Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudomány milyen magyarázatot...

A tudomány milyen magyarázatot ad a transzneműségre?

Figyelt kérdés

A homoszexualitás a természetben is megfigyelhető, sőt azt hiszem még evolúciós haszna is van (segít a populáció számát szabályozni).


A transzneműség azonban tudomásom szerint az állatvilágban nincs. Vagyis én nem hallottam arról, hogy pl. egy hím oroszlán nősténynek gondolná magát.

Számomra ez teljesen érthetetlen: egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy én pasiként egyszer csak rádöbbenjek: én nő vagyok! Másoknál mégis ez a helyzet.


Szóval mi ez???


júl. 16. 09:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 hollófernyiges ***** válasza:
40%
Megkockáztatom a lepontozást, de szerintem nincs olyan, hogy társadalmi nem. Ahogyan társadalmi faj, rassz, kor, súly sincs.
júl. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 Mojjo ***** válasza:
59%

@31: Amennyire én látom, van társadalmi rassz, kor és súly is. Meg társadalmi nem is. Mert ezek a kifejezések csak annyit jelentenek, hogy milyen sztereotípia van az adott egyénekre ráhúzva. Pl a nőkre a rúzsos seggrázós viselkedés, ahogy az egyik fórumtárs említette. Az ázsiaiakra, hogy mindegyik tud zongorázni és jó matematikából, na meg persze kutyákat eszik. A túlsúlyos meg biztos leszar mindent, igénytelen stb stb.


De nem kell egy ázsiainak sem négerré műtenie magát, hogy ne kelljen kutyát ennie, miközben szinguláris magvú parciális integro-differenciálegyenleteket integrál, ha nem akar. Meg az én időmben ezt a társadalmi x-y-z akármit sztereotípiának, előítéletnek, meg ilyesminek hívták.

júl. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
51%

27

Van sima sakk (minden nem) és van olyan, amiben csak nők játszanak. Az, hogy az előbbiben nincsenek női játékosok, az maguknak a játékosoknak a döntése


A magasságcsoport amúgy nem rossz ötlet, de azért ez nem olyan egyszerű. Egy alacsonyabb embernek pl. a fekvő könnyebben megy, szóval ez tipikusan pozitív/negatív dolog. De pl. kosárban érdekes lenne a magasságcsoport szerintem

júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
100%

32 Jogos...

És amúgy...Az egész arról szól, hpgy a nem az identitásának fontos része és ez ezek szerint rugalmas. De egyeseknek az az identitásuk fontos része pl, hogy feketék. Na most, ha én feketének érzem magam és ezt kimondom, kíváncsi vagyok, hogy mit reagálna a társadalom...Bár kb 100%, hogy előbb utóbb ezt a gondolkodást is át lehetne tolni és oda lyukadhatunk ki, hogy bárki lehet bármi függetlenül attól, hogy micsoda...

júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:

#34 vagyok

Tényleg érdekelne, hogy a hisztin kívül mit reagálna erre egy fekete transz mondjuk. Mennyivel validabb a biológiai nem és identitás összemosása, mint egy másik biológiai tulajdonság, illetve az ehhez kapcsolódó identitásé...Persze a világ ilyen téren mindig is álszent volt, hiszen a vallásosok nem bolondok, de a képzeletbeli barátjával beszélgető random arc már igen. Az az igazság, amit a többség elfogad és ennél távolabb nem is kerülhetünk a tudományos gondolkodástól.

júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 Mojjo ***** válasza:

@34-35:

[link]

júl. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
#36 Hát igen, nem én gondoltam először erre 😂
júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 A kérdező kommentje:

"Egyrészt honnan tudod, hogy érez egy oroszlán?"


Sehonnan sem tudom. Arra támaszkodom, hogy az oroszlánok viselkedését kutatja a természettudomány, és tudomásom szerint egy fecni feljegyzés sincs arról, hogy a hím oroszlán valaha nőstény akart volna lenni. Látszólag jelentéktelen egyébként az eset, pedig nem. Van egy olyan gondolatom, hogy az LMBTQ-nak olyan nagy szüksége lenne bármilyen apró bizonyítékokra, ami alátámasztja a nézeteit, mint egy falat kenyérre. Így ők boldogan bármibe belekapaszkodnának.

júl. 16. 13:41
 39/75 anonim ***** válasza:
51%

Megfordítanám a kérdést egy pillanat erejéig; a legendás NDK-s NŐI sportolók megvannak? Akik kb. joggal voltak nevezhetők férfiaknak?


A sportnál egyébként csak a "negatív irányt" vizsgáltátok (ami a legtöbb esetben egyébként teljesen jogosnak vélt jogtalan versenyelőnyt ad), de arra nem tértetek ki, hogy az a nő, aki férfinak érzi magát, indulhat-e a férfiak versenyén.


Az állatvilágban egyébként több helyen is van, hogy az állat nemet vált, igaz ott biológiai nemváltás történik, vagy ott vannak pl. a csikóhalak, akiknél a hímé a hagyományosan női szerep.

júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 Mojjo ***** válasza:
78%

@39:

"de arra nem tértetek ki, hogy az a nő, aki férfinak érzi magát, indulhat-e a férfiak versenyén"


Mert hogy-hogy nem, ilyesmi valahogy kevésbé szokott előfordulni. Milyen érdekes, nem?


(A dopping egyébként tiltott és a lehetőséghez képest igyekeznek visszaszorítani.)

júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!