Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány milyen magyarázatot...

A tudomány milyen magyarázatot ad a transzneműségre?

Figyelt kérdés

A homoszexualitás a természetben is megfigyelhető, sőt azt hiszem még evolúciós haszna is van (segít a populáció számát szabályozni).


A transzneműség azonban tudomásom szerint az állatvilágban nincs. Vagyis én nem hallottam arról, hogy pl. egy hím oroszlán nősténynek gondolná magát.

Számomra ez teljesen érthetetlen: egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én pasiként egyszer csak rádöbbenjek: én nő vagyok! Másoknál mégis ez a helyzet.


Szóval mi ez???


júl. 16. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 Mojjo ***** válasza:
77%

Viszonylag kevés oroszlán ilyen mélységű belső érzéseiről tudunk.

Mindazonáltal akárki akármit érez, a neme nem változik meg tőle mágikusan. Akkor sem, ha levágják a tökét ¯\_(ツ)_/¯

júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 A kérdező kommentje:

Néztem egy transznemű nő (vagyis pasi) YouTube videóját, és a kommentszekcióban úgy érvelt, hogy a WHO szerint nem betegség a transzneműség.

Oké. Tehát a tudomány kiderítette, hogy nem betegség.

Akkor mi ez???

júl. 16. 09:55
 3/75 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Mentális zavar. Az persze más kérdés hogy a társadalom mit kezd vele, lehet belőle kiközösítés vagy akár halálbüntetés, vagy mondhatja azt hogy nem kezelendő, tolerált állapot (mint a politikai befolyás alatt lévő WHO teszi).
júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 A kérdező kommentje:

#3


Tehát a WHO politikai okokból nem ismeri el a transzneműséget mentális zavarnak?

júl. 16. 10:10
 5/75 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy társadalmi jelenség, a pszichológia és a szociológia vizsgálja. Nem olyan téma, amit az allatvilágban vizsgálnak. A transzneműek a társadalmi nemüket változtatják meg, nem a biologiait.
júl. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 Mojjo ***** válasza:
52%

@5: Igen? Az, hogy valaki női ligában játszik női versenyzőkkel, az a "társadalmi nem" alapján van besorolva?

Én szeretném akkor a társadalmi vagyonom megváltoztatni, és ezentúl milliárdos vagyok. Gondolom, a bankok is a társadalmi vagyon alapján adják ki a pénzünket. És természetesen a társadalmi életkorom 80, ha tömegközlekedéssel utazom. Amúgy meg 22, ha csajozni kell.

júl. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 Mojjo ***** válasza:
52%

Az a baj ezzel az agymenéssel, hogy nem "megtűrt" állapot, hanem propagált, a nyugati társadalmakban önmaga paródiájává vált, ám mégis teljesen komolyan gondolt abszurdum.

A megtűrt állapot egy dolog lenne. Ha azt mondja valaki, hogy oké, én nőnek érzem magam, a többiek meg azt mondanák, hogy semmi baj, én meg néha Napóleonnak, van ez így, az megtűrt állapot. Az, hogy ha valaki nőnek érzi magát pasiként, és utána elvárják, hogy a többi ember is nőként tekintsen rá, miközben pasi, mehessen női versenyekre, ha oda jut, női börtönbe zárják, akkor is, ha mondjuk azért került börtönbe mert pasiként nőket erőszakolt stb stb, na ez nem megtűrés... Ez valami egész más.

júl. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
53%
Mentális rendellenesség, pszichiátria foglalkozik vele. Vagyis foglalkozna, ha nem tenne úgy a társadalom, mintha "normális" lenne.
júl. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 A kérdező kommentje:

Én igazából azt sem tudom, mit gondolnak magukról ezek az emberek. Én heteroszexuális pasi vagyok, de azzal, hogy ne sértsek meg egy transznemű nőt, hogyan kellene vele viselkednem? Ha ő igazi nőnek hiszi magát, sértő-e, ha én azt mondom, hogy ő az én szememben nem igazi nő?


A húgom legjobb barátja meleg. Megkérdeztem őt erről a transzneműségről, mire azt mondta, hogy szerinte ezek pasik, csak be vannak öltözve csajnak.

Azt is elmondta, hogy benne volt késztetés arra, hogy nőies meleg legyen, de leküzdötte magában, így férfias meleg lett.

júl. 16. 10:26
 10/75 A kérdező kommentje:

#8


J.K. Rowling-ot a mai napig támadják, mert valami olyasmit mondott, hogy csak az igazi nők menstruálnak.

Ha ezért betámadták, akkor bizony engem is betámadhatnak, ha azt mondom, hogy ő az én szememben nem igazi nő?

Már azt sem tudom, hogyan kellene viselkednem. 😅

júl. 16. 10:28
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!