Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány milyen magyarázatot...

A tudomány milyen magyarázatot ad a transzneműségre?

Figyelt kérdés

A homoszexualitás a természetben is megfigyelhető, sőt azt hiszem még evolúciós haszna is van (segít a populáció számát szabályozni).


A transzneműség azonban tudomásom szerint az állatvilágban nincs. Vagyis én nem hallottam arról, hogy pl. egy hím oroszlán nősténynek gondolná magát.

Számomra ez teljesen érthetetlen: egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én pasiként egyszer csak rádöbbenjek: én nő vagyok! Másoknál mégis ez a helyzet.


Szóval mi ez???


júl. 16. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
100%

"Struktúrálisan nincs különbség a férfi és női agy között."

Igazság szerint van.

[link]

júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:
#71 Ez legjobb esetben is csak másodlagos nemi jelleg. Olyan, mint a manboob az elhízott embereknél. Amiatt sem tekintünk senkit nőnek.
júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
100%

71

Köszi, akkor kis különbségek vannak. Az mondjuk nekem kérdés, hogy ez abból következik, hogy hogy használják az agyukat a férfiak/nők, vagy a különbségből jön az agy másmilyen használata.


Egyébként a linken van szó a transzokról is pár mondatban, ahol alátámasztják, hogy transz nőnek női agya van (legalábbis ott, ahol vizsgálták).

júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 Antónia789 válasza:

transznemű állatokról van szó 17:50-nél:


https://www.youtube.com/watch?v=9rJd92YH-c8&t=1069s&ab_chann..

júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
29%
Nekem volt olyan kandúr cicám, aki sosem ment a lánycicák után és felnőtt korában is odafeküdt szopni a kiscicák mellé. Sőt volt olyan is, amikor a másik kandúr cicám hasánál próbált szopni, pedig nyilván nem volt teje, de volt, hogy a szőr is kijött neki ott, annyira szopta. Aztán később befeküdt a másik cica kiscicáihoz és hagyta, hogy a kiscicák a hasát szívják, pedig nem volt teje neki se. Nekem ez bizonyíték arra, hogy mindenféle emberek által irányított mozgalmak nélkül is van olyan, hogy valaki más testben születik, mint aminek érzi magát. Nem divatból, nem propaganda miatt ilyen, hanem így születik. Biztos valami eltérés van a kromoszómában vagy valami, nem értek ehhez. De elfogadom, hogy van ilyen és nem egészséges, ha valaki elnyomja magában.
júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!