A türk-mongoloid turáni sztyeppei nomád népeknek, vagy a fekete-afrikai dzsungelek törzseinek "köszönhet" többet az emberiség technikai vagy tudományos téren?
A lényeg, hogy a turáni turko-mongoloid türk népek miért nem voltak képesek hozzájárulni a világ technikai és tudományos fejlődéséhez jobban mint a fekete afrikai néger lakosság?
A négerek javára/védelmére elmondható, hogy sokáig elszigeteltségben éltek....node a turáni-turko-mongoloidok viszont nem.....
Mi számít neked hozzájárulásnak?
Az általad “turáni türknek” nevezett népeknek az volt a jelentősége, hogy a sztyeppén összekötötték Európát Ázsiával. Ezáltal számos találmányt elterjesztettek.
Mert hülyék. Attól hogy a kicseszett ingertelen sztyeppén legeltetik a kumisztól bebaszva a marhákat, nem fejlődik ki rendesen az agyuk. Azért ilyen buták. Ráadásul a tehén trágyájának a gőzével szipuznak, amitől még retardabbak lesznek. De hát szerencsétleneknek ez az egyetlen örömük a hótt unalmas és halál csóró közép-ázsiai shithole countrykban.
A potrohos Viktor vajda meg még velük haverkodik és tüntet fel minket az ő testvérnépeikként. Mert hogy szerinte ezek a nyomorult országok jelentik a jövőt.
Nekem meg ég a pofán a bőr, amikor külföldön lemongoloznak..
“Az ókori és főként a középkori kelet-nyugat technikai kereskedelmi kapcsolat főként nem rajtuk keresztül, hanem a tengeri kereskedelmi kapcsolatokon alapult. Kína => India => Közel-kelet - Levante- >>>> Itália.“
Tényleg? A nyeregről, kengyelről, kantárról, nadrágról hallottál ezeket mind lovasnomád népek terjesztették el. No meg úgy rémlik a selyemút Közép-Ázsián keresztül vezet.
Afrika akkor maradt le, amikor a Szahara kialakult és elvágta a déli területeket az északi központoktól. Valamikor a Szahara zöld volt, tavakkal és folyókkal, vízilovakkal, zsiráfokkal és kb mindennel amire az embereknek szükségük van. Ezt igazolta már a paleohidrológia és a régészet is. Ha a Szahara nem sivatagosodik el, akkor Afrika nagyon másképpen alakult volna a történelemben. Itt van hozzá némi alapinfó ősi szaharai tavakról, folyókról és benépesült Szaharáról.
Guardian News (A képet érdemes megnézni, mert ott most csak sivatag van és ami folyókat mutat az a homok alatti folyómedrek!)
"Ősi folyóhálózatot fedeztek fel a szaharai homok alá temetve"
"Mauritánia kiszáradt homokja alatt egy hatalmas folyóhálózatot fedeztek fel, amely egykor több száz mérföldön keresztül szállította a vizet Nyugat-Szaharán."
Tamanrasset folyó - wiki
"A Tamanrasset-folyó egy hatalmas paleoriver, amelyről úgy tartják, hogy még 5000 évvel ezelőtt, az afrikai párás időszakban átfolyt Nyugat-Afrikán . Úgy gondolják, hogy a Tamanrasset folyó medencéje a mai Gangesz-Brahmaputra folyó medencéjéhez hasonlítható Ázsiában."
( [link] )
( [link] )
A Szahara növényzetének és sivatagosságának időbeli változásai térképeken.
( [link] )
A Csád-tó négy ország határán van Afrika középén, a Szahara déli szélén. Itt egy térkép, ahol a mai kicsi mérete zöld színnel és az ősi mérete (Mega-Chad lake) kékkel van feltüntetve. Az ősi tó nagyjából 900 km hosszú volt, akkora mint Magyarország keleti csücskétől Ausztria nyugati csücskéig.
Itt jobban kivehető.
Ez meg egy részletes térkép.
( [link] )
( [link] )
( [link] )
Úszók barlangja (Cave of Swimmers) Egyiptom és Líbia határán a sivatagban. Az elnevezés is magáért beszél - a sivatagi barlangban úszók sziklarajzait találták. Így néz ki a sziklarajz és google térképen a hely ahol a sziklán van. Érdemes a térképet eltávolítani, hogy milyen tágabb környezetben, a sivatag közepén rajzoltak úszókat a sziklafalra.
( [link] )
Tadrart Akakus (Acacus-hegység), Algéria és Líbia határán a sivatag kellős közepén - nők hajat mosnak, vagy esetleg a másik haját csinálja meg. A környéken több ezer sziklarajzot találtak ie. 12000-től kezdődő dátumokkal és meglehetősen lakott vidéknek számított egykor. Az emberábrázolásokon kívül vannak még zsiráfok, struccok, elefántok, tevék, krokodil, orrszarvú, bivaj és más állatok is, és háziasított állatok, lovak, birkák, szarvasmarhák, kecskék.
Ez talán jobb fotó.
zsiráf [link]
elefánt [link]
A hely ahol van és ahogy most kinéz...
( [link] )
( [link] )
És egy nagyon jó ősi Afrika térkép a Zöld Szahara korszakból, sok nagy tóval a mai Szaharában.
( [link] )
Ááá ez nem így megy, hogy miért nem találta ki minden mai állam a benzinmotort például...
Másik az, hogy a "technikai civilizáció"-t ne azonosítsuk magával a "civilizáció"-val. A civilizáció lényege maga az ember, az emberek és nem a tárgyaik. Nem csak technikai civilizáció van, bár valóban ezt szoktatta meg az emberekkel a mai fogyasztási kultúra.
#18 persze, nem csak technikai civilizáció van. Van irodalom, zene, és festészet is például.
Nos, türk-mongol barátaink ezen a téren sem tudnak sokat felmutatni.
#19 Nem az európai mércét kell rájuk alkalmazni, mert ennyi erővel mondhatnánk: Miért nincsenek a franciáknak a török és magyar népzenéhez hasonló pentaton dallamaik a népzenében? Azért mert más kultúra.
De, egyébként is, van török irodalom, pl a Manasz hőseposz, illetve a Dede Korkut könyve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!