Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen evolúciós úton fejlődöt...

Milyen evolúciós úton fejlődött ki a DNS információja alapján történő fehérjeszintézis rendszere?

Figyelt kérdés
Mondjátok, hogy utolsó kreacionista vagyok, de én erre nem látok magyarázatot. De ha valaki ismer olyan oldalt/könyvet/bármit, ahol erre racionális, tudományos magyarázatot és egy elképzelhető modellt adnak, akkor nagyon megköszönném a tippeket/linkeket!

2015. júl. 23. 12:47
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
 401/631 Cerevisiae ***** válasza:
84%

Na jó...


Léptem.


Én se vagyok normális, hogy ezzel az eszementtel leállok még mindig...

:(

2016. aug. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 402/631 Cerevisiae ***** válasza:
96%

@Kérdező(#377): "Ehhez hasonló az E-coli baktériumok citromsav-emésztés „tanulása” is – nem jött létre semmi új, a látványosnak tűnő változást egy aránylag kicsi mutációs változás okozta, aminek következtében másfajta anyagokat is képesek lebontani, de a módszer, amivel lebontják, illetve a képesség, hogy lebontanak valamit, nem új keletű dolog."


Egyszerűen nem bírom megállni... bár ez a vita értelmetlen.


Ez a kísérlet 20 évig zajlott. Még logikailag is képtelenségnek tűnik, hogy ilyen egyszerű legyen a megoldás, ahogy azt a kérdező megpróbálja elhitetni velünk. Természetesen egyszerűen hazudik, hiszen amit tényként mutat be, hogy mindössze egy mutációról van szó, az csak egy minden utóvizsgálatot mellőző korai elképzelés volt (bár a dolog nagyon is bonyolult, még ránézésre is, így ha ilyet valószínűsített valaki, az egyszerűen nem értette meg, hogy mi történt itt - vagy az is lehet, hogy ezt a hülyeséget a kreacosok terjesztették).


[link]


Rohadtul nem csak egy mutációról van szó, és a dolog egyáltalán nem egyszerű, nem véletlen, hogy a bacik besorolását jellemző anyaghasznosításuk alapján indexelik (a faj megfelelője), mert egyáltalán nem triviális, hogy elkezdenek más anyagokat is hasznosítani, mint ahogy nálunk se mindegy, ha valaki el kezdené tudni fogyasztani jó egészséggel a szénát (persze hogy az utóbbi még bonyibb folyamat végállomása lenne, de a baci mégiscsak egyszerűbb, és a baci egészéhez képest a változások mértéke arányos lenne az emberszintű lény emésztési megváltozásával).


A cikk 2013-as, és még mindig nincs teljesen tisztázva a mechanizmus összetettsége.

2016. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 403/631 Cerevisiae ***** válasza:
89%

Itt meg elfelejtettem a lényeget leírni, csak azért még...


A #400-ban írom: "Amikor programot írok, és tudom, hogy egy nagyon régen írt modulba kellene csak egy utasítást beszúrnom, az néha olyan de olyan hatalmas feladatnak bizonyul, hogy megtaláljam a megfelelő helyét, hogy néha arra gondolok, hogy lehet, egyszerűbb lenne újraírni az egészet."


Itt arra akartam rámutatni, hogy a kreacosok jól bejáratott demagóg dumája, hogy lefitymálják az egy új pontmutáció jelentőségét.


Először is nyilvánvaló, ha inszercióval történt a pontmutáció megjelenése, akkor IS NÖVEKEDETT A GENOM nagysága, bármennyire is apróságnak tűnik, és ezzel is megjelent egy új dolog, és ez bizony egyértelműen új programelemmel történő bővítés, amit csak egy nagyon képzett gén-programozó tudna végrehajtani.


Azután azt is leplezni akarják ilyenkor, hogy ha rövid idő alatt egy programelemecskével bővül ilyenkor a program, akkor logikus, hogy több milliárd év alatt ilyen lejátszódhatott milliárdszor milliárd alkalommal, vagyis egy olyan programozással állunk szemben, mint amit végrehajt bármilyen programozó egy nap alatt a székében, amikor utasítások sokaságával bővíti a programot egyenként, csak éppen az evolúció nevű programozó ezt nem percenként csinálja, hanem sokkal nagyobb időléptékben, de a végeredmény tök ugyanaz, hogy az utasítások folyamatosan halmozódnak állandóan és állandóan új eredményeket legyártva.


Azután a kreacosok azért is bagatellizálják az egy pontmutáció jelentőségét, mert igyekeznek elfedni azt a tényt, hogy az egy pontmutáció megfelelő helyen való megjelenését hatalmas evolúciós munka előzi meg!!!


