Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a tudomány jelenlegi...

Mi a tudomány jelenlegi állása a telepátia létezése mögött?

Figyelt kérdés
Esetleg végeztek valamiféle hiteles kísérletet ezzel kapcsolatban vagy vizsgáltak olyan személyeket akik állítólag rendelkeznek ilyesfajta képességekkel.Előre is köszönöm!

júl. 13. 12:35
1 2
 1/16 A nagy Levin ***** válasza:
81%
Egyenlőre semmilyen egyértelmű tudományos bizonyíték nincs a létezésére.
júl. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
A véleményemet elküldtem neked telepatikusan, megkaptad?
júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem :)

Bár sejtem...

júl. 13. 14:10
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Az amerikai hadsereg régebben komolyan vette ezeket a témákat, ezért hivatalos programok is voltak az igazság kiderítésére. Az eredmény az lett, hogy az összes megélhetési telepata szélhámos csődöt mondott a gondosan ellenőrzött laboratóriumi körülmények között. Azóta már senki épelméjű személy nem veszi komolyan a telepatákat.
júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 MDaniel98 ***** válasza:
92%
A tudományos közösség általában szkeptikus a telepátia létezésével kapcsolatban. Számos kísérletet végeztek a telepátia bizonyítására, de ezek eredményei nem voltak meggyőzőek vagy megismételhetőek. A legtöbb ilyen kísérletet nem sikerült megerősíteni, és gyakran statisztikai hibákat vagy kísérleti torzításokat találtak.
júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Jelenleg is létezik ilyen kutatás, és olyan problémák vannak, hogy mindenképpen nagyon jelentős az emberi tényező.

Magyarán aki ezt használná, az tart a körülményektől, és lehet, hogy ezért megy neki rosszul. Mindenesetre valóban még egy olyan kísérlet se történt, ami egyértelmű siker lenne.

júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Senior Séf ***** válasza:
73%
Fura dolog ez a telepátia. Az én racionalista agyam azt diktálja, hogy kóklerség az egész, de ami a feleségem és köztem működik, nem tudom más jelenség számlájára írni.
júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

A hivatalos tudományos álláspont szerint nincs bizonyítva a jelenség.


Akik azt mondják, hogy igen, azok áltudósok, ezoterikusok, akik nem elismert tudományos-folyóiratokban publikálták az elméleteiket.

júl. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

"nem tudom más jelenség számlájára írni"

Nézz utána a tükörneuronoknak.

júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Senior Séf ***** válasza:
78%
Érdekes cikk volt, kedves 9-es, hálásan köszönöm. Mindazonáltal én valami másra gondoltam. Olyanra, amikor a feleségem megtöri a csendet, és azt mondja, amire abban a másodpercben én is gondoltam. És ez szinte naponta megesik mindkét részről. Néha még telefonon keresztül is műxik. Erre is van valami cikked? Megköszönném.
júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!