egy halom ismétlődés, túlzás, felesleges, értelmetlen hiba, és ha értenéd, hogy az evolúció hogy működik, akkor viszont már rákérdeztél volna, hogy – Ez csak nem evolúciós termék??? Dembski miért nem teszi ezt soha? Van arra is matekja, hogy mi az evolúciós munka eredménye??? Miért nincs vajon???


Mondhatod, hogy ha nincsenek ilyen evolúciós minták a dologban, akkor a dolog mesterséges. De az élőlényekről pont azért gondoltuk, hogy evolúciósan építődnek fel, mert kizárólag evolúciós mintákat tartalmaznak, amire meg rá lehetne mondani, hogy nem evolúciós minta, mert éppen tök jól sikerült, még arra se mondhatjuk, hogy nem az evolúció csinálta, mert hogy az evolúció még kis léptékben is ezerszer hatékonyabban építkezik, mint mi!!! Ha valami nálunk tapasztalhatóan valamiben sokkal jobb, arról hogy a fenébe tudnánk mi megállapítani, hogy ő csinálta-e, vagy sem??? Hogy sikerült ez Dembskinek, aki talán még egy mikroszkópot se látott 2 méternél közelebb?


Ez az egymillió dolláros kérdés!

2016. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!