Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány milyen magyarázatot...

A tudomány milyen magyarázatot ad a transzneműségre?

Figyelt kérdés

A homoszexualitás a természetben is megfigyelhető, sőt azt hiszem még evolúciós haszna is van (segít a populáció számát szabályozni).


A transzneműség azonban tudomásom szerint az állatvilágban nincs. Vagyis én nem hallottam arról, hogy pl. egy hím oroszlán nősténynek gondolná magát.

Számomra ez teljesen érthetetlen: egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én pasiként egyszer csak rádöbbenjek: én nő vagyok! Másoknál mégis ez a helyzet.


Szóval mi ez???


júl. 16. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
35%
#6 a vagyon és a modern pénz pontosan egy társadalom által elfogadott jelenség. Ha belegondolsz az csak papírdarab, meg számsor a bankszámládon. Ugyanez az életkornál, ha valaki 80 azért utazhat ingyen, mert elfogadjuk társadalmilag a hiteles okmányait amivel bizonyítja. Hamarosan a nemátalakító műtétek és a hormonterápia is olyan szintre juthat, hogy nem fogod tudni megállapítani az illető biológiai nemét, és úgy fogod kezelni ahogy beállítja magát.
júl. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
45%
#10 A különbség annyi, hogy ő az abszolút igazságot mondta, te meg nem. Őt azért támadták csak, mert kimondta azt az igazságot, amit a mai világban "bűn" kimondani. És itt vissza is kanyarodunk a válaszomhoz, illetve korábbiakhoz: ezért nincsen betegségként nyilvántartva, mert a mai nyugati társadalom nem hajlandó ezt elismerni. És mind tudjuk, hogy a hangos többség diktál. Régen a cigire is azt mondták, hogy egészséges, még akkor is, amikor már bizonyított volt, hogy nem az, de a nép nem akarta ezt hallani, a dohánylobbi meg főleg nem. Ez pontosan ugyanaz. Az emberek nem akarják az igazságot, a saját igazukat akarják tényként kezelni, a különböző szektorok pedig alkalmazkodnak ehhez.
júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 Mojjo ***** válasza:
64%

@11: Miért, át fog pl alakulni a csontozata? Az, hogy nem tudunk ránézésre valamit megmondani, nem jelenti azt, hogy az valójában más, mint amit. Lehetne csinálni olyan vegán húspogácsát, ami színre, szagra, állagra teljesen olyan, mint a valódi hús, attól nem lesz mágikusan húsból.


Az, hogy egy 80 éves utazhat ingyen, társadalmilag elfogadott dolog. Oké. De az, hogy ha egy 20 éves azt mondja magaról, hogy mostantól ő 80 éves, és kéri a 80 éves korral járó társadalmilag elfogadott előnyöket, akkor - teljesen jogosan - hülyének fogják nézni. De ha egy pasi azt mondja, hogy ő mostantól egy nő, és kéri a nőknek járó jogokat - lsd női liga sportban, női börtön stb -, akkor egyes társadalmakban azt mondják neki, hogy persze, természetesen, hisz te nő vagy drágám, tessék. Na, erről beszélek.

júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 A kérdező kommentje:

#12


Az előbb feltettem egy konteós kérdést ebben a témában, az ezotéria rovatba. Akit érdekel, jöjjön át oda:


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__127..


De itt is várom a válaszokat erre a kérdésre.

júl. 16. 10:40
 15/75 A kérdező kommentje:

Egyébként meg teljesen logikusnak tartom, hogy a transzneműség mentális betegség. Gondoltam én erre, csak mivel hivatalosan nincs elismerve, ezért megpróbáltam találni egy másik magyarázatot. Hátha azoknak van igaza, akik nem tartják betegségnek.

De egyetértek veletek, szóval a választ megtaláltam.

júl. 16. 10:46
 16/75 Mojjo ***** válasza:
43%
@14: Ez nem konteós kérdés, ez csak simán egy kérdés. Válaszolok ott.
júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
47%

#13 egyet értek, írtam is, hogy nem a biológiai nemét változtatja meg, hanem a társadalom miként viszonyul jön hozzá. Nyilván azt, hogy engem hány évesnek kezeljen a társadalom, vagy milyen gazdagnak, stb azt nem tudom megváltoztatni, mert ekkora nyomást és lobbit nem tudok kiharcolni. Különben lehetne. Vannak például súlyosan szellemi fogyatékkal élő emberek, akik megragadták agyilag egy 4 éves korban. Ugyanúgy viselkednek vele az ápolói, gügyögnek hozzá még pelenkázzák, mintha 4 éves lenne, pedig biológiailag elmúlt 30.

Tehát erről szól az egész lmbtq lobbi hogy elfogadott legyen a társadalomban a nemváltás. Nem azt akarják letolni az emberek torkán, hogy ő nőnek született, ezért kezeljék nőként, hanem férfinak született, de nőként érzi magát.

júl. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 Mojjo ***** válasza:
48%

@17:

"Nem azt akarják letolni az emberek torkán, hogy ő nőnek született, ezért kezeljék nőként, hanem férfinak született, de nőként érzi magát."

Nem így látom. Valóban nem azt akarják letolni az emberek torkán, hogy ő nőnek született, de nem is csak annyit, hogy nőnek érzi magát. Azt akarják letolni az emberek torkán, hogy ő nőnek érzi magát, ezért valóban nő.

A "társadalmi nemre" való hivatkozás teljesen fals, amíg olyan kategóriákban is nőnek tekintik ezeket a férfiakat, amely kategóriák kifejezetten a biológiai különbségek miatt lettek kitalálva. Ha olyan területeken nőkként vannak kezelve, ahol a férfi női megkülönböztetés alapja a biológiai eltérés, akkor mégis hogyan érvelhetnénk amellett, hogy nem a biológiai nemről van itt szó? Ugyanmár...

júl. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, én is heteroszexuális férfi vagyok. De csak gondolj bele, ha neked most nőnek kellene öltöznöd, szűk rongyokat hordani, ki kellene festened a körmöd, rúzsoznod magad, nőként kellene riszálni a segged és magas hangon kellene beszélned. Meddig éreznéd komfortosan magad ebben a szerepben?

Nyilván azt várnád, hogy hazamehess végre, és ledobhasd ezt a sok szart magadról, és az legyél, aki lehetsz.

Na, a transzok valami hasonlót éreznek, amikor olyan nemi szerepbe kényszerítik őket, ami nem azonos az identitásukkal.

júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 Mojjo ***** válasza:
72%
@19: Én még egyetlen törvényt sem láttam a transz-agymenést propagaló országokban, ami szerint egy nőnek rúzsoznia kell magát, meg riszálnia a seggét stb stb. Vagy amiben egy férfinak hasonlóan sztereotípan kell viselkednie. Mindenki szabadon úgy viselkedhet, ahogy akar, amíg az nem ütközik törvénybe. Ehhez nem kell azt mondani egy nőről, hogy férfi, meg fordítva.
júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!