Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány milyen magyarázatot...

A tudomány milyen magyarázatot ad a transzneműségre?

Figyelt kérdés

A homoszexualitás a természetben is megfigyelhető, sőt azt hiszem még evolúciós haszna is van (segít a populáció számát szabályozni).


A transzneműség azonban tudomásom szerint az állatvilágban nincs. Vagyis én nem hallottam arról, hogy pl. egy hím oroszlán nősténynek gondolná magát.

Számomra ez teljesen érthetetlen: egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én pasiként egyszer csak rádöbbenjek: én nő vagyok! Másoknál mégis ez a helyzet.


Szóval mi ez???


júl. 16. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:

#34

És a vicces, hogy a rassz egyébként sokszorta inkább egy spektrum, mint a nem. Teli van a világ olyan emberekkel, akiknek a felmenői többféle rassz képviselőiből is kerültek ki.

júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:

#40, nem az az érdekes, hanem az, hogy arról mi lenne a véleményetek. Elintéznétek annyival, hogy "úgysem nyerhet, nincs jelentősége", vagy akkor is kardoskodnátok, hogy "nehogymá' indulhasson"?


Nem védeni akarom a férfiként a nők között indulni akarókat, csak kíváncsi vagyok, hogy fordított esetben mi lenne az elképzelés.

júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
100%

#42 Nem kardoskodnánk, mert a probléma az irreális előnyből van. Az, hogy egy férfi beállít egy női versenyre, szétver mindenkit akik egész életüket ennek szentelték, aztán hősként van titulálva, az undorító. Ha egy nő vállalja azt, hogy hátrányból indul a férfiak között, ám legyen. Ha netán győz is, na az dicséretes.


Nem kell amúgy elméletben beszélni. A motorsportban pont ez a helyzet. Ugyan manapság már próbálkoznak női szériákkal, de teljes csőd az egész,

júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
100%

#43 folyt.


... Mert a nők nem akarnak külön versenyezni. Vállalják a kihívást. A női szériába valóban tehetséges nő még sosem tette be a lábát, mindegyik férfiak között indul (Flörsch, Mann, Patrick, stb). Ez egy kihívás nekik, ami becsületes. Fordított esetben pedig feltűnési viszketegség, gyávaság, patkányság.

júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 Mojjo ***** válasza:

@42: Ebben a formában amúgy szerintem ez tényleg egy érdekes kérdés.

Amit legelső gondolatként el tudok mondani:

Úgy gondolom, hogy a legfontosabb, hogy megakadályozzuk, hogy valaki jogtalan, nem fair versenyelőnyre tegyen szert, illetve megfordítva a dolgot: a többieket nem fair módon versenyhátrányba hozza. Ez megtörténik akkor, ha fizikai sportban egy férfi a női mezőnyben indul, de nem történik meg akkor, ha egy nő indul a férfi mezőnyben.

Lehet mondani, hogy valójában így a többieket hozzá versenyelőnybe, de ezért vannak kvalifikációs futamok, így ez sem áll.

Az alapja az egésznek az, hogy csináljunk amit akarunk, amíg másoknak nem ártunk vele. Versenyhátrányba hozni másokat ennek nem felel meg. Magunkat kiejteni direkt mindenféle versenyről megfelel.


Mindenesetre lehet, jobban átgondolva változna az álláspontom, most, első átgondolásra részemről ez tűnik jogosnak.

júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:

"ndulhat-e a férfiak versenyén"

Indulhat.

Nem szoktak ilyet, mert kb. esélytelen, de indulhat rajta.


Amúgy bizonyos tekintetben érthető az, ha valaki másféle nemnek képzeli magát. Ez egy bizonyos zavar a fejlődésben, és nem biztos, hogy gyógyítható.

DE akkor itt korrekt minősítés kellene!

Pl. ha eredetileg férfi volt, akkor nem indulhat női versenyen. Nem azért, mert nem nő, hanem azért, mert biológiailag sokkal erősebb.

júl. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
100%
#46 Na de itt már problémákba ütközünk, mert a transz nők nem hajlandóak elismerni, hogy ők biológiai férfiak. Korábban már leírtam, hogy ezt MENTÁLIS problémaként kezelni manapság "bűn", mert ők váltig állítják, hogy ők biológiailag is nők. Vannak, akik őszintén elhiszik, hogy lehetnek terhesek is, meg tudnak menstruálni. Tehát az ő szemükben nekik nincs fizikai előnyük. És nem lehet nekik ellentmondani, mert akkor rögtön megindul a lejárató kampány.
júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:

"állítják, hogy ők biológiailag is nők"

Ez viszont már akkor konkrét elmezavar.


De, van fizikai előnyük, mivel aki eredetileg férfi, erre van beállítva. Ha erről nem tud, akkor is.

A politika meg más téma, az is sokszor mellőzi a valóságot és a tényeket.

júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
#47, ezek a "nők" szoktak járni nőgyógyászati vizsgálatra is? :D
júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 A kérdező kommentje:
A South Park ha jól emlékszem, pont ezt a jelenséget figurázta ki, hogy a transz nők indulni akarnak női versenyeken.
júl. 16. 14:34
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!