Mielőtt fixálódna a populáció egyedeit jellemző egy darab pontmutáció, azelőtt rengeteg rengeteg véletlenszerű genetikai változás történik, és teljesen véletlenszerűen akár hatalmas léptékű genetikai változások is kipróbálásra kerülnek, vagyis a sok sok próbálkozás konvergál szelekció útján az optimális megoldás felé (ami a változó környezetben a leghatékonyabb és legegyszerűbb párosát nyújtja - ez mindig csak közelítő megoldás lesz konvergencia mellett).


Amikorra pl. megjelennek már általunk is láthatóan a műanyagevő bacik, az már egy szinte teljesen kész megoldás, amit nagyon hosszú és hatalmas léptékű evolúciós munka előzött meg.


Ráadásul ebben az esetben nem is csak egy pontmutáció a megoldás, hanem bizony annál jóval bonyolultabb dolog, és ami azelőtt sohasem volt.

2016. aug. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 404/631 Cerevisiae ***** válasza:
96%

És még egy apróság...


A Kérdező úgy fogadja el lazán apróságként a műanyagevést, hogy A KREACIONIZMUS SOHA NEM ISMERTE EL, hogy evolúció során keletkezhetnek ÚJ GÉNEK!!! Ez az egyik alapvető állításuk amellett, hogy új szerv sem jelenhet meg.


Márpedig egy új tulajdonságokkal rendelkező gén jelent meg ebben az esetben. A Kérdező igyekezett itt is bagatellizálni, hogy nehogy észrevegyük, hogy a kreacionizmus egyik elméleti alappillére is itt éppen nagy zajjal összeomlott.


Manapság amúgy észrevettem egy két kreacionista firkálmányban, hogy már ők is kénytelenek így úgy bagatellizálva az új génkeletkezések lehetőségét elfogadni, persze totálisan homályosan tálalva a dolgot, állandó egérutat hagyva maguknak, de régebben ez az állításuk totálisan egyértelmű volt, de lehet, hogy most is az összességében.

2016. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 405/631 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Cerevisiae! Nagyon megható, hogy ilyen szinten védelmezed az evolúciós tant. Mintha élethivatásodnak tekintenéd ezt, és mindenki mást hülyének nézel, aki nem fogadja el a tanaidat. Igazad van, értelmetlen a vita,úgysem tudsz meggyőzni senkit aki nem hisz az evolúcióban, mindig bele fognak kötni valamibe.

Van aki hisz az evolúcióban,és van aki nem. A fő gond az, hogy ti apró pontmutációkkal igazoljátok magatoknak azt, hogy az egysejtűből ember lesz, a nővényvilág kialakulásáról pedig semmit nem tudtok.

Majd ha idősebb és bölcsebb leszel, lehet hogy átértékeled majd a világnézetedet, és rájössz hogy az élet nem csak abból áll,hogy a véletlenek meg a környezet formál minket, meg az erősebb fennmarad stb.,mert elveszted az élet lényegét, márpedig azt, miért születtünk erre a földre. A biztos választ majd a halálod után fogod megkapni, csak nehogy késő legyen. Nektek biztosan van valami elméletetek a lélek kialakulásáról, amit az anyag hozott létre magának.

Hát maradjatok csak ebben a hitben, bizonygassátok "tudományosan", hogy a véletlen fújt össze minket egy vulkán oldalában, egy olyan embert, aki komolyan hisz az élet értelmében, sosem fogtok meggyőzni.

Ugyhogy én is búcsúzom, tudva azt, hogy úgyis kiderül minden a végén és nekünk lesz igazunk. Ha be tudod nekem bizonyítani, hogy hozta létre az anyagi világ a lelket, akkor van értelme további vitának. Egy dologgal azért legyél tisztában.

Mindenki a saját lelkéért felel, akár elhiszed akár nem.

2016. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 406/631 Cerevisiae ***** válasza:
89%

"Mintha élethivatásodnak tekintenéd ezt, és mindenki mást hülyének nézel, aki nem fogadja el a tanaidat."


Én az igazságot védem, és nem tanokat.


A Kérdező hazudott, és pitiáner bagatellizálással fedni akart.


Nem viselem sem a hazugságokat, sem az elkenést. Egy baktérium gyakorlatilag semmi más, mint egy anyagátalakító gyár, így nyilvánvaló, hogy ha egy új anyagfelhasználás jelenik meg, az a gyár, és így az egész baci jellegét változtatja meg. Az a hasonlat, hogy itt mindössze csak emésztőrendszeri változás történt, az egy kreacionista furmány a lényeg elkfedéséről, mert az ember egy emésztőrendszernél sokkal több, de egy baci, gyakorlatilag csak ennyi, és kész, vagyis baciszinten alapvető, lényegi változás egy új anyag hasznosítása.


Nem nézek senkit addig hülyének, amig nem hazudik, és nem tagadja meg a tényeket!


Nem tanokat védek, hanem tényeket, és a tudást, a logikát, és minden olyat, amitől az ember tényleg különleges lénynek mondhatja magát. Ha valaki a tudást rombolja, a logikát köpi szembe, az számomra azt jelenti, hogy az a valaki feladja az embervoltát a fanatizmusa oltárán.

