Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány milyen magyarázatot...

A tudomány milyen magyarázatot ad arra, amikor valami spontán módon leesik a házban úgy, hogy előtte a helyén, nyugalomban volt?

Figyelt kérdés

Gondolom sokan tapasztaltak már ilyet. Ilyenkor rögtön beindul a fantázia, hogy milyen "természetfeletti" lények okozhatták.

Van erre logikus magyarázat?


júl. 1. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Huzat, macska, nem volt olyan stabil és a "mikrorezgések" szép lassan dolgozva kibillentik.
júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most pl. nemrég beesett a fogkefe a mosdókagylóba, behallottam a szobába. Valószínűleg a szélére volt állítva. Hát furcsa.
júl. 1. 22:37
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
A tudományos vizsgálat tárgya általában a megismételhető történések, hiszen csak azokat lehet tanulmányozni.
tegnapelőtt 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Legdurvább ilyen eset amit láttam.Halotti búcsúztatón voltunk.Temetés után kaja beszélgetés.Egy táska volt a székre akasztva.6 voltunk a szobában.

Gyerökök amit akkor láttunk még a hideg is kiráz.

Láttuk ahogy a táska elkezdett mozogni mintha valaki mozgatná.Majd hírtelen a szoba közepére repült úgy hogy a székre volt felakasztva.A táska az egyik ott lévő emberé volt és volt benne egy fénykép a meghalt emberről.

Két lány annyira megijedt hogy kifutott a kertbe.Még mi is csak néztünk hogy ez hogyan lehetséges.

tegnapelőtt 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Mi is megtapasztaltuk olyat, hogy egy régi (nem lapos) tv-ről leugrott egy ráhelyezett kis tárgy.

Nehezen tudtuk feldolgozni, nem volt rá hétköznapi magyarázat.

tegnapelőtt 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szikszai.B válasza:
63%
Többféle jelenség is lehet a háttérben. Pl. a tárgy "feszültségben" van, energiát tárol, majd valamilyen oknál fogva elengedi ezt az energiát, mint egy felhúzott rugó. Vagy hőtágulás miatt a tárgy valamelyik felülete "átpattan". Ez a szabadban, a tűző napon hagyott fémhordóknál figyelhető meg, ahogy melegszik az idő, az egyik pillanatban a hordó teteje vagy alja átpattan, és olyan hangja van, mint ha valaki rácsapna.
tegnapelőtt 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

Mivel én jól képzett ember vagyok, ezért nem indul be a fantáziám, hanem megpróbálok rájönni a jelenség okára. Szinte mindig kivétel nélkül sikerül megtalálni az eseményt kiváltó okot.


Viszont amikor nem találok közvetlen magyarázatot, akkor is látom a lehetőségét néhány ellenőrizhetetlen körülménynek, pl. pillanatra felerősödő huzat, eleve instabil elhelyezés, stb. - tehát nincs mit oldani!

tegnapelőtt 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%
Anyám is mind mondja a szellemeket, ha valami lepottyan, én meg minden esetben megjegyzem neki, amikor otthon vagyok ilyenkor, hogy csak a szent gravitáció és más fizikai törvények a felelősek érte, felesleges a halott nagynénémet szidni az ilyen események miatt.
tegnapelőtt 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

A tudomány akkor tud hozzászólni az ilyenhez, ha vizsgálható.

Tehát adott esetben sok ilyen tárgyat kell kitenni, műszerekkel körberakva. Akkor lehet valamit mondani róla, miért történt.

tegnapelőtt 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!