A Brit Birodalom miért nem volt képes felépíteni egyetlen egy ipari mamutvállalatot sem a II.VH előtt?
A Brit Birodalom miért nem volt képes felépíteni egyetlen egy ipari mamutvállalatot sem a II.VH előtt?
Több tucat amerikai és német vállalat munkásainak száma elérte a 100,000 főt az I.VH előtt már, de a Briteknél a legnagyobb Vickers csak 22.000 embert alkalmazott. Náluk még a Weiss Manfréd Művek is lehetett volna messze legnagyobb cég.
Válasz 38-ra.
"Vagyis Németországból 5 400 000 ember vándorolt ki a nagy gazdasági fellendülés időszakaiban, 1816 és 1910 között, 90 %-ban éppen az Amerikai Egyesült Államokba"
Elfeleded hogy ezek főként parasztok voltak, akiknek a nagy népsűrűség miatt már nem jutott a megélhetés miatt elég termőföld otthon. Ne feledjük hogy Amerika többsége a 20.századig olyan ultra-primitív nádfedeles deszka városokban falvakban lakott amiket a Western filmekből is jól ismerünk... de termőföld az volt bőven és az kellett a parasztnak. Ugyanígy tett egy csomó angol svéd dán holland paraszt is a 20.század előtt. USA a huszadik század előtt durva mértékben és arányban falusias társadalom volt.
Itt megint egy teljesen off-topic szalmabáb érvelési hiba. (ami talán szövegértés alacsony fokával lehet kapcsolos)
"Ebben ez áll: „By 1913 Germany had become, second to Great Britain , the largest foreign trading nation in the world;"
Senki nem állította ennek ellenkezőjét, és nem ez volt a téma. Ha ideáig nem vetted volna észre, nem a teljes vertikumu globális kereskedelem mértéke volt a téma (amiben mezőgazdaság nyersanyag kitermeléssel kapcsolatos kereskedelem is benne van), hanem kizárólag az IPARI EXPORTTAL foglalkozunk, gépgyártás elektronika stb....
ÉS MOST JÖN SZÍVEDBE A TŐRDÖFÉS:
By 1913, Germany was the largest economy in Continental Europe, surpassing the United Kingdom (excluding its Empire and Dominions), as well as the third-largest in the world, only behind the United States and the British Empire
Méghozzá ANGOL OXFORDI REFERENCIA:
Azar Gat (2008). War in Human Civilization. Oxford University Press. page: 517. ISBN 978-0-19-923663-3.
Itt a link a könyvhöz: [link]
Mindezt úgy érte el németország hogy nem voltak olyan jelentős méretű és ásványi anyagokban gazdag óriási gyarmatai mint a szipolyozó UK-nak!!!!
Kedves Kérdező!
Miféle tőrdöfés?
Ezt idézted: "By 1913, Germany was the largest economy in Continental Europe, surpassing the United Kingdom (excluding its Empire and Dominions), as well as the third-largest in the world, only behind the United States and the British Empire"
Vagyis: "1913-ra Németország volt a legnagyobb gazdaság a kontinentális Európában, megelőzve az Egyesült Királyságot (birodalma és domíniumai nélkül), valamint a harmadik legnagyobb a világban, a Brit Birodalom és az Egyesült Államok mögött."
Vagyis a Brit Birodalom nagyobb gazdasági hatalom volt Németországnál, és ez a lényeg.
Népesség száma 1907-ben:
Németország: 67 000 000 fő
Németország + német gyarmatok: 78 239 000 fő
Egyesült Királyság: 39 700 000 fő
Egyesült Királyság + gyarmatok és domíniumok: 391 453 775 fő
Kedves Kérdező!
Az általad linkelt könyvből az is kiderül, hogy az Egyesült Királyság jóval fejlettebb ország volt Németországnál 1913-ban, vagyis pont az ellenkezőjét bizonyítottad be annak, amit szerettél volna:
A Te könyved adatai alapján:
Németország:
Népesség: 65 000 000 fő
GDP: 237 332 000 000 dollár
GDP/fő: 3648 dollár
Egyesült Királyság:
Népesség: 45 000 000 fő
GDP: 224 618 000 000 dollár
GDP/fő: 4921 dollár
Vagyis a 65 milliós Németország bruttó hazai terméke, GDP-je nem sokkal volt nagyobb, mint a 45 milliós, tehát nála jóval kisebb Egyesült Királyságé.
Továbbá GDP/fő alapon a britek a maguk 4921 dollár/fő értékével magasan verték a németeket, akik 3648 dollár/fő értéket produkáltak. Vagyis az Egyesült Királyság egyértelműen fejlettebb, jobb módú országnak tekinthető Németországnál.
Te összekeverted a Brit Birodalmat az Egyesült királysággal.
GDP/capita nem a gazgaság technika és tudománok fejlettségének mutatója. Gondolj Quatarra, ami primitv olaj exportőr, nagyobb a GDP/capita mint a sokkal fejlettebb összetettebb gazdasággal és gazdasági szerkezettel, technológiával és tudománnyal rendelkező Hollandia vagy Svédország.
De térjünk vissza az eredeti kérdéshez. Britek miért voltak képtelenek felépíteni ipari mamutvállalatokat a gépiparban vegyiparban elektronikában?
Kedves Kérdező!
Mániád, hogy a Brit Birodalom és az Egyesült Királyság két külön dolog, ami ugyan nonszensz, tekintve, hogy a Brit Birodalom éppenséggel az Egyesült Királyság birodalma volt.