2016. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 407/631 Cerevisiae ***** válasza:
96%

"Van aki hisz az evolúcióban,és van aki nem."


Az evolúció ugyanolyan tény, mint fenn az égen a Nap. Nem hinni kell benne, hanem megtanulni és megérteni. Pontosan ugyanolyan szükségszerű elfogadni és megérteni, mint akár a matematikában a másodfokú egyenlet megoldóképletét, és bármi olyat, amit tényként tanítanak az iskolákban, mint többszörösen visszaigazolt termésszeti jeelenséget. Már mutattam neked, hogy van olyan keresztény társaság 20000 taggal, aki azt vallja ma is, hogy a Föld lapos korong alakú.


Ez sem hit kérdése!!! Ha ezek az emberek hülyék, akkor meg kell hogy állapítsuk a tények alapján, hogy igenis hülyék, és elvakultak.


Nem ez a véleményed?

2016. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 408/631 anonim ***** válasza:
0%
Tökéletesen semmitmondó válasz, nem reagáltál egyetlen felvetésemre sem, maradj meg a boldog tudatlanságban lélek nélkül, aztán majd számolhatsz a következményekkel, de ez nem az én dolgom. Üdv
2016. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 409/631 Cerevisiae ***** válasza:
96%

"hogy ti apró pontmutációkkal igazoljátok magatoknak azt"


Te egy hazug alak vagy. Mire nem válaszoltam neked??? Mutasd be a megjegyzésedet, amire nem válaszoltam. Ne valami ömlesztett baromságra, hogy a női mell, meg madárszárny.... stbstb - bár a kutya ujjai között feszülő kezdeti kis membrán, majd úszóhártyája, a repülőbéka és a denevér szárnyának kialakulását ebből már a hülye is le tudná magában vezetni, akár csak egyszerű pontmutációk halmozásával is. Sima kreacionista mikroevolúcióval ki tud alakulni ebben a láncban is(!) a szárny, pont ugyanúgy, ahogy pl. bonobóból is emberszerű lény.


Szóval egy bizonyos felvetett problémádat hol nem veséztem ki??? - te aljas kis csepűrágó. :(


Bizonyíts!!! Ez a ti hitetek! Állandóan erköcsről papoltok, prédikáltok, de megállás nélkül hazudtok, elfedtek, és ha kell rágalmaztok. Az ilyenek ha még primitívebb környezetben nevelkednek, akkor még bombát is kötnek magukra.


Most mutattam be két példán keresztül is nem is egy új gén keletkezését. Miféle csak pontmutációról beszélsz te??? Volt ahol komplett genom duplikálódásra mutattam.


A Brassica-háromszög nemesítési példában komplett genom triplázódás történt, és új faj kialakulása, és új kromoszómaszám kialakulás.


Csak ez a legutóbbiak... nem beszélve az általatok mindenáron tagadott új szervek megjelenéséről.


De felajánlottam neked a szárny kialakulásának megbeszélését is! Netán utánanéztél a tollas dínóknak, ahogy a topiktársunk neked ajánlotta, és most úgy beszartál, hogy megint csak alaptalan vádaskodásokra futja? :(

2016. aug. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 410/631 anonim ***** válasza:
88%

"Tökéletesen semmitmondó válasz, nem reagáltál egyetlen felvetésemre sem"

Haver, te nem vetettél fel semmit. Minden amit összehordtál csak afféle megérzések, miszerint neked ez vagy az "nem hihető". Ennyi. Ez egy nagy nulla. Tudásod egy olyan szinten felületes, hogy még a legalapvetőbb biológiai összefüggéseket sem tudod átlátni, nem csoda tehát, ha értemes felvetést sem tudsz tenni. pl. a tollas dinoszauruszokról sem tudtál nyilvánvalóan semmit, de a többi dologról sem, ami itt elhangzott. Sőt, most se tudsz, annak ellenére, hogy lett volna lehetőséged, hogy tudatlanságod eloszlasd. Jössz itt mindenféle ködös hablattyal, hogy majd ha mi is idősebbek leszünk, akkor ez meg az. Baromság. Te nem tudsz semmit a világról, nem képzed magad, koroddal nem bölcsességed, hanem csak ostobaságod lesz egyre mélyebb. De különben is, amiket mi előhoztunk, azok tények, amik a törzsfejlődést támasztják alá. Bármi is történik az életünkben, ezek a tények nem változnak. Ezekből a tényekből mindig ugyan az az igazság fog kirajzolódni. Már annak aki rendelkezik némi tudással a világról.. Aki meg az általános iskolás biológia óta csak egyre felejt, annak persze az evolúció is csak hit. És kényelmes azt hinned, hogy te rendelkezel az elérhető maximális tudással, és mindneki más is csak "hissz" az evolúcióban, holott, aki megfelelő képzés során mély ismereteket szereznek az élővilágról, azok számára ez nem hit, hanem tudás.

2016. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!