Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jelenlegi tudásunk szerint ez...

Jelenlegi tudásunk szerint ez kizárható?

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam egy olyat, hogy a világ úgy néz ki, hogy valójában rengeteg képből áll össze, olyan mint egy rajzfilm, aminek minden története kész van.


Tehát meg van egy rajzalapon az, hogy elkapja a gyalogkakukkot a farkas, meg az is megvan, hogy haverok. De maga az élet utazik ezek között a lapok között folyamatosan és ebből tűnik úgy, mintha statikus lenne a világunk.

Tehát a rajzfilmen is a farkas valójában nem mozog, az egymás után vetített képek keltik ezt a hatást. Ez az univerzum, de az összes többi le nem vetített rajzlap meg a multiverzum. Ott van, csak nem látjuk.


Ez kizárható vagy jelenleg ezt nem lehet megmondani?



[link]


jún. 26. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha így lenne, nem lenne igaz az energiamegmaradás. Ugye semmi se garantálja, hogy ha átmész az egyik rajzról a másikra, azon pont ugyanaz lesz (csak másképp összerakva).
jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Jó nagy marhaság. Kezdem azt hinni hogy a tudosok találgató hülyegyerekek jó megélhetésért cserébe.
jún. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Thunderfairy: mondta neked valaki, hogy ezt tudós találta ki?
jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%
A rakéta.hu nem a precíz ismeretterjesztés fellegvára.
jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező elég zavarosan fogalmazta meg, de ha jól értem, akkor az a kérdés, hogy az idő valóban folytonos-e (mint amilyennek tűnik), vagy diszkrét egységekből áll (mint a videófelvételek).


A hasonlat onnan jön, hogy a mozgóképfelvételek valójában egymás után gyorsan felvetített állóképek, azért tűnnek mozgónak, mert a látási rendszerünk és az agyunk nem elég gyors, és összemosódnak a képek, azt az illúziót keltve, mintha a lefilmezett jelenetet a valóságban látnánk.


A válasz pedig az, hogy igazából nem tudjuk, de lehetséges, hogy az idő valóban diszkrét egységekből áll. Van egy legrövidebb időtartam, ami alatt a jelenlegi fizikai modelljeink nem értelmezhetőek, ezt Planck-időnek nevezik, értéke kb 5,39*10^-44 másodperc. Ebből egyes fizikusok arra következtetnek, hogy ez az idő elemi egysége, aminél rövidebb idő nem létezik, vagy legalábbis nem értelmezhető. Ha igazuk van, azt felfoghatjuk úgy is, hogy a valóság is a filmhez hasonlóan diszkrét egységekből, "képkockákból" áll, de hogy ez tényleg így van-e, azt nem tudjuk.

jún. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem tűnik úgy, hogy az idő diszkrét lenne. Az igaz, hogy ennél rövidebbnek nincs értelme.
jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az ötös szépen megfogalmazta azt, amit én nem tudtam 😆

Köszi mindenkinek.

jún. 27. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!