Például Kanada lakói 1946-ig brit alattvalók (British subject) voltak, azaz az Egyesült Királyság állampolgárai. A kanadai állampolgárság ugyanis csak 1946-ban, a kanadai állapolgársági törvénnyel (Canadian Citizenship Act, 1946) jött létre. [link]
Ausztrália lakói egészen 1949-ig szintén brit alattvalók (British subject) voltak, az önálló ausztrál állampolgárság csak egy 1949-ben hatályba lépett, 1948-as törvény (Nationality and Citizenship Act 1948) óta létezik. [link]
Új-Zéland lakói szintén brit alattvalók (British subject) voltak 1948-ig, a
British Nationality and New Zealand Citizenship Act 1948 hatálba lépéséig.
A Dél-Afrikai Unió lakói szintén brit alattvalók (British subject) voltak, egészen 1949-ig, a Union of South Africa Act of 1949 hatályba lépéséig. [link]
Vagyis például Kanada, Ausztrália, Új-Zéland és a Dél-Afrikai Unió lakói a II. világháború alatt ugyanolyan brit alattvalók (állampolgárok) voltak, mint az Egyesült Királyság lakói. Ezért sem tekinthetőek igazán önálló országoknak, hiszen nem rendelkeztek saját állampolgársággal, hanem az Egyesült Királyság alattvalóinak/állampolgárainak számítottak.
Canadian citizens and Canadian nationals, 1910–1947
Immigration Act, 1910
Long title
Citation S.C. 1910, c. 27
Assented to 4 May 1910
Status: Repealed
The status of "Canadian citizen" was first created under the Immigration Act, 1910,[5] which included anyone who was:
a person born in Canada who had not become an alien;
a British subject possessing Canadian domicile; and
a person naturalized under the laws of Canada who had not subsequently become an alien or lost Canadian domicile.
Aliens, as well as all other British subjects, who wished to immigrate to Canada required permission to land. "Domicile" was declared to have been acquired by a person having his domicile in Canada for three years after having been landed therein, excluding any time spent in "any penitentiary, jail, reformatory, prison, or asylum for the insane in Canada."[5]
ntil the passing in Australia of the Nationality Act 1920,[9] Australia's nationality law, like that of other Commonwealth countries, was governed by the English common law concept of a British subject. (See also British nationality law.) The idea that there was such a thing as an Australian legal nationality, as distinct from a British one, was considered by the High Court of Australia in 1906 to be a "novel idea" to which it was "not disposed to give any countenance".[10] That was as a matter of law, but in 1913 and 1930 Australian journalists considered that there were such things as Australian nationality and citizenship.[5][6]
The British Nationality and Status of Aliens Act 1914, an act of the Westminster parliament, codified the common law rules. Australia followed this with the enacting of the Nationality Act 1920,[9] which came into effect on 1 January 1921 and codified the concept of a British subject in Australia. In general, the principles of the 1920 Act and subsequent amendments followed United Kingdom legislation, although there were some differences that could lead to a person being a British subject solely under Australian law.
Kedves Kérdező!
Újfent tévedsz.
Kanada, Ausztrália, Új-Zéland és a Dél-Afrikai Unió lakói a II. világháború alatt ugyanolyan brit alattvalók (állampolgárok) voltak, mint az Egyesült Királyság lakói. Ezért sem tekinthetőek igazán önálló országoknak, hiszen nem rendelkeztek saját állampolgársággal, hanem az Egyesült Királyság alattvalóinak/állampolgárainak számítottak.
Lásd: "The modern form of the Canadian passport came about in 1921. At that time, Canadians were British subjects, and Canada shared a common nationality with the United Kingdom; thus, Canadian passports were issued to those British subjects resident in or connected to Canada. This arrangement ended in 1947, when the Canadian Citizenship Act was granted Royal Assent and the designation of Canadian citizenship was created. Beginning in July the following year, Canadian passports were issued to Canadian citizens only. However, the first page of Canadian Passports still declared that "A Canadian Citizen is a British Subject," as such was a main clause of the Citizenship Act 1946."
Kiemelném a lényeget: "Canadians were British subjects, and Canada shared a common nationality with the United Kingdom"
"a kanadaiak brit alattvalók voltak, Kanada közös állampolgárságon osztozott az Egyesült Királysággal"
Ja és miért volt Kanadának és Ausztráliának saját nagykövetsége legtöbb országban már a 20-as évek elején... miért nem a Britet használták? Ha már egyszer egy ország voltak szerinted...
Kanada és Ausztrália nem volt egy ország az UK-val:
A BRiteknek vízum kellett ha letelepedést akartak, ahol igazolják hogy nem voltak az ó-hazában bűnözők, és van pénzük eltartani magukat. HA egy ország lett volna, ez nem mehetett volna így az állampolgárokkal...
HA egy ország lenne akkor szabadon telepedhetek le benne bárhol...
Ha egy ország voltak, miért volt külön parlamentje és kormánya?
Ha egy ország voltak, miért nem voltak ott érvényesek az ó-haza törvényei?
Ha egy ország voltak, miért volt külön képviselve a népszövetségben Kanada és Ausztrália?
Miért volt nekik külön vámpolitikájuk pl: USA-val vagy D-Amerikával és egy rakás Európai országgal?
Miért volt saját pénzük, és miért volt kötelező abban fizetni az adót a Font helyett?
Ha egy ország voltak miért tartottak fenn külön ausztrál és kanadai nagykövetséget és diplomáciát legtöbb országban a 20-as évek elejétől, miért nem intézhették maguk a brit követségek az Ausztrálok és Kanadaiak ügyeit?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!