Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány milyen magyarázatot...

A tudomány milyen magyarázatot ad a transzneműségre?

Figyelt kérdés

A homoszexualitás a természetben is megfigyelhető, sőt azt hiszem még evolúciós haszna is van (segít a populáció számát szabályozni).


A transzneműség azonban tudomásom szerint az állatvilágban nincs. Vagyis én nem hallottam arról, hogy pl. egy hím oroszlán nősténynek gondolná magát.

Számomra ez teljesen érthetetlen: egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én pasiként egyszer csak rádöbbenjek: én nő vagyok! Másoknál mégis ez a helyzet.


Szóval mi ez???


júl. 16. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/75 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én nem tudnám elfogadni, hogy egy "nőről" kiderül, hogy pasi eredendően. Ez meg az én mentális állapotom. Ő egy pasi, aki nő szeretne lenni. Sajnálatos, én is sok mindent szeretnék, pl. 200 évig élni. Egyébként az egész kérdés egy apróság, amíg nem műtenek ovisokat. Sokkal fontosabb dolgunk lenne, ezen viszont éveken át el tudunk vitázni, és addig se firtatjuk, hogy a kapitalizmus túlkoncentrálja a tőkét, és szétszedi a természetet. Nem téma. A téma a transz, a celeb, Mohács, meg ilyen apróságok...
júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/75 anonim ***** válasza:
43%

"nő szeretne lenni"

Nem.

Ő egy pasi, aki olyan agytekervényeket kapott, ami egy nőnek járna. Az agyának ez a része nő, a teste többi része férfi.

Ehhez mérten kezeld.

júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/75 anonim ***** válasza:
62%
#62 Nem. Az agyának is minden sejtjében benne vannak az XY kromoszómák, tehát teljes egészében férfi. Ettől még gondolkodhat nőiesebben, de ennyi, attól még férfi marad.
júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/75 anonim ***** válasza:
50%

62

Struktúrálisan nincs különbség a férfi és női agy között. Abban van különbség, hogy melyik részét használják jobban. Érdekes lenne, ha tudományosan megnéznék, hogy a transzok agya a másikéhoz hasonlóan működik vagy sem, szerintem azzal véget lehetne vetni a vitáknak

júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/75 anonim ***** válasza:
0%

"Az agyának is minden sejtjében benne vannak az XY kromoszómák, tehát teljes egészében férfi."

NEM!

Tudod, hogy létezik olyan zavar, hogy férfi kromoszómákkal nő, vagy valami nőies alkat lesz belőle.

UGYANEZ létezik az agyban is.

Nem ártana végre felfogni, hogy nem csak bebeszélés.

júl. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/75 anonim ***** válasza:
100%
#65 Létezik ilyen, de nagyon ritka, és a magukat más neműnek képzelő emberek többségénél nem ez a helyzet.
júl. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/75 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát aki őrült, annak meg az a valósága, hogy ő Napóleon. El tudom hinni, hogy ő ezt komolyan így éli meg, ezzel semmi probléma nincs. Azt viszont majd én eldöntöm, hogy én minek látom őt: Napóleonnak, vagy sem.
júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/75 anonim ***** válasza:
54%

Aki hermafrodita, arra se mondod, hogy ő nő. Meg azt sem, hogy ő férfi, pedig lehet, hogy XY kromoszómái vannak.

Van rá külön szó, mert épp eléggé különbözik.

PONT UGYANÍGY a lelki alkat is eltérhet. Azért, mert esetleg nincs külső jele, nem világít rózsaszínen az agya - ATTÓL MÉG LÉTEZIK.

Jó, persze - előfordul átmeneti forma is, meg olyan is, aki tényleg csak bebeszéli. Erre való a pszichológus, hogy ezt kiderítse.

júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/75 anonim ***** válasza:
#68 Pszichiáter*
júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/75 anonim ***** válasza:
100%
Van egy vérzékeny ismerősöm. Tehát ha kicsit megüti magát, akkor ott véraláfutás keletkezik. Ő nem várhatja el, hogy elmegy kaszkadőrnek, és a világ rá, mint kaszkadőrre tekint, akármennyire is igazságtalan ez, és akármennyire is tehetséges kaszkadőr lenne, vagy érzi úgy, hogy neki ez a hivatása. Ettől még legyen boldog minden ember.
júl. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!