Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány milyen magyarázatot...

A tudomány milyen magyarázatot ad a transzneműségre?

Figyelt kérdés

A homoszexualitás a természetben is megfigyelhető, sőt azt hiszem még evolúciós haszna is van (segít a populáció számát szabályozni).


A transzneműség azonban tudomásom szerint az állatvilágban nincs. Vagyis én nem hallottam arról, hogy pl. egy hím oroszlán nősténynek gondolná magát.

Számomra ez teljesen érthetetlen: egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én pasiként egyszer csak rádöbbenjek: én nő vagyok! Másoknál mégis ez a helyzet.


Szóval mi ez???


júl. 16. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
46%
#49 Nem példátlan szituáció, igen...
júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
51%

"ők biológiailag is nők. Vannak, akik őszintén elhiszik, hogy lehetnek terhesek is, meg tudnak menstruálni. "


Ez nem igaz 😃 egy transz nő aki nyíltan felvállalja, hogy transz az azt is simán elmondja, hogy férfinak született de rossz testbe. Pontosan ezért van,hogy kiáll a jogaiért. Nőként tekint magára,és így is viselkedik. Az LMBTQ-ba akkor nem lenne a T betű, ha az lenne a narratíva, hogy a transz nők nőnek születtek, akkor nem lenne vita, nem gondolod?

Olyan szokott lenni, hogy eltitkolják, ami valahol érthető, hisz ez elég kényes magánügy

júl. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
100%

#52 Én nem azt mondtam, hogy ez a narratíva, hogy a transz nő biológiailag is nő. Nyilván, mint mindenben az életben, ebben is vannak extrém szélsőségek. Ebben a témában ők azok. A többség nyilván nem ilyen, de nem is állítottam mást. Bár a #47-es lehet kicsit félreérthető, de #51-ben már úgy fogalmaztam, hogy "nem példátlan". Ami amúgy "példa nélküli" lett volna, csak úgy tűnik ma nagyon nem megy a fogalmazás.


És csak hogy alátámasszam példával: [link]


Ez csak a legelső, amit feldobott. Ha rákeresel, hogy "trans woman gynecologist", rengeteg különböző cikket találni különböző esetekről, ahol transz nők mentek nőgyógyászhoz, aztán az interneten indítottak támadást, mikor nem fogadta őket az orvos. Sok ilyen van. De ismétlem, ez csak az extrém szélsőség, nem a "narratíva".

júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
15%
A tudomány semmilyet. Transzneműség nem létezik, hacsak nem azt az elmezavart nevezzük annak, amikor valaki ellenkező neműnek képzeli magát. A tudománynak egyszerűen csak tilos ezt megcáfolnia, mert ellentmond a PC dogmáknak, márpedig a tudomány mindig alá volt rendelve az aktuális diktatúrának.
júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány hogy cáfolná meg? Mit? Ez nyilván egy létező dolog, más kérdés, hogy mentális rendellenesség. Ezt bizonyítani meg cáfolni sem kell, a tudománynak ezzel nincs dolga.
júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 A kérdező kommentje:

"transz nők mentek nőgyógyászhoz, aztán az interneten indítottak támadást, mikor nem fogadta őket az orvos"


Egy pár gondolat ehhez:

Jómagan elfogadó ember vagyok. Nem zavarnak a melegek, transzneműek, stb., nem akarom őket áttéríteni hetero nemi identitásra. Abban hiszek, hogy mindenkinek joga van úgy élni, ahogy akar. Ameddig nem akarja rámkényszeríteni a nézeteit, tolerálom őket.


De!


A fenti idézet már egyértelműen arra mutat rá, hogy ott bizony elmezavar van a háttérben. Nem igazán ismerem az LMBTQ mozgalmat, de ha azt mondják, hogy ez normális, akkor ez a mozgalom is ütődött.

Az LMBTQ-tól elvárnám, hogy az ilyen szélsőséges követőit fékezze meg.a nőgyógyász a biológiai nőket fogadja! Ellenkező esetben ők ne várjanak elfogadást.


Egyébként már az is eszembe jutott, hogy pl. egy normális meleg srác nemkér ebből a mozgalomból, mert csak felerősítik az előítéleteket.

júl. 16. 17:29
 57/75 anonim ***** válasza:

"Egyébként már az is eszembe jutott, hogy pl. egy normális meleg srác nemkér ebből a mozgalomból, mert csak felerősítik az előítéleteket."

Nem csak neked. Van is néhány meleg ismerősöm, konkrétan ők is azt mondják hogy az LMB az, ami normális, az simán csak eltérő nemi irányultságot jelent. De ezek után minden más betű mentális zavart jelent, hisz ott már olyan emberek vannak akik másnak képzelik saját magukat, mint amik.

júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
100%

#56 Hozzátartozik az is, hogy nem egy melegtől hallottam már azt, hogy az LMBTQ LMB része, tehát melegek, leszbikusok és biszexek, teljesen elkülönülnek a többi betűtől. Ők úgy vélik, hogy míg az LMB-k teljesen egyszerű átlag emberek, akik egyszerűen másokhoz vonzódnak, mint amit a természet "diktál", de ha jönnek szembe az utcán, meg nem mondod róluk, hogy azok, addig a többi betűnek valójában semmi köze nincsen az identitáshoz, hanem 50% elmezavar, 50% szocpolitikai mozgalom. Tehát a többi betű nem igazán nevezhető egyszerű, hétköznapi, átlagos, ártalmatlan embereknek. Ők saját magukat csatolták hozzá az LMB-hez, mivel azért a 90-es évek végére kifejezetten elfogadottá vált az emberek fejében, a stigmák és kirekesztések javarésze megszűnt, ezért a sokbetű ide csatolta magát, hogy ezen lovagolva szerezzenek "támogatást", vagy nem is tudom mi a jó szó.


Száz szónak is egy a vége: a transzoknál és minden egyéb betűnél az LMB után komolyak a problémák... nem véletlenül írtam korábban, hogy nem dicsőíteni kellene őket, hanem hagyni, hogy a pszichiáterek végezzék a munkájukat. Alany van bőven a tanulmányokhoz...

júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
100%
#57 Hú de egyre gondoltunk. :D #58 voltam
júl. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy valakinek lehet másfajta lelke, mint amilyen a teste.

Tehát, aki pl. férfinak született, előfordulhat, hogy nőnek érzi magát.

De ez nem azt jelenti, hogy tényleg nő, hanem azt, hogy az ennek megfelelő agyi felépítést kapta.

Tehát akkor viselkedhet nőként, és átalakíthatja magát nővé - de akivel szembekerül, annak erről tudnia kell. És persze nem indulhat olyan helyzetekben (pl. női versenyen), ahol a férfi teste előnyt jelentene.

júